Προς το περιεχόμενο

Ο δράκος και η κλοπή πνευματικής ιδιοκτησίας!


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Καταρχήν το δικό μου κομμάτι:

http://www.cgempire.com/music/10/nikolas-dragon.mp3

 

Γράφτηκε για τον 10ο διαγωνισμό του CGEmpire, όπου τελικά αποσύρθηκα γιατι έφριξα απο αυτά που έμαθα:

 

(Shrek, πάτε στο 1:02 για να ακούσετε το ίδιο θέμα με το δικό μου κομμάτι)

και

http://www.youtube.com/watch?v=UJTL5cXpq1o&watch_response

(Deep Blue Sea, περι τα 0:15)

 

To θέμα είναι ότι όταν έγραφα το δικό μου κομμάτι δεν είχα την παραμικρή ιδέα για το ότι, πράγματι αντιγράφω, αυτό το θέμα (που είναι το ίδιο βασικά, αρά και οι δύο ταινίες έχουν πρόβλημα!  ;D). Ξέρω ότι όταν έγραφα το "δράκο" είχα, πρόσφατα, δει το deep blue sea. Το shrek λίγο νωρίτερα... Άρα παίζει να μου κώλησε η μελωδία στο μυαλό και να αποφάσισα ότι είναι "δική" μου...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μοιαζει πολυ στο πρωτο κλιπ.

Το δευτερο αρκετα αλλα οχι σε κραυγαλεο σημειο.

Αυτα γινονται κατα κορον σε ολα τα ειδη μουσικης βλεπω.

Αλλωτε σκοπιμα και αλλωτε υποσυνειδητα.

Δεν καταλαβα μονο (ετσι οπως το διατυπωνεις) τι εμαθες που σε εκανε να φριξεις και αποσυρθηκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω ότι όταν έγραφα το "δράκο" είχα, πρόσφατα, δει το deep blue sea. Το shrek λίγο νωρίτερα... Άρα παίζει να μου κώλησε η μελωδία στο μυαλό και να αποφάσισα ότι είναι "δική" μου...

 

ενταξει...νομιζω οτι το εκανες εντελως υποσυνείδητα...

το θεμα...που αξίζει συγχαρτηρια...ειναι οτι το παραδέχεσαι...

το πρόβηλμα θα ηταν να καυχιόσουνα για το "θεματακι σου" και να το πλασαρεις ως δικό σου...

και παλι μπραβο...

 

keep going!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ευχαριστώ παιδιά.

 

Τους διαγωνισμούς του CGEmpire τους διοργανώνω εγώ. Τώρα φαντάσου, να είσαι ο οργανωτής του διαγωνισμού (ήδη δύσκολη η θέση μου), να σε έχουν και στη μπούκα γιατί εχείς "κλέψει" (και άντε να σε πιστέψει κάποιος ότι δεν το έκανες ηθελημένα) ένα θέμα απο 2 (!!!) γνωστές ταινίες... Απλά, όταν είδα, ότι το ίδιο θέμα, παίζει σε 2 ταινίες, έφριξα, και αποσύρθηκα, με το κεφάλι ψηλά, τουλάχιστον! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου