Προς το περιεχόμενο

Τελικά ποιος έγραψε το Viva La Vida?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από εμένα ασφαλώς (πολύ με τσιγκλάς με τα πνευματικά δικαιώματα σήμερα).

 

Γκρρρρ....

 

(φαντάζομαι την ανοργασμική πλύν πρόθυμη τριαντάρα στο δισκάδικο, να κάθεται μπροστά στον δίσκο των Coldplay - το σώμα της πάλλεται στους ρυθμούς των τραγουδιών...και όμως κάτι την εμποδίζει να πάρει το δίσκο... τότε εμφανίζεται δίπλα της ο έμπειρος πωλητής και της ψιθυρίζει "ο δίσκος έχει και μία μελωδία του σατριάνι, μαντάμ" - "μα δε μου το λες τόση ώρα χριστιανέ μου" λέει οργισμένη η τριαντάρα, η οποία έχει ήδη αρπάξει το cd και τάκα-τάκα τα τακουνάκια της πάει προς το ταμείο...)

 

 

Θεός!!!!  ;D ;D ;D ;D

we live in a beautiful world, yeah we do

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 246
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Από εμένα ασφαλώς (πολύ με τσιγκλάς με τα πνευματικά δικαιώματα σήμερα).

Γκρρρρ....

Δεν σε τσιγλάω καθόλου (ή εάν γίνεται, γίνεται άθελά μου...κάτι που με στεναχωρεί γιατί όταν σε τσιγκλάω θέλω να το καταλαβαίνω-και να το ευχαριστιέμαι).

Η κουβέντα περί πνευματικών δικαιωμάτων (στον ψηφιακό κόσμο) είναι άλλο-τεράστιο ποστ...μην την πιάσουμε

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νάατος πετιέται κι ο άλλοοος!!  ::) (σ.σ. billytsak)

Να σου πω ο ίσκιος του eye είσαι;

 

Eye πες του μια κουβέντα σε παρακαλώ, ή αλλιώς πείσε μας ότι δεν είναι ο πωλητής που μόλις τώρα μας περιέγραψες!!! ;D

 

Billytsak είσαι ο Martin;

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας οργασμός πάνω, ένας κάτω...ποιός τους μετράει!

 

Πάντως καμμιά φορά διυλίζουμε τον κώνοπα...

Να αντιπαραβάλλω (εάν βοηθάει την αρχική κουβέντα)...αυτή την εποχή γίνεται στο Παρίσι (σε 3 μουσεία ταυτόχρονα) μια πολλή μεγάλη έκθεση Picasso. To πρωτότυπο θέμα της ιστορίας είναι από που "εκλεψε" ο Pablo. Mε λίγα λόγια έχει δίπλα στον πίνακά του, τον πίνακα του Poussin ή του Εl Greco (που αντέγραψε) ώστε να μπορεί το κοινό να συγκρίνει. Ήταν δε τόσο παραγωγικός ώστε να παράγει ένα πίνακα-προσχέδιο ανά 2 ημέρες.

Όπως πολύ σωστά αναφέρθηκε πιό πάνω δεν είναι απλά τι πήρε ή από που εμπνεύστηκε, αλλά που το έφτασε

 

ακριβως...αλλωστε δεν περιμενα και τιποτα αλλα απο μια διανοια οπως ο Πικασσο.. ;)

 

ασχετο μια και λεμε για τον Πικασσο..

 

ο ζωγραφος συνηθιζε να ..πληρωνει το λογαριασμο του στα εστιατορια των..Παρισιων οχι με λεφτα αλλα υπογραφοντας απλα μια ..χαρτοπετσετα (την οποια βεβαια μετα ο εστιατορας χρυσοπουλουσε..) μια μερα ενα γκαρσονι του ζητησε να μην υπογραψει απλα αλλα να...κανει και ενα..σκιτσακι...  και ο Πικασσο του απαντησε

"ειπαμε να πληρωσουμε το λογαριασμο οχι και να αγορασουμε ολο το μαγαζι!" :) 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νάατος πετιέται κι ο άλλοοος!!  ::)(σ.σ. billytsak)

Να σου πω ο ίσκιος του eye είσαι;

 

Eye πες του μια κουβέντα σε παρακαλώ, ή αλλιώς πείσε μας ότι δεν είναι ο πωλητής που μόλις τώρα μας περιέγραψες!!! ;D

 

Billytsak είσαι ο Martin;

 

Παρακολουθω το θεμα απο την αρχη... Αμα ηταν να "πεταχτω" οπως ειπες θα το εκανα απο την αρχη  ;)

Αλλα δεν το εκανα γιατι πιστεψα πως δεν ηταν αναγκαια η υποστηριξη του κ. Eyeprotocol απο εμενα...

Το παρον post ομως που φανηκε αστειο και ενιωσα την αναγκη να γελασετε μαζι μου!

Τοσο κακο ειναι?Συγγνωμη ρε παιδια, μ εχετε παρεξηγησει  :-\

we live in a beautiful world, yeah we do

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1000

και οχι μονο.θα το πω και ας με αφορισουν μερικοι απο δω.κατα τη γνωμη μουο satriani εχει περισσοτερο ταλεντο συνθετικα απο οτι εχουν ολα τα μελη των coldplay μαζι :P

 

 

δεν εχω διαβασει ολο το ποστ ακομα αλα απο τη στιγμη που ποσταρα το παραπανω το "καρμα" μου πηγε στο -3.οχι οτι ξερω τι ειναι αλα μαλον φανερωνει οτι καποιοι ειναι κομπλεξικοι εδω μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου