Προς το περιεχόμενο

Αγορα stratocaster μέχρι 600 ευρώ


Antonyvk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

;) Hi παιδες,θα ηθελα πληροφοριες για την αγορα μιας καινουργιας ηλεκτρικης κι8αρας. Επειδη ειμαι Blues'ακιας και εχω αποφασισει να αγορασω μια strat κ το πορτοφολι μου δεν διαθετει πανο απο 600 euro θα η8ελα να με συμβουλεψετε, MIA μεταχειρισμενη η ΜΙΜ και φρεσκια ??? ευχαριστω ::)

Sounds Like a Strat..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.thomann.de/gr/fender_60s_classic_player_strat_rw_sb.htm

καλοριζικη!!

 

(δεν ειμαι mod ουτε τιποτα αλλο .....αλλα , .......ΚΑΝΕ ενα search!! η μιση βαση δεδομενων του noiz ειναι γεματη τετοια θεματα)

 

φιλικοταταspimav_z

;) ;) ;)

 

υ.γ. : ποσταραμε την ιδια κιθαρα ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ με τον ανωθεν μου. μηπως λεει κατι αυτο??? ;D ;D ;D

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ty παιδες αλλα θελω να ακουσω την κιθαρα πρωτα επισης σκεφτομε αν μια ΜΙΜ ηταν καλυτερη με Tex mex pickups (οι μαγνητες ειναι χαλια εκτοσ απ'τα μοντελα πρως το τελος του 90') η μια αμερικανα standart δευτερο χερι απλως sorry αμα ειμαι απετιτικος αλλα λιγο πολυ ειμαι περιεργος με τις κι8αρες XD

Sounds Like a Strat..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν σκεφτεις μονο , οτι η κιθαρα που σου προτειναμε ΠΑΤΑΕΙ κατω τις συγχρονες american std-deluxe ,δεν υπαρχει αλλη επιλογη για μενα.

 

(εκτος αν σκασεις πιο πολλα φραγκα και παρεις κατι σε ej signature και πανω.....)

;D ;D ;D

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορω να την βρω σε καπιο καταστημα στην ιδια τιμη??? ειχα ρωτησει για ενα μοντελο του 59 και μ ελεγε κατι χιλιαδες επισης απο καταστηματα χερω το arco στη γλυφαδα εχεις να μοθυ προτυνεις καπιο καλο??? δλδ να μπορω να το εμπιστευτω :/ sorry αμα σε παιδεβω

Sounds Like a Strat..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν σκεφτεις μονο , οτι η κιθαρα που σου προτειναμε ΠΑΤΑΕΙ κατω τις συγχρονες american std-deluxe ,δεν υπαρχει αλλη επιλογη για μενα.

 

(εκτος αν σκασεις πιο πολλα φραγκα και παρεις κατι σε ej signature και πανω.....)

;D ;D ;D

 

 

Μύθος Σπύρο μου, είναι μύθος.... καμιά Μεξικάνικη ποτέ δεν "πάτησε" καμία αμερικάνικη.

 

Σκέψου πόσο καλύτερη θα ήταν η Αμερικάνικη EJ σου αν έβγαινε με τους ίδιους έστω μαγνήτες στην μισή τιμή στο Μεξικό... (εγώ δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι)

 

Η σειρά custom player 50ς, 60ς, είναι καταπληκτικές, ποιοτικές, με άριστους μαγνήτες (ειδικά αυτές που κατάσκευάστηκαν το πρώτο εξάμηνο, οι επόμενες δεν είχαν custom shop pickups US, αλλά την Μεξικάνικη αντιγραφή τους, λόγω υπερβολικής ζήτησης, και ήταν λογικό τότε.) Πολύ καλές για τα χρηματά τους παίζουν εξαιρετικά (είχα και τις 2 και το έχω μετανιώσει που τις έδωσα, ειδικά την 60ς, ήταν από της πρώτες.)

 

Όμως οι American series και οι American new strd, δεν παύουν να είναι το real thing. Θέλεις ο ήχος, θέλεις το vibe, θέλεις η ποιότητα κατασκευής, όλα αυτά συνθέτουν σαφέστατα πολύ καλύτερο όργανο (φυσικά και το τονίζω αν μπορείς να το διαπιστώσεις!!!!! Αν όχι δεν έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα!!!).

 

Μία Αμερικάνικη σε εξαιρετική κατάσταση από 650-800 € είναι καλή λύση αν θέλεις Fender stratocaster. Μπορείς αργότερα να της αλλάξεις τα φώτα από μαγνήτες, και πάλι να έχεις μιά πολύ καλή κιθάρα. Η Μεξικάνικη όπως και να την σουλουπώσεις Μεξικάνικη είναι.

 

Προσωπικά μου αρέσουν πολλά μοντέλα Fender είτε Μεξικάνικα είτε αμερικάνικα, αν ήταν όμως να διαλέξω μία και μόνο, θα έπαιρνα με κλειστά μάτια μιά Αμερικάνικη. Σίγουρη επένδυση από την τσέπη σου μέχρι τα αυτιά σου.  ;)

 

 

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια τοτε :P αμερικανα!!! σας ευχαριστω πολυ με τις ιδεες σας με κατατοπισατε...το μονο μ μελημα ειναι να βρω ενα καλο μαγαζι με μεταχειρισμενεσ κιθαρες εχετε κανενα στο μυαλο να μου πειτε??? ευχαριστω!!!

Sounds Like a Strat..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα συμφωνησω εν μερει μαζι σου αγαπητε φιλε taq. ;D

 

(και δεν μπορω να μην το κανω απο τη στιγμη που παιζω πολυ την partscaster που εφτιαξα. ετυχε και βγηκε αυτο το κατι που με τρελαινει αλλα δεν μπορω να το περιγραψω αυτη τη στιγμη.)

 

παντως για να καταθεσω ολοκληρωμενα την δικη μου εμπειρια ,

εχω δοκιμασει πλαι-πλαι την cp60s και την new american std , και για τα δικα μου χερια και αυτια , δεν αξιζε η παραπανω διαφορα τιμης. οχι πως ηταν κακο οργανο , προς θεου , απλα στην "CP" βρηκα ενα καλυτερο συνδυασμο σε τρια πραγματα.

 

μπρατσο - μαγνητες - βαρος.

 

δεν παυει ομως σε καμμια περιπτωση να ισχυει αυτο που ειπες , οτι δηλαδη , το "made in USA" ...ΕΙΝΑΙ επενδυση.

 

εν κατακλειδει , προτεινα την παραπανω στον φιλο μας , για 2 λογους.

 

1. κρινοντας με βαση τα χρηματα που διαθετει

2. με βαση την προσωπικη μου εμπειρια , την οποια προανεφερα.

 

 

υ.γ. 1.

ειμαι σιγουρος πως αν η EJ ηταν "made in mexico"......ΑΠΟΚΛΕΙΤΕΤΑΙ να ειχε το playability και την αισθηση που σου αφηνει , στην σημερινη μορφη της..

 

υ.γ. 2.

ισως ημουν λιγο υπερβολικος που μιλησα στο ιδιο επιπεδο για την american deluxe στο 1ο μου post , αλλα εκρινα με βαση την strat plus που εχω απο το '99

 

  :) :)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε μια japan που ειναι ανωτερη σαφως απο οποιαδηποτε Mexico και ισαξια και πολλες φορες καλλυτερη απο αμερικανα...http://www.noiz.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=1792

παρε ενα παραδειγμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου