Προς το περιεχόμενο

Τελικά ποιος έγραψε το Viva La Vida?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ε οχι και κλοπη , σιγα .

+ 1000 στον kwstas79 που ειπε"Αν είναι να κατοχυρώσουμε και τις φα-σολ-λαδες, φωτιά στα πατζάκια μας."

 

ειδικα του σαντριανη (ελληνας πρεπει να ειναι ε? :) ) ειναι σιγουρα μικρη και συμπτωματικη ομοιοτητα.  το δευτερο βιντεο μοιαζει πιο πολυ σαν δομη τραγουδιου και αναπτηξη των συγχορδιων, αλλα κατα την γνωμη μου δεν υπαρχει κατι επiληψιμο  , οποτε καλα εκανε ο διαιτητης και αφησε την φαση να εξελιχθει... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 246
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και άλλα +++ από μένα στον Kwstas69.  ;D ;D

 

Έχω βρει ένα ολόιδιο μελωδικό μοτιβάκι (ίδιες νότες - ίδιες ρυθμικές αξίες) σε Θεοδωράκη, Παπακωνσταντίνου Β. και Μικρούτσικο. Ένα άλλο σε Yazoo, Anne Clark και Pet Shop Boys. Και χιλιάδες άλλα βέβαια....  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι και να συμβαίνει, καταδεικνύει την αδυναμία των κιθαριστών τύπου Satriani να μετατρέψουν μία μουσική ιδέα σε hit καθώς και την κατάρα τους να παίζουν πάντα μπροστά σε κοινό αποτελούμενο από guitar geeks. :D :D

 

Κατά τα άλλα...

...το progression είναι τόσο συνηθισμένο και η μελωδία τόσο κοινότυπη που η σύμπτωση δεν μπορεί να αποκλειστεί. Επίσης είναι απίθανο οι CP να ακούν Satriani, αλλά εξίσου απίθανο είναι και να μην τον ξέρουν καθόλου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αναστατωθεί και ο Malmsteen!!(Τιιιιιι δεν αντιγράφουν όλοι εμένα;;;Αντιγράφουν και αυτόοοον;;;)Τς τς τς τς!!!

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αναστατωθεί και ο Malmsteen!!(Τιιιιιι δεν αντιγράφουν όλοι εμένα;;;Αντιγράφουν και αυτόοοον;;;)Τς τς τς τς!!!

 

Κατι επαθες με τον Malmsteen εσυ σημερα!Χαχα  ;D ;D

 

Πιστευω πως οι Coldplay, ο,τι μουσικη και να βγαζουν (καλη η κακη για καποιους) δεν εχουν αναγκη να κλεψουν τον οποιο Satriani. +100 στους προλαλησαντες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια μην παει το θεμα στο ποιος ειναι καλυτερος,οι coldplay ή ο  Satriani...

 

Προσωπικα κι εγω αποκλειω οι coldplay να ακουν Joe,αλλα μιας και υπαρχει ομοιοτητα στα θεματα,ακομα και τυχαια να εγινε,ο πρωτος δημιουργος εχει τη δυνατοτητα να κινησει ολες τις νομιμες διαδικασιες για το συμφερον του.Που ειναι το περιεργο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι και να συμβαίνει, καταδεικνύει την αδυναμία των κιθαριστών τύπου Satriani να μετατρέψουν μία μουσική ιδέα σε hit καθώς και την κατάρα τους να παίζουν πάντα μπροστά σε κοινό αποτελούμενο από guitar geeks. :D :D

 

Κατά τα άλλα...

 

εισαι ακυρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισαι ακυρος.

 

Δεν είναι καθόλου άκυρος. Αυτό που λέει είναι απόλυτα τεκμηριωμένο: αν δεν μπορείς παίζοντας την ίδια μελωδία να κάνεις χιτ, τότε πότε θα το κάνεις; Για τον αφορισμό σου, απέναντι στο επιχείρημα του spy...

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου