Προς το περιεχόμενο

Ακουστικά για Drummer


sentientno6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

kalhspe file m pira akoustika axias 160 sony gia dj ta opoia akoun foveri douleia kai gia emena tis wres p paizo tympana , ta phra apo e bey kapos etsi paragelia mono me 30 euro kai pragmatika me 30 euro so8ika afou les oti den dia8eths mealo budget sta protino lipon

 

φιλε μου καλησπερα καταρχην καλως μας ήρθες! τα greeklish είναι δυσαναγνωστα και απαγορευονται...γράφουμε ελληνικες λεξεις με ελληνικους χαρακτηρες, αγγλικές με αγγλικούς κοκ. αν μπορεις μετετρεψε το σε ελληνικά!

 

τη δουλεια τους την κάνουν όλα τα ακουστικα τύπου direct sound και vic firth.

 

εγω έχω vic firth ωτοασπιδες και direct sound και τα 2 μοντελα (EX-25, EX-29). Τα EX-25 είναι πιο ελαφρια και μαρεσει και ο ηχος τους πιο πολύ σαν monitoring. επίσης ειναι πιο φτηνα, εχουν 45 ευρω και τα EX-29 75 ευρω.

 

sony, behringer κτλ τα φοβαμαι γιατι είναι μεγαλες εταιρίες και δεν ξερω κατα πόσο εχουν ανταλλακτικα και κατα ποσο καλο ειναι το service τους

 

παραπάνω εχω περιγραψει ενα θεμα πουχα με τα direct sound, διαβασε το και θα καταλαβεις...τετοιο service δε το περιμενα απο μια σχετικά μικρη εταιρια

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ εδώ και 4 μήνες χρησιμοποιώ τα ακουστικά ψείρες που είναι όμως σαν ωτοασπίδες. Κάτι σαν ear monitors...Σαν αυτά: http://alpha.akihabaranews.com/wp-content/uploads/images/3/53/15253//1.jpg

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

Μαζί με τα e-drums που αγόρασα απο τον Θωμά πείρα και τα THE T.BONE HD-990D.http://www.thomann.de/gb/the_tbone_hd990d.htm

.Εδώ και 2 μήνες περίπου που τα χρησιμοποιώ μου φαίνονται πολύ καλά.Δεν έχω δοκιμάσει και κάτι άλλο και η χρήση που τους κάνω είναι για να ακούω τα edrums μου και ταυτόχρονα απο το aux να ακούω ταυτόχρονα μουσική

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Ενδιαφέρομαι για αγορά in-ear ακουστικών (για live & άλλες χρήσεις) κι έχω προσανατολιστεί σε αυτά. (thomann link).

 

Τα βασικά θέματα που με απασχολούν είναι:

  • Πόσο καλό isolation θα έχουν (στο studio χρησιμοποιώ τα ex-29)
  • Αν διατρέχουν κίνδυνο, αυξάνοντας την ένταση τους μέσω αυτού του headphone amp που χρησιμοποιώ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα αν έπαιρνα in ear monitors θα μαζευα αρκετα λεφτα και θα εκανα custom με εκμαγείο ακουστικου πορου...αν και ειναι πολλα τα λεφτα

 

το θεμα δεν ειναι αν τα ακουστικα διατρεχουν κινδυνο, αν κοιταξεις τα specs τους ή αν στειλεις και ενα mail στο κατασκευαστη θα το μαθεις...το θεμα ειναι τί κίνδυνο διατρεχουν τα αυτια σου (imho)  ;D

 

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσα λεφτά στην παρούσα φάση, δεν τα διαθέτω γι'αυτό το σκοπό κι έτσι κοιτάω για κάτι ασφαλές για την ακοή μου και αξιοπρεπές για τη χρήση που το προορίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά άσχετο, αν συνδέσω ενισχυτή για κιθάρα ή μπάσου, θα έχω ικανοποιητικό ήχο? ??? έχω μια roland td6 και ψάχνω για monitor και γι αυτό ρώτησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχεις ενισχυτη γιατι δεν το δοκιμαζεις?

 

εγω πηρα ενα μονιτορ μονοφωνικο απο το thomann γυρω στα 120 ευρω, τη κανει τη δουλεια του, να σου πω την αληθεια πανω απο 1 ωρα δεν εχει παίξει. το πηρα μονο κ μονο για να βαζω το ανηψουδι μου να παίζει και να ακουει direct

 

εγω χρησιμοποιω μονο τα ακουστικα

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά δεν έχω ενισχυτή, έχει ο κολλητός μου που είναι κιθαρίστας. Αλλά αν είναι με 15 w κάνω τη δουλειά μου για εξάσκηση στο σπίτι? Και εγώ μόνο με ακουστικά παίζω αλλά που και που θέλω να δω και πως ακούγομαι χωρίς ακουστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου