Προς το περιεχόμενο

Πόσο κοστίζει Mexico Strat?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!

 

Ένας φίλος θέλει να πουλήσει την μεξικάνα του και μου ζήτησε βοήθεια, αλλά δεν έχω ιδέα πόσο κοστίζουν οι συγκεκριμένες strat και ψάχνοντας βρήκα πολλές διαφορετικές τιμές.

 

μπορείτε να μου πείτε πόσο θα κόστιζε καινούρια η εξής κιθάρα?:

 

IMG_5452.jpg?psid=1

IMG_5454.JPG?psid=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.thomann.de/gr/fender_std_stratocaster_mn_bk_2009.htm

 

αναλογα την κατασταση φιλε μου, εγω ενα 250€ θα εδινα αν ειχε 1-2 χτυπηματακια που εχουν ολες οι μεταχειρες & την κατασταση στα ταστα.

 

αν ειναι σε αριστη κατασταση και παλι ενα 300€, αν αναλογιστεις και σε τι εποχη ζουμε...

 

βεβαια δεν αρχιζω κουβεντα περι θυτών και θυμάτων σε αγοροπωλησίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και επίσης, δεν ρώτησα κανέναν πόσο να τη βάλω, αλλά πόσο κοστίζει καινούρια!

οι mexico strats που βρήκα στο net κυμαίνονται από 440 έως 650 ευρώ! μόνο αν κάποιος είναι σίγουρος για ποια strat μιλάμε, ας απαντήσει! ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι αυτή. αυτή που λέω έχει humbucker στη γέφυρα. ;)

 

Παλι καλα που το εγραψες  ;)

Εφοσον ξερεις τιμες στο θωμα και στα ιντερνετικα μαγαζια, τι ακριβός ζητάς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν πάρα πολλά διαφορετικά μοντέλα στρατ made in mexico. Αν δε μας δώσεις καμιά πληροφορία παραπάνω, δεν μπορούμε να βοηθήσουμε.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν πάρα πολλά διαφορετικά μοντέλα στρατ made in mexico. Αν δε μας δώσεις καμιά πληροφορία παραπάνω, δεν μπορούμε να βοηθήσουμε.

+1

επισης ποτε την αγορασε ? με την πληροφορια μονο οτι εχει humb πισω ψαχνουμε ηδη ψιλο στα αχυρα

ή μπορεις να μας γραψεις εδω το SN της κιθαρας και να σου πουμε τι και πως  ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την δικιά μου Mexico Strat Deluxe series την είχα αγοράσει 250 χιλ δρχ, το ΄99 απο τον Στόλα στην Πάτρα, αποδείχτηκε γερό σκαρί μιας και άντεξε σε σφοδρή σύγκρουση σε τροχαίο ( την είχα στο πορτ -παγκαζ, και απο τότε ποτε κιθάρες πίσω!) .Το αμάξι καταστράφηκε ολοσχερώς η κιθάρα την γλύτωσε με ενα ρήγμα στο μανίκι της οπότε και αντικαταστάθηκε απο ενα maple, μετά απο πρόσφατη αλλαγή μαγνητών παίζει καλύτερα απο ποτέ !!

 

Οπότε το κόστος πάει ανάλογα με τη σοδειά του έτους, το μοντέλο και... τη συναισθηματική της αξία  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείτε να μου πείτε πόσο θα κόστιζε καινούρια η εξής κιθάρα?:

 

Δεν βλέπω κάποια κιθάρα στο αρχικό σου ποστ,μόνο πατώντας ''παράθεση'' στο ποστ σου μου εμφανίστηκαν 2 διευθύνσεις, αλλά κάνοντάς τες copy (χωρίς το img φυσικά) δεν μου εμφάνισε κάποια κιθάρα (μου ζήτησε και login στο windows live)  ???

 

Τέσπα, απ'ότι ξέρω μεξικάνικες strat με humbucker στη γέφυρα δεν υπάρχουν και πολλές, 3 σειρές είναι όλες κι όλες:

 

1) η σειρά standard, όπως η κιθάρα που σου πόσταρε ο φίλος παραπάνω, αλλά σε HSS έκδοση. Σε τιμή thomann κάνει 475 euro όπως μπορείς να δεις.

 

2) η σειρά deluxe lonestar, που κάνει 660 euro στο thomann (η sunburst είναι λίγο πιο ακριβή).

 

Οι lonestar, οπτικά ξεχωρίζουν εύκολα από τις std . Το λογότυπο Fender είναι άσπρο και όχι μάυρο, το pickguard είναι ''brown shell'', o δε humbucker γράφει πάνω ''seymour duncan''. Aσε που βγαίνουν μόνο σε 3 χρώματα (άσπρο, μαύρο, sunburst) και αποκλειστικά rosewood, ενώ η απλή std σειρά βγαίνει και σε maple και πιο μεγάλη ποικιλία χρωμάτων (άσπρη, μπλε, κόκκινη...). Xλωμό πάντως να έχει την lonestar, σίγουρα θα το ήξερε.

 

http://www.fender.com/products/search.php?partno=0139410306

 

3) μεξικάνα HSS, με floyd rose τρέμολο που κάνει 630 euro, αλλά ούτε για αυτή θα μιλάς λογικά, μιας και δεν μας ανάφερες κάτι για το τρέμολο.

 

Αυτες οι 3 είναι όλες κι όλες. Προφανώς ο φίλος σου ανήκει στην 1) κατηγορία...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλέπω κάποια κιθάρα στο αρχικό σου ποστ,μόνο πατώντας ''παράθεση'' στο ποστ σου μου εμφανίστηκαν 2 διευθύνσεις αλλά κάνοντάς τες copy (χωρίς το img φυσικά) δεν μου εμφάνισε κάποια κιθάρα (μου ζήτησε και login στο windows live)  ???

κουλο - το εκανα και εγω - αλλα φωτο ή λινκ στην αρχη του ποστ δεν φενεται  ??? ??? ???

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου