Προς το περιεχόμενο

Τι κάνει ενα equalizer για κιθάρα;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

θα θελα απλος να μου πουνε καποιοι που το χρησιμοποιουν καποιες "standar" ρυθμησεις (πχ εαν το θελεις για boost βαλε εκει τα πριμα εκει κ τα bass κ τα σχετικα) ωστε να παρω καμια ιδεα!

 

http://lib.roland.co.jp/manual/en/dl_07-18761/EQ-20_e1.pdf (σελ. 17-21)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω alder k bloody!

αλλα ρε σ Bloody Κ εγω το σκεφτικα με το πεταλι της Boss αλλα ειδα το μικρο κ δνε ειχε τπτ! δεν πηγε το μυαλο μου εκει!

ευχαριστω κ παλι!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγώ κάτι στο φίλο που τώρα πειραματίζεται με τέτοιο πεταλάκι?

Αν έχεις κανα πετάλι Distortion ή OD δοκίμασε να βάλεις το EQ πριν και μετά την παραμόρφωση.

Άσε το Gain μέχρι τη θέση 12' clock και δες τη διαφορά που δίνει το EQ σε κάποιες ακραίες ρυθμίσεις.

π.χ. κομμένα μεσαία και τονισμένα highs & lows, ή το ακριβώς αντίθετο.

 

Ψάξε πως μπορείς να παραμορφώσεις τον ήχο σου, χωρίς να ανεβάσεις το gain.

Ή αντίθετα προσπάθησε να τον καθαρίσεις / γλυκάνεις λίγο.

Με το eq μπορείς να αποκτήσεις κάποια ενδιαφέροντα ηχοχρώματα.

 

 

Αυτάααα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια το behriner ψωφισε από πτώση αφού έσπασε σε ενα τελείως χαζό αλλά άτιμο και ζωτικό σημείο, εκεί μου πιάνει το ελατήριο για ανοίξει και να μπει η μαπταρία, να τα προσέχετε πολύ σε εκείνο το σημείο όσοι έχετε είναι πίκρα να λειτουργεί και να μην μπορείς να το πατήσεις...τέρμα με τα κουζινικά παιδιά boss και πάλι boss(γενικά κάτι μεταλικό) :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια το behriner ψωφισε από πτώση αφού έσπασε σε ενα τελείως χαζό αλλά άτιμο και ζωτικό σημείο, εκεί μου πιάνει το ελατήριο για ανοίξει και να μπει η μαπταρία, να τα προσέχετε πολύ σε εκείνο το σημείο όσοι έχετε είναι πίκρα να λειτουργεί και να μην μπορείς να το πατήσεις...τέρμα με τα κουζινικά παιδιά boss και πάλι boss(γενικά κάτι μεταλικό) :(

 

Εδω που τα λεμε ομως απο πεσιμο τα 'φτυσε οχι απο το πολυ πατημα, λιγο παραπανω προσοχη σ'αυτο το πεταλι δεν θα εκανε κακο ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου