Προς το περιεχόμενο

that smell solo αμάν αμάν


yannis37

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειπα να κάτσω να μάθω το σολο του that's smell και απογοητευτικα ρε παιδιά.

 

εκει στο πρώτο σολο (α μέρος)του Gaines έχασα την μπάλα, και δεν το λέω γιατί απλά υστερώ απλά σε ταχύτητα αλλά γιατί παιρνω χαμπάρι ότι δεν θα το βγάλω ΠΟΤΕ και σωστο και στην σωστη ταχύτητα.... μα ποτέ όμως. :-[

 

δεν θέλω τιποτα...τον πονο μου λέω. Να ξέρεις τι παιζει και συ να μην.......

 

βεβαια ο μονος στο youtube που βρήκα και το παίζει καλά είναι αυτός.

 

 

 

 

 

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν ξερω κατα ποσο αξιζει καποιος να προσπαθει να παιξει κατι ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ,ισως να βοηθαει στην ανοδο του τεχνικου του επιπεδου ή ειναι απλα μια απολαυση αλλα

θα ηθελα να πω το εξης...

 

Αυτοι οι LYNYRD SKYNYRD...ΤΙ ΕΓΡΑΨΑΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ...

Το ''That smell'' εχει μερικα απο τα πιο εμπνευσμενα σολος ολων των εποχων...

Μη μιλησω για την ενορχηστρωση...

Respect...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα να δεις σημερα το παιδευα και γω μεχρι που ηρθε ο μεγαλος πανω(τα παμε Σταυρο).

Συμφωνω με τον 1974 και απιλεον λεω και αυτο.

Ποιοι ειμαστε μεις που θα παιξουμε τετοια πραματα ετσι?

Κατσε ρε φιλε, για σκεψου το λιγο.

Και στο φιναλε το σολο ειναι προσωπικοτητα. Οπως δε μπορεις εσυ ατσι και γω ατσι και ο Σταυρος, ετσι και ο Vai να παιξει το σολο του αλλου. Γκεκε?

Τρανσκριψιον καλο ειναι να κανεις καο οπυ το φτανεις καλα ειναι. Ειναι σκαλοπατι.

Και ο προβληματισμος σου ειναι καλο γιατι ειναι 2 σκαλοπατια.

By the way το σολο βγαινει αλλα αξιχει να φας χρονο γι αυτο? ισως.

Καπακι επιασα Page ενα Lick και βρεθηκα στη θεση σου.

Αρα σ ευχαριστω. ΑΛΛΥΛΕΓΓΥΗ  YAnn. ;)

 

YG kai poy to 2o solo ;D ;D ;D ;D ;D

Υγ2 επιασες ποτε σου καντρι στυλ παραδοσιακο? Οχι μη περιμενεις πολλα. Τα ατομα ειναι σα να πα να τους παιξουμε τζουρναδες και μπουζουκια ;)

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποτε σε κιθαροσυζητηση ο Kirk Hammet των μεταλικα (δε μ αρεσει σαν κιθαριστας)  ειπε κατι πολυ ωραιο..

 

Το ''Scuttle Buttin'' του SRV το παιζω ακριβως.Αλλα δεν ειναι αυτο...

(το ''Scuttle Buttin'')

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε σεις...και εγώ συμφωνω με αυτά που λέτε αλλά το θέμα που έχω δεν ειναι οτι θέλω να παίξω το σολο επακριβώς αλλά το συγκεκριμένο lick που μπορει να το χρησιμοποιήσω γενικά όταν παίζω (αυτά τα 3'')

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμείς παλιά το παίζαμε -όπως και τα On the Hunt, Whiskey Rock 'n Roller & Double Trouble-, κομματάρα αλλά πολύ δύσκολο, είχαμε λιώσει στις πρόβες, πέντε άτομα (πλήκτρα, κιθάρες μπάσο και τύμπανα) είχαμε λιώσει ήταν καλοκαίρι του 1985 καύσωνας, για κλιματιστικά κλπ ούτε λόγος και να ζεματάνε και οι fender... σχεδόν ξεβράκωτοι παίζαμε.... τι μου θυμήσατε τώρα!!!!

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειπα να κάτσω να μάθω το σολο του that's smell και απογοητευτικα ρε παιδιά.

 

εκει στο πρώτο σολο (α μέρος)του Gaines έχασα την μπάλα, και δεν το λέω γιατί απλά υστερώ απλά σε ταχύτητα αλλά γιατί παιρνω χαμπάρι ότι δεν θα το βγάλω ΠΟΤΕ και σωστο και στην σωστη ταχύτητα.... μα ποτέ όμως. :-[

 

δεν θέλω τιποτα...τον πονο μου λέω. Να ξέρεις τι παιζει και συ να μην.......

 

βεβαια ο μονος στο youtube που βρήκα και το παίζει καλά είναι αυτός.

 

 

 

 

 

μην ανησυχεις......συμβαινει σε ολους........πηγες και εσυ να παιξεις ενα κομματι που εχει μεσα απο τα καλυτερα σολα που εχουνε γραφτει στην ιστορια του ροκ......και απο τους καλυτερους κιθαριστες ever....λυπαμαι αλλα στα κυβικα μας ...(και τα δικα μου εννοω ) το αποτελεσμα θα ητανε αυτο......μην πτοεισαι...γι'αυτο υπαρχουν και αλλοι κιθαριστες να ασχολεισαι.....

 

 

εγω τελευταια βγαζω solos του ΚΑΤΗ και ετσι το ρεγουλαρω το θεμα και παιρνω τα πανω μου.... ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χα χα χα, άλλος αυτός (ο Τerrys Kath) των Chicago, μεγάλη μορφή.... πολλοί τον θεωρούσαν ανώτερο παίκτη από τον Jimmy Hendrix !!!

Τότε -και τώρα- πλήκτρα έπαιζα και είχα το δυσκολότερο ρόλο, να βοηθήσω και τα άλλα όργανα στα κρατήματα στους χρόνους κλπ..... έ ρε γλέντια !!!! Όταν τραγουδώ δεν μπορώ να πατήσω νότα είτε σε κιθάρα είτε σε όργανο.... οι πρόβες πρόβες όμως.....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου