Προς το περιεχόμενο

Τελικά ποιος έγραψε το Viva La Vida?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

(*) Δεν φαντάζομαι να παρερμηνεύσει κάποιος την αναφορά αυτή ως flame έτσι? ;) Φυσικά αστειεύομαι. Όπως, είμαι σίγουρος, και ο άλλοι κύριοι με τους Πακιστανούς και τους αρρεβώνες. ;D

Οι Coldplay δεν είναι bedwetter pop - προφανώς δεν έχεις ακούσει το δίσκο τους, και μάλλον δεν έχεις ακούσει κανέναν δίσκο τους. Καλό αυτό διότι επιβεβαιώνει άλλη μία πάγια θεωρία μου.

 

Μ'αρέσει που ο άνθρωπος έχει επισημάνει κιόλας ότι κάνει πλάκα Wow!....   ::) ::) ::)

Κάποιοι μου φαίνονται ψάχνονται μονίμως να "την πουν" και να βγουν από πάνω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 246
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Είναι προφανέστατο ότι ο Satriani και ο κάθε Satriani, είναι μάλλον αδύνατο να πουλήσει όσο ένα φλώρικο γκρουπ που παίζει bedwetter pop, είναι τεράστιο βλέπετε το κοινό από 15χρονα κοριτσάκια που μεγάλωσαν με MTV. (*)

 

Oh Jesus, if only I had a dollar for every such comment I'd be a f7cking millionaire.

 

Οι Coldplay δεν είναι bedwetter pop.

 

Indeed.  :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΟΚ, I'll bite.

 

Είναι προφανέστατο ότι ο Satriani και ο κάθε Satriani, είναι μάλλον αδύνατο να πουλήσει όσο ένα φλώρικο γκρουπ που παίζει bedwetter pop, είναι τεράστιο βλέπετε το κοινό από 15χρονα κοριτσάκια που μεγάλωσαν με MTV. (*)

 

Ίσως σας διέφυγε το γεγονός ότι το κομμάτι των "φλώρων" μοιάζει με τρία άλλα κομμάτια. Απορώ γιατί επικεντρωθήκατε στον Joe.

 

Sooooo right!!! Sooooo right...

Έτσι είναι...Και μη μου πει κανένας ότι δεν έχω ακούσει Coldplay γιατί έχω πάρακούσει!

Και όχι μόνο στο MTV (τουλάχιστον εδω Ιταλία που είμαι δε δείχνουν και κάτι άλλο) αλλά και από δισκογραφία κανονική που την έχω κιόλας.

 

 

 

(υ.γ. Ήμαρτον ακόμα και τους Coldplay έναντι του Satriani θα υποστηρίξουμε εδώ μέσα; Τι συγκρίνετε τη σκάφη με τη πού....α;)

 

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και μην ξεχνάμε ότι ο Satch έχει το χάρισμα να γράφει μελωδίες στην κιθάρα που θα μπορούσαν άνετα να ήταν μελωδίες για φωνητικά.

 

 

 

 

+1000

και οχι μονο.θα το πω και ας με αφορισουν μερικοι απο δω.κατα τη γνωμη μουο satriani εχει περισσοτερο ταλεντο συνθετικα απο οτι εχουν ολα τα μελη των coldplay μαζι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ'αρέσει που ο άνθρωπος έχει επισημάνει κιόλας ότι κάνει πλάκα Wow!....   ::) ::) ::)

 

Και εγώ πλάκα (του) κάνω.

 

Κάποιοι μου φαίνονται ψάχνονται μονίμως να "την πουν" και να βγουν από πάνω....

 

Αρχίσατε πάλι τις μαλακίες..;

 

(υ.γ. Ήμαρτον ακόμα και τους Coldplay έναντι του Satriani θα υποστηρίξουμε εδώ μέσα; Τι συγκρίνετε τη σκάφη με τη πού....α;)

 

Αυτό τώρα τι είναι; Θεοκρατική παρέμβαση; Τι είναι δηλαδή ο Satriani και είναι πέραν κριτικής;

 

Ίσως σας διέφυγε το γεγονός ότι το κομμάτι των "φλώρων" μοιάζει με τρία άλλα κομμάτια.

 

Το να λες τους ανθρώπους "φλώρους" μάλλον σημαίνει ότι είσαι Ολυμπιακός. Περαστικά.

Είναι περίπου σα να λέω εγώ τον Satriani "καράφλα". Φοβερό επιχείρημα θα ήταν, ε;

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1000

και οχι μονο.θα το πω και ας με αφορισουν μερικοι απο δω.κατα τη γνωμη μουο satriani εχει περισσοτερο ταλεντο συνθετικα απο οτι εχουν ολα τα μελη των coldplay μαζι :P

 

ΕΤΣΙ.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως ο κιθαριστας των Coldplay εχει πιο καλο ηχο και εχει και ΜΑΛΛΙΑ,οποτε λογικα ειναι τρισκαλυτεροτερος..επισης ο μπαμπας του ΔΕΡΝΕΙ τον μπαμπα του καραφλου.... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό τώρα τι είναι; Θεοκρατική παρέμβαση; Τι είναι δηλαδή ο Satriani και είναι πέραν κριτικής;

 

Εye, λογικά δεν διατύπωσα καλά την θέση μου...Στην ουσία ήθελα να πω, να εξηγήσω, πως δεν είναι ποτέ δυνατόν να γίνει σύγκριση σε αυτούς τους δύο.

Τι συγκρίνουμε, παρόμοια πράγματα; όχι φυσικά...

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου