Προς το περιεχόμενο

Nuendo και USB καρτα ηχου


georgnik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σας!

 

Εχω το εξης προβλημα: Στο λαπτοπ μου εχω συνδεση ενα USB-Midi interface και εγκατεστημενο το Nuendo. Τον ηχο τον στελνω απο την εξοδο τον ακουστικων στη κονσολα κι ολα καλα...

Επειδη ομως τωρα η εξοδος αυτη εχει χαλασει αποφασισα να χρησιμοποιησω ενα ξεχασμενο USB-AudioOut interface που εχω. Το οποιο τι κανει; Μετατρεπει ενα απο τα USB σε εξοδο ηχου παρομοιο με αυτο που ειναι για τα ακουστικα. Οταν λοιπον ειναι αυτη η "καρτα ηχου" συνδεδεμενη τοτε ΟΛΟΙ οι ηχοι, απο ΜΡ3, Βιντεο, DVD, sites βγαινουν πλεον απο αυτο το Jack. ΟΛΟΙ οι ηχοι εκτος απο εναν!!! Ο ηχος που αναπαραγεται απο το Nuendo εξακολουθει να βγαινει απο τα ακουστικα του λαπτοπ. Δεν δρομολογει δηλαδη τον ηχο στη USB καρτα ηχου.

 

Μαλλον θα πρεπει να δηλωσω μεσα απο το Nuendo ως AudioOutput την καρτα ηχου, ελα ντε ομως που ΔΕΝ μου δινει αυτη τη δυνατοτητα; Τι πρεπει να αλλαξω; Που μπορω να "δηλωσω" τη USB καρτα ηχου αυτη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το nuendo ψαχνει κατι το οποιο(usb audio interface) θα ηχογραφει εκτος απο να στελνει ηχο στο master για το λογο οτι πρεπει να γινεται export απο καποια καρτα ηχου...αυτο ειναι απλος ενα τυπου adaptor αλλα αυτο μαλλων ισως δεν εχει καν οδηγους να το δει σαν καρτα ηχου...επομενος το nuendo ψαχνει asio2(drivers) interface...δεν βρισκει..και δεν βλεπει το usb αντικειμενο που εβαλες..μου ετυχε κι εμενα αυτο.αρα παρε ena usb audio interface που εχει με 37€ η behringer αμα δεν διαθετεις λεφτα για καρτα ηχου.

ελπιζω να εχω δικιο.

για ριξε μια ματια

http://www.euri.gr/online/index.php?target=products&product_id=30822

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου