Προς το περιεχόμενο

Guitar Rig HELP!!!!


Mikko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα σε ολους..προσφατα απεκτησα το Guitar Rig..Οτι εχω ακουσει απο αυτο εχω μεινει αναυδος...το θεμα ειναι ειναι εγω δεν μπορω να βγαλω ηχο που να μου αρεσει ακουγονται ολο τοσο ξευτικα και τελειως χαζα..καποια συμβουλη..?..μηπως να παρω ενα μικροφωνο για κιθαρα να βρω την υγεια μου..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως ότι έχεις ακουσει απο αυτο σε αφήνει αναυδο και ταυτοχρονα σου φένετε ψευτικο κλπ ??? ??? ???

Δεν καταλαβαινω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως να επανεξετάσεις το μέσο από το οποίο ακούς το Guitar Rig (monitors κλπ.);

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς έχεις ακούσεις από πολλούς καλά λόγια , ενώ δεν δουλεύει τόσο καλά στην πράξη, τι εξοπλισμό έχεις ?

ttp://www.myspace.com/trioaynan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εννοω οτι οποια δουλεια εχω ακουσει απο αυτο μου αρεσει...απο καρτα ηχου εχς E-MU 0404 USB και απο κι8αρα εχω βαλει πανω Gibson Sg με seymour duncan alnico pro 2 και Esp με EMG...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια συμβουλή. Ξέχνα ότι είναι εξομοιωτής και ψάξε 1-1 τα διάφορα μπιχλιμπίδια του. Έπειτα κάνε συνδυασμούς και σύντομα θα βγάλεις "σωστό" ήχο. Αυτό δηλαδή που θέλω να πω είναι ότι μπορεί κανονικά ένα tubescreamer μαζί με κανά jcm800/mesa να είναι κύριε ελέησον, αλλά στο gr να πρέπει να συνδυάσεις άλλα πράματα για να βγάλεις παρόμοιο ήχο. Ψάξε λίγο και θα καταλάβεις τι εννοώ

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης ξεκίνα με τα presets σιγά σιγά και τροποποίησε κάποια που πλησιάζουν σ'αυτό που έχεις στο μυαλό σου.

Είναι κλασσικός τρόπος για να "μάθεις" ένα plug in. :)

 

Υ.Γ.Να τονίσω βέβαια-αν και είναι αυτονόητο- ότι πρέπει να ξοδέψεις και χρόνο με το manual έτσι;  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου