Προς το περιεχόμενο

Ακουστικά για Drummer


sentientno6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Garage κι εγώ τα ίδια ακουστικά έχω και όντως, σε θορυβώδεις πρόβες σε απομονώνουν μέσα σε μια μπασοβαβούρα.

 

Όταν συμβαίνει αυτό, έχω μόνο το ένα αυτί καλυμμένο πλήρως με τα ακουστικά (συνήθως αυτο που είναι πιο κοντά στη πηγή, ενισχυτές, ηχεία κτλ) και απ το άλλο ακουστικό αφήνω ένα μέρος του ήχου να περάσει, κλείνοντας μερικώς το αυτί. Απο άποψη προστασίας δεν είναι και οτι σοφότερο αλλά έχεις πολύ καλύτερη αντίληψη του τι συμβαίνει γύρω σου...  

‘You gotta be willing to die for the motherf@cker.’

 

-Elvin Jones

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Garage κι εγώ τα ίδια ακουστικά έχω και όντως, σε θορυβώδεις πρόβες σε απομονώνουν μέσα σε μια μπασοβαβούρα.

 

Όταν συμβαίνει αυτό, έχω μόνο το ένα αυτί καλυμμένο πλήρως με τα ακουστικά (συνήθως αυτο που είναι πιο κοντά στη πηγή, ενισχυτές, ηχεία κτλ) και απ το άλλο ακουστικό αφήνω ένα μέρος του ήχου να περάσει, κλείνοντας μερικώς το αυτί. Απο άποψη προστασίας δεν είναι και οτι σοφότερο αλλά έχεις πολύ καλύτερη αντίληψη του τι συμβαίνει γύρω σου...  

 

Το θεμα ειναι αυτο που λες στο τελος.. η αντιληψη.. Δεν καταλαβαινεις τι παιζουν οι υπολοιποι και στην ουσια δεν μπορεις να γραψεις νεο κομματι.. Γιατι τα παλια τα παιζω μηχανικα επειδη τα ξερω με κλειστα ματια.. μεγαλο ξενερωμα παντως.. οσο τελεια ειναι για να παιζεις μονος τοσο χαλια ειναι οταν παιζεις με την μπαντα σου.. Αν υπαρχει μια λυση πανω σε αυτο το ζητημα καλο ειναι να ακουστει γιατι σιγουρα απασχολει πολυ κοσμο και οι ωτοασπιδες αποδεδειγμενα δημιουργουν προβλημα μακροπροθεσμα οπως προανεφερα..

Ελλαδιστανός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως συνδέω ακουστικά, NOKIA παρακαλώ, στο laptop και ακούω μέσω αυτών και το κομμάτι και τα τύμπανα μου -φυσικα, χωρίς μικρόφωνα- που περνάνε μέσω του ηχείου του laptop στα ακουστικά.... Και πάνω απο τις ψείρες, για να κόβω db έχω ωτοασπίδες σκοποβολής... Ούτε κουράζομαι, ούτε πονάω και τα ακούω όλα τέλεια...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου