Προς το περιεχόμενο

Ακουστικά για Drummer


sentientno6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κ γω τα EX-29 eχω...για τα τυμπανα ειναι πολυ καλα ακουστικα , κοβουν μια χαρα αλλα νταξει δν τρελενομαι κιολας  :D κ για τα λεφτα τους ειναι σουπερ

πολυ καλυτερα απο vic firth αλλα νταξει μετα απο καποιες ωρες κουραζουν κ αυτα οσο νανε ολοκληρες ακουστικαρες ειναι

το μειονεκτημα τους ειναι οτι δν εχουν καλη κατασκευη κ σπανε ευκολα οποτε να τα προσεχετε μην χοροπηδατε πανω τους πχ κ αλλο μειονεκτημα ειναι οτι δν εχουν πολυ καλο ηχο οταν θες να ακουσεις μια μιξη κτλ...

αλλα δν ειναι κ αυτη η δουλεια τους εξαλλου οποτε για ντραμς ειναι σουπερ..

αλλα εγω προσωπικα εχω ψηθει να παρω in ear monitors πλεων για πολλους λογους...πιστευω ειναι πολυ καλυτερα...κ βρισκεις σε πολυ καλες τιμες πλεων...καποτε ηταν απλησιαστα...κ προσφερουν κ αυτα παρα πολυ καλη μονωση..

αυτα

George  ;D

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ έχω τα EX-29 και τα IE-30 (in-ear της M-Audio).

Ίσως τα EX-29 να κόβουν λίγο περισσότερο ένταση από τα ΙΕ-30 (περίπου 26db), αλλά κόβουν πολύ περισσότερο της υψηλές συχνότητες

ενώ τα IE-30 είναι πιο σωστά και σαν ωτασπίδες και από ήχο είναι πολύ καλύτερα επίσης (και αρκετά ακριβότερα...).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου είχα ακριβώς το ίδιο δίλλημα με εσένα και τελικά κατέληξα στα ex-25.Αν τα θες για playalong τότε πάρ τα ανεπιφύλακτα. Ιδιαίτερα αν έχεις ipod (αν έχεις καλύτερη πηγή δε το συζητώ καν, απλά τα περισσότερα κοινά mp3 players δεν έχουν τόσο δυνατό και καθαρό ήχο). Κόβουν αρκετά τη βαβούρα απ τα τύμπανα και συμμαζεύουν τον ήχο(αν έχεις μούφα set θα ακούγεται καλύτερα). Επίσης είναι αρκετά καλές ωτοασπίδες . Γενικότερα για τα λεφτά τους τα προτείνω ανεπιφύλακτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Επειδή είμαι πολύ κοντά στην αγορά είτε των EX-29 είτε των EX-25, θέλω να ρωτήσω, τι διαφορές έχουν εκτός απο την τιμή (+30 ευρώ τα πρώτα, στο drumstore) και τα 4Db παραπάνω που κόβουν τα πρώτα. Ακόμη, απο ποιότητα κατασκευής πως πάνε? Διάβασα πως είναι κάπως ευαίσθητα σε χτυπήματα/κοπανήματα/πεσίματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε για τα λεφτά τους τα ex-25 είναι πολύ καλά. Αλλά για ακουστικά που κάνουν 45€ εφόσον πληρούν τις βασικές σου ανάγκες μην κοιτάς τις λεπτομερειες και μην προβληματίζεσαι. Κατα τ ΄άλλα η κατασκευή τους δεν είναι ψεύτικη αλλά ούτε και πολύ στιβαρή, παρ΄όλα αυτά τις έχουν φάει τις τουμπίτσες τους και δεν έχουν πάθει τίποτα. Επίσης έχουν γλυτώσει και απο βέβαιο κάψιμο αφού μια μέρα τα έβαλα σε ενισχυτή κιθάρας χωρίς να δώ οτι το volume ήταν πολύ υψηλό και ευτυχώς την πέρασαν και αυτή τη δοκιμασία επιτυχώς... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, παρέλαβα σήμερα τα EX-25 και μπορώ να πω πως έμεινα ευχαριστημένος  :D. Όχι μόνο δεν χρειάζεται να ανεβάζω σε υπερβολικές εντάσεις την μουσική ή τον μετρονόμο, αλλά και τα τύμπανα μου ακούγονται πολύ καλύτερα φορώντας τα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες αργότερα...

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΚΑΤΟΧΟΥΣ ΕΧ-25, ΕΧ-29

 

Όσοι έχουν ελλατωματικά EX-25 EX-29 και του εχουν σπασει στις ενωσεις να στειλουν e-mail στο customer service της direct sound για να στειλουν ανταλλακτικο headband.

ο κ. John Gresko προεδρος της εταιριας και εφευρέτης αυτου του προϊόντος ζητά συγγνωμη για την ταλαιπωρια για το προβλημα το οποιο παρουσιάστηκε σε παρτιδα που ήρθε και στην Ελλάδα και μου ζητησε να διαδώσω τη συγγνωμη του και τη διαθεση του να στειλει ανταλλακτικά σε όσους είχαν πρόβλημα χωρις χρεωση φυσικα. Επίσης θα επικοινωνησει μετα από προτροπη μου με το drumstore που ειναι ο επισημος dealer των extreme isolation headphones για να στειλει και εκει ανταλλακτικα για όσους είχαν θεμα.

 

κοιτάξτε και αυτο το link για να καταλάβετε περι του προβλήματος

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=169789.msg399401#msg399401

 

στο τελευταίο e-mail μου είπε

 

Thank you and please spread the word that we will make it right for all of our customers

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χρησιμοποιώ ωτοασπίδες. Καλές είναι δε λέω...αλλά τα ακουστικά σ' αυτή τη μορφή με κουράζουν και με περιορίζουν κατά κάποιο τρόπο. Έχει ο Στόλλας κάτι καλές ωτοασπίδες και μ' εχουν βοηθήσει.

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα επειδη και εμενα με ενδια φερει πολυ το ζητημα μηπως θα μπορουσατε να με προτεινετε ενα ζευγαρι ακουστικα τα οποια να κοβουν τον θορυβο απο τα drums και να κρατανε μονο τις'καλες'συχνοτητες?να λειτουργουν δηλαδη ως ιδανικες ωτοασπιδες,ειχα ακουσει με κατι vic firth και ειχα παθει σοκ!ακουγοταν τα drums πολυ καλυτερα με ακουστικα παρα με'γυμνα'αυτια,περισσοτερο ενδιαφερομαι για την προστασια και σε δευτερη μοιρα σαν μονιτορ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

kalhspe file m pira akoustika axias 160 sony gia dj ta opoia akoun foveri douleia kai gia emena tis wres p paizo tympana , ta phra apo e bey kapos etsi paragelia mono me 30 euro kai pragmatika me 30 euro so8ika afou les oti den dia8eths mealo budget sta protino lipon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου