Προς το περιεχόμενο

Ποια ηταν η πρωτη σας κιθαρα;


Antonyvk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια Marina αγορασμένη από το Λιόλιο, στη Θεσ/νίκη! Μια χαρά για την εποχη που την πήρα. Τολμώ να πω ότι η ταστιέρα της με βολεύει περισσότερο από την κιθάρα που χρησιμοποιώ τώρα (Jackson DXMG), οπότε την χρησιμοποιώ ακόμα καμιά φορά...

Τώρα θα αρχίσω να την "πειράζω" (μαγνήτες, βάψιμο κτλ) ώστε να μάθω καποια πράγματα από πρώτο χέρι  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες αργότερα...
  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πρωτα απ'ολα ενα HELLO! στους Noiz-y συμφορουμητες μετα απο πολυ καιρο...

Αν και αισθανομαι λιιιγο τυμβορυχος που απανταω σ'αυτο το post, αλλα οπως λενε, first love-always true, οποτε..!

 

Η πρωτη μου κιθαρα ηταν μια B.C. Rich Warlock (Bronze Series) αγορασμενη σε προσφορα στο Guitar Center στην Pennsylvania στην τιμη των $129.00.

Εννοειται πως ειναι ακομη στο line-up μου (με αλλα ηλεκτρικα-μαγνητες), και η αληθεια ειναι πως το μπρατσο της με βολευει απιστευτα ακομη (ισως επειδη εκει διαμορφοθηκε ολο το παιξιμο μου..) κι ας εχω παιξει με πολλες διαφορετικες κιθαρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα η πρωτη μου (κιθαρα  :P) ηταν μια Squier HM II με 2 διπλους και εναν μονο, floyd rose II τρεμολο, σε μπλε μεταλλικο χρωμα. Παντοτινη αγαπη παντως, για μενα τουλαχιστον, δεν παιζει...

Δεν νομιζω να περασει ποτε κιθαρα απο τα χερια μου που να ειμαι σιγουρος οτι δεν θα την αποχωριστω ποτε για τα ...ματια καποιας αλλης... Στις κιθαρες (και γενικα στον εξοπλισμο μου) δεν ειμαι ρομαντικος... Οπως αλλαζουν και τα γουστα μου, ετσι αλλαζω και κιθαρες, χωρις συναισθηματισμους  ;D

Παλια πχ δεν ηθελα να βλεπω maple ταστιερα, τωρα ειναι οι αγαπημενες μου, παλια ηθελα οπωςσδηποτε η κιθαρα να εχει pickguard σε στυλ strat, τωρα το pickguard ειναι για μενα λογος να ΜΗΝ αγορασω μια κιθαρα (εκτος απο κλασσικη strat).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Epiphone Jumbo 200 η ακουστικάρα μου, που με έχει βγάλει παληκάρι άπειρες φορές, σε πεδιάδες, παραλίες, βάρκες (?!?), ταξίδια, studio και live...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Epiphone Jumbo 200 η ακουστικάρα μου, που με έχει βγάλει παληκάρι άπειρες φορές, σε πεδιάδες, παραλίες, βάρκες (?!?), ταξίδια, studio και live...

μην γελασετε ηταν δωρο πριν απο 2 χρονια.....

http://www.thomann.de/gr/epiphone_emily_the_strange_set.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

!Bl(ip5gBGk~$(KGrHqYOKjQEtliu(D70BLbbZBNqPQ~~_12.JPG

Αυτή είναι η κιθάρα του πατέρα μου που άρχισα να γρατζουνάω μικρός

Ε αγόρασα κι εγώ μιά ίδια να έχω.....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

!Bl(ip5gBGk~$(KGrHqYOKjQEtliu(D70BLbbZBNqPQ~~_12.JPG

Αυτή είναι η κιθάρα του πατέρα μου που άρχισα να γρατζουνάω μικρός

Ε αγόρασα κι εγώ μιά ίδια να έχω.....

τυχερε..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

!Bl(ip5gBGk~$(KGrHqYOKjQEtliu(D70BLbbZBNqPQ~~_12.JPG

Αυτή είναι η κιθάρα του πατέρα μου που άρχισα να γρατζουνάω μικρός

Ε αγόρασα κι εγώ μιά ίδια να έχω.....

επ τωρα σε θυμηθηκα!εχουμε ενα κοινο...μια gibson firebird θυμασαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην γελασετε ηταν δωρο πριν απο 2 χρονια.....

Μια χαρά είναι.

Απλώς πρέπει να είσαι σίγουρος για σένα όταν ανέβεις στη σκηνή με μία τέτοια.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα το πρωτο μου αποκτημα ηταν μια jackson profesional fusion αγορασμενη το 1990...παντοτινη αγαπη ομως δεν ηταν μιας και την εδωσα στον κουμπαρο μου γιατι γενικα μου αρεσουν οι αλλαγες και αγορασα αλλες μςτα απο αυτη....δεν μπορω ολο στα ιδια.Τουλαχιστον πηγε σε καποιον δικο μου οποτε μπορω να την ξαναπιασω που και που.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου