Προς το περιεχόμενο

AC/DC live in ATHENS


vs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα παντως μου εκανε εντυπωση πως ο ΜΟΝΟΣ με ear monitor ηταν ο Brian Johnson. Πως την παλευε o Angus και πηγαινε πανω κατω και δεν τον επιανε η "καθυστερηση". Ο κερατουκλης...

 

αυτό είναι εύκολο...δεν ακολουθά ο angus την μπάντα αλλά η μπάντα τον angus  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 183
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Από την αρένα κοιταζοντας προς τα πανω έβλεπες άδειο το γηπεδο στις κερκίδες και ένιωθες ότι είχε λίγο κόσμο, σε σχέση με την απέραντη λαοθάλασσα που εχεις συνηθίσει να βλέπεις στα DVD.

 

Η συναυλία σαν show πάρα πολυ καλη.

 

Ωστόσο ο ήχος για μένα ήταν απογοήτευση. Έχω παρακολουθήσει υπαίθρια μεγάλα show και στο εξωτερικό αλλά και σε ροκγουειβ στην Ελλάδα και ποτέ δεν έτυχα σε τέτοιο κακό ήχο. Περίμενα πολύ περισσότερα από συναυλία με τέτοιο budget και ακριβά εισητίρια. Τους κακίζω για αυτό ανεξάρτητα με το πόσο πολύ γούσταρα συνολικά.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θ Ε Ο Ι

 

 

υγ και με lem να παιζαν δεν θα ειχα παραπονο για τον ηχο

υγ2 @ogunsoto9  μη τα λες αυτα ρε, θα σπασουν δαχτυλακια καλομαθημενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα κανενας μας δεν αναφερθηκε στον ρυθμικο ογκολιθο Malcolm Young , με το αψογο παιξιμο του και την ΗΧΑΡΑ του, ο οποιος ειναι πραγματικα η μιση μπαντα μονος του, και ακομα και να λειπει ο drummer δεν θα το παρει χαμπαρι κανεις. Και ασε τον αδερφο να τρεχει και να χτυπιεται  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα κανενας μας δεν αναφερθηκε στον ρυθμικο ογκολιθο Malcolm Young , με το αψογο παιξιμο του και την ΗΧΑΡΑ του, ο οποιος ειναι πραγματικα η μιση μπαντα μονος του, και ακομα και να λειπει ο drummer δεν θα το παρει χαμπαρι κανεις. Και ασε τον αδερφο να τρεχει και να χτυπιεται  ;D

 

Προφανώς ΟΛΟ το rhythm section των ACDC μαμάει... Απόδοση για σεμινάριο. Και όποιος θεωρεί εύκολο το feeling των κομματιών... ας δοκιμάσει να παίξει μερικά riffs και ας προσπαθήσει να 'κρίνει' τον ρυθμό του μετά... Θα γελάσει κάθε πικραμένος...

 

Ο Malcolm όντως είχε ηχάρα!!!!

 

Έχετε φάει σκάλωμα με τον ήχο. Μια χαρά ήταν. Θεωρώ πολύ υπερβολικές τις κριτικές!

 

Από τα καλύτερα live που έχω δει..

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα γραπτά ίσως φαίνεται για σκάλωμα αλλά δε νομίζω, περάσαμε όλοι όμορφα όπως περιμέναμε και θα ξαναπηγαίναμε να τους ξαναδούμε χωρίς δεύτερη σκέψη και με χειρότερες συνθήκες. Απλά εγώ τουλάχιστον που τους είχα ξαναδεί στην περιοδεία Stiff Upper Lip στο Manchester Evening New Arena όπου ο ήχος ήταν κάτι παραπάνω από τέλειος, το να απολαμβάνεις τον πουσαρισμένο Marshall είναι κάτι το εξωπραγματικό που δεν περιγράφεταi, είναι το κερασάκι στην τούρτα. Δεν είναι πολλές οι συναυλίες όπου έχεις τη δυνατότητα να ακούσει καρφί μια κιθάρα σε εναν καταστάρι για full aural pleasure  ;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως στο Manchester να ήταν πολύ καλύτυρα δεν λέω όχι, δεν έχω παρακολουθήσει live στο εξωτερικό. Και στο ΟΑΚΑ όμως πάλι καρφί δεν έπαιζαν στους ενισχυτές? Ο ήχος στις κιθάρες εμένα μου άρεσε πολύ...Αλλά για το πως έπαιξαν από συνδεσμολογία πραγματικά δεν γνωρίζω...

 

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αυτό λεω απλά το πρόβλημα ήταν ότι ειδικά στις κερκίδες δεν ακούγαμε καθαρά τι έπαιζαν, ειδικά στα σόλο. Κατάσταση bathroom reverb + χαοτικό σπήλαιο-echo  :D

 

 

 

 

Όπως και να'χει ΠΕΡΑΣΑ ΘΑΥΜΑΣΙΑ  8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

 

Το κλου της βραδιάς για μένα ήταν όταν το Let there be rock και ενα παλουκάρι από πίσω μου που φώναζε από τις 8 μέχρι που τέλειωσε η συναυλία: "Bon Scott!'  ;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου