Προς το περιεχόμενο

Ακουστικά για Drummer


sentientno6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια καλη Ανάσταση !

 

τα ex-29 με ενδιαφερουν και εμενα αλλα εχω δυο ερωτησεις

 

1.Ειναι ουσιαστικη η διαφορα σε σχεση με τα ex-25 ?

2. Το καλωδιο που κρέμεται δεν ενοχλεί οταν παιζεις ?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γεια σας παιδια καλη Ανάσταση !

 

τα ex-29 με ενδιαφερουν και εμενα αλλα εχω δυο ερωτησεις

 

1.Ειναι ουσιαστικη η διαφορα σε σχεση με τα ex-25 ?

2. Το καλωδιο που κρέμεται δεν ενοχλεί οταν παιζεις ?

 

 

Ναι είναι αλλά δεν χάνεις και τίποτα να πας στο ντραμστορ και να τα δοκιμάσεις. Είναι αρκετά μακρύ ώστε να κάθεται όπου σε βολέυει και να μην σε απασχολεί-θέμα συνήθειας πάντα ΙΜΟ-.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Ειναι ουσιαστικη η διαφορα σε σχεση με τα ex-25 ?

 

εγω εχω και τα δυο, τα EX-29 θεωρουνται καλύτερα, προσωπικα μου αρεσουν περισσοτερο τα EX-25 και ειναι και πιο ελαφρια στο κεφαλι καθως επισης μπορουν να αποδόσουν καλύτερα σε ενταση

 

αποτι εχω καταλάβει τα EX-25 ''κόβουν'' 25db ενω τα EX-29 29db

 

αν βαλουμε και την αναλογια τιμής τα EX-25 ειναι πιο VFM

 

 

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε beeros σε αυτο το βιντεο

  μετα το 4ο λεπτο εξηγει οτι υπαρχουν ανταλακτικα π.χ σφουγκαρακια κτλγια το ex 29 ,για το εx 25 γνωριζεις αν υπαρχουν ?μπηκα sto site αλλα δεν ειδα κατι.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε beeros σε αυτο το βιντεο

  μετα το 4ο λεπτο εξηγει οτι υπαρχουν ανταλακτικα π.χ σφουγκαρακια κτλγια το ex 29 ,για το εx 25 γνωριζεις αν υπαρχουν ?μπηκα sto site αλλα δεν ειδα κατι.

 

http://www.extremeheadphones.com/parts.html

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια καλη Ανάσταση !

 

τα ex-29 με ενδιαφερουν και εμενα αλλα εχω δυο ερωτησεις

 

1.Ειναι ουσιαστικη η διαφορα σε σχεση με τα ex-25 ?

2. Το καλωδιο που κρέμεται δεν ενοχλεί οταν παιζεις ?

 

 

φιλε beeros ευχαριστω για το link.αν η διαφορα ειναι οτι το ενα κοβει 25 και το αλλο 29 db,εγω θα σου προτεινα το ex25,γιατι δεν θα εισαι πολυ αποκομενος απ την αρχικη πηγη ηχου,ενω με το 29 θα βαρας ασυναισθητα περισσοτερο οποτε προβληματα στον ηχο σου τους γειτονες τα χερια σου στα αυτια σου[ναι-ναι και σε αυτα]κτλ.μειον 25 db ειναι πολλα,μειον 29 μαλλον σαν να παιζεις τυμπανα και το κεφαλι να το εχεις κατω απ την επιφανεια της θαλλασας μου κανει.Μπορει και να κανω λαθος βεβαια
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Διαθέτω περιορισμένο budget (ως συνήθως...) και ψάχνω ακουστικά κλειστού τύπου που να απομονώνουν τους εξωτερικούς ήχους (τύμπανα).

Αυτά και αυτά σε λίγο υψηλότερη τιμή βλέπω στο thomann.

Θα ήθελα τη γνώμη σας καθώς και οποιαδήποτε πρόταση για κάτι άλλο σε παραπλήσια τιμή.

Θενξ ιν αντβάνς

 

Ξεθαβω το θεμα γιατι προεκυψε ενα ζητημα.. εχω τα extreme isolation 25 (χωρις καλωδιο) και ειναι καταπληκτικα για practice μονος.. οταν παιζω με τη μπαντα μου ομως βγαζουν υπερβολικους μπασους ηχους.. κοβουν στην ουσια τα πριμα απο τις κιθαρες και τις ουρες τους τις ακουω μπασες με αποτελεσμα να ακουω βουη παρατεταμενη και εντονη.. για το μπασο απλα ακουγεται ο διπλασιος ηχος.. κατανταει κουραστικη στην τελικη η προβα και χωρις νοημα.. υπαρχει καποια αλλη λυση εκτος απο τις ωτοασπιδες που ειναι προβληματικες κι αυτες; ειτε απλες ειτε "ειδικες" για drums..

Ελλαδιστανός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεθαβω το θεμα γιατι προεκυψε ενα ζητημα.. εχω τα extreme isolation 25 (χωρις καλωδιο) και ειναι καταπληκτικα για practice μονος.. οταν παιζω με τη μπαντα μου ομως βγαζουν υπερβολικους μπασους ηχους.. κοβουν στην ουσια τα πριμα απο τις κιθαρες και τις ουρες τους τις ακουω μπασες με αποτελεσμα να ακουω βουη παρατεταμενη και εντονη.. για το μπασο απλα ακουγεται ο διπλασιος ηχος.. κατανταει κουραστικη στην τελικη η προβα και χωρις νοημα.. υπαρχει καποια αλλη λυση εκτος απο τις ωτοασπιδες που ειναι προβληματικες κι αυτες; ειτε απλες ειτε "ειδικες" για drums..

 

Όλα τα ακουστικά και ωτοασπίδες κλειστού τύπου κόβουν κυρίως πρίμα. Εναλλακτική είναι τα in-ear όπου αν θες κάτι καλό θα πας γύρω στα 100€ και ακόμα καλύτερη τα in-ear που είναι φτιαγμένα για το δικό σου αυτί με εκμαγείο του ακουστικού σου πόρου αλλά εκεί ξεφεύγεις και πας στα ± 300€.

 

Δεν έχω δοκιμάσει τέτοια ακουστικά αλλά απλά in-ear και δεν είχα θέμα με τα μπάσσα.

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα ακουστικά και ωτοασπίδες κλειστού τύπου κόβουν κυρίως πρίμα. Εναλλακτική είναι τα in-ear όπου αν θες κάτι καλό θα πας γύρω στα 100€ και ακόμα καλύτερη τα in-ear που είναι φτιαγμένα για το δικό σου αυτί με εκμαγείο του ακουστικού σου πόρου αλλά εκεί ξεφεύγεις και πας στα ± 300€.

 

Δεν έχω δοκιμάσει τέτοια ακουστικά αλλά απλά in-ear και δεν είχα θέμα με τα μπάσσα.

 

Για αυτο τα ηθελα, για να κοβουν τα πριμα.. και το κανουν αψογα οταν παιζεις μονος.. με το group ειναι το προβλημα. Δεν ξερω κατα ποσο θα βοηθησουν τα in ear γιατι εχουν εφαρμογη σαν ωτοασπιδες.. με τις οποιες ειχα προβλημα και πηγα ωρυλα. Το αναφερω αυτο για οσους δεν το ξερουν να προσεξουν: Μετα απο περιπου 8μηνη χρηση αρχισε να ποναει το αριστερο μου αυτι.. νομιζα οτι ειχα παθει ζημια σοβαρη στο τυμπανο η κατι τετοιο.. Αυτο που γινεται λοιπον ειναι οτι οι ωτοασπιδες σπρωχνουν προς τα μεσα το κερι (του οποιου η φυσικη κατευθυνση ειναι προς τα εξω) που παραγει το αυτι με αποτελεσμα αυτο να μαζευεται και να γινει σαν πετρα.. για 2 εβδομαδες πονουσα αρκετα μεχρι που πηγα και μου εκανε καθαρισμο αμεσως μολις του ειπα οτι χρησιμοποιω αυτες τις μαλακιες. Φτηνα τη γλιτωσα βασικα.. χτυπησα και ενα ακουογραμμα για να σιγουρευτω.. Τεσπα, φοβαμαι οτι ουτε τα in ear κανουν beero.. 

Ελλαδιστανός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου