Προς το περιεχόμενο

play-along νραμοκλιπς


Haris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...κι ένα φανκο-κάτι που βρήκα κάπου online (αλλά τώρα μου διαφεύγει το πού).

 

Το σετ είναι Ludwig δεκαετίας '70 (13/16/22/5x14 Supraphonic), γραμμένο με ένα μόνο SM57.

 

Γράφτηκαν με ένα take, και δεν πατάνε τόσο καλά (ειδικά το δεύτερο είναι σε σημεία δυο λαλούν...), αλλά ο ήχος βγήκε ψιλοκαλός για το low tech επίπεδο της εγγραφής, και έχουν και πλάκα.

 

Ρίξτε σχόλια!

 

 

Edit: Όποιος κιθαρωδός έχει όρεξη, ας βάλει κανά σολάκι στους δύο τελευταίους κύκλους του 2ου (από το 1:50 μέχρι το τέλος). Έχουν μάλλον αφήσει χώρο για σόλο ντραμς, αλλά λυπήθηκα να το κάνω αυτό στο κομμάτι! 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπράβο Χάρη.

Ειδικά το πρώτο το "φχαριστήθηκα" που λένε.

Στο δεύτερο , επίσης αλλά κοντά στο 0.40 που αρχίζουν τα break  , κάνε κάνα ποιό τσαλιμάκι μαύρικο.

Λέμε τώρα ;)

πολύ θα ήθενα να παίξω έτσι-χαλαρά και γκρουβίαρικα-.

very nice πάντως(και ο ήχος)!!!

βιρα κι'εχει ο Θεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ωραίο και σταθερό παίξιμο στο πρώτο.  ;) Σχόλιο: Ο ήχος του κιτ έχει πολύ χώρο και είναι σαν να μην ηχογραφήθηκε με τα άλλα όργανα. Λιγότερο βάθος δηλαδή για να έρθει πιό μπροστά.

 

Στο δεύτερο εντύπωση μου έκανε η ηχογράφηση με το ένα μικροφωνάκι. Καμμιά φορά όταν θες άποψη δεν χρειάζεται να έχεις μηχανήματα εκατομμυρίων.

Αλλά να μου πείς... είναι και το vintage kit στη μέση!  ;D

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kid, ευχαριστώ! Το να παίζεις όσο πιο χαλαρά γίνεται είναι ο μόνος τρόπος να παίζεις, και δεν είναι  παρά θέμα μελέτης (φυσικά!).

Ούτε εγώ είμαι πάντοτε όσο χαλαρός θα ήθελα...

 

Yameth, επίσης ευχαριστώ για τα θετικά σχόλια.

Έχεις δίκιο για το βάθος στο πρώτο, αλλά τι να σου κάνει ένα (κατά τα άλλα εξαιρετικό) 57 όταν το χρησιμοποιείς σαν μοναδικό μικρόφωνο χώρου. Στο δεύτερο, για να κάνω το ταμπούρο να ακούγεται έτσι διαπεραστικό και με ατάκα, το τσίτωσα όσο δεν έπαιρνε και οι περισσότερες ταμπουριές είναι μαζί με στεφάνι (rimshots).

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου