Προς το περιεχόμενο

that smell solo αμάν αμάν


yannis37

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω τελευταια βγαζω solos του ΚΑΤΗ και ετσι το ρεγουλαρω το θεμα και παιρνω τα πανω μου.... ;D

 

Ωρε ΑΝΤΩΝΑΡΕ που τον θυμηθηκες τον Κατη ;D.......εγω παντως βρηκα τι μου φταει και δεν μπορω ουτε εγω να το παιξω....δεν εχω την ιδια μαρκα κιθαρα που εχει αυτος.....αλλα επειδη δεν μου αρεσουν καθολου αυτες οι κιθαρες δεν θα καταφερω να το παιξω ποτε ;D ;D ;D......καλα ε....τις κοντης......τις φταινε οι τριχες.....εκει εχουμε φτασει μου φενεται ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Telecastορα με Humbucker ή SG.... καμμιά από τις δυό ????

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Δεν ξερω κατα ποσο αξιζει καποιος να προσπαθει να παιξει κατι ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ,ισως να βοηθαει στην ανοδο του τεχνικου του επιπεδου ή ειναι απλα μια απολαυση αλλα

θα ηθελα να πω το εξης...

 

Αυτοι οι LYNYRD SKYNYRD...ΤΙ ΕΓΡΑΨΑΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ...

Το ''That smell'' εχει μερικα απο τα πιο εμπνευσμενα σολος ολων των εποχων...

Μη μιλησω για την ενορχηστρωση...

Respect...

 

 

Για το προσωπικό μου γούστο -και γνώσεις- σε ότι αφορά το Ροκ, το ''That smell'' αποτελεί έναν ΟΓΚΟΛΙΘΟ του είδους. Ίσως δε και το απόγειο της έμπνευσης του γκρουπ. Δυσκολεύομαι να βρω λέξεις για το συγκεκριμμένο τραγούδι...

Όσο για το αν αξίζει το copy/paste σε σόλος που αγαπάμε, άλλοτε ναι, άλλοτε όχι.

Εξαρτάται απο πολλά... Ο καθένας κρίνει κι αποφασίζει που θα διοχετεύσει το χρόνο του και πως θα διαχειριστεί τις ικανότητες του.

 

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για το αν αξίζει το copy/paste σε σόλος που αγαπάμε, άλλοτε ναι, άλλοτε όχι.

Εξαρτάται απο πολλά... Ο καθένας κρίνει κι αποφασίζει που θα διοχετεύσει το χρόνο του και πως θα διαχειριστεί τις ικανότητες του.

Υπάρχουν σόλος που το καταλαβαίνεις ότι είναι μια και 'ξω, άλλοτε ευτυχείς άλλοτε λιγότερο ευτυχείς στιγμές των εκτελεστών τους. Υπάρχουν όμως και σόλος δουλεμένα, μέρος του τραγουδιού, που χωρίς αυτά το τραγούδι είναι λειψό. Οπότε καταλαβαίνετε!.

 

Υ.Γ. Φανταστείτε το Highway star, το Hotel California.......κλπ άλλα χωρίς τα trademark σολος τους.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δυσκολεύομαι να βρω λέξεις για το συγκεκριμμένο τραγούδι...

 

 

Aπλα δεν υπαρχουν λεξεις...

Θυμαμαι καποτε το ακουγα βραδια ολοκληρα στ ακουστικα για να απολαυσω τη παραμικρη λεπτομερεια στο κιθαριστικο μοιρασμα,τα ευρηματικα τυμπανα και την εκπληκτικη μπασογραμμη του Leon...

Τι να πει κανεις...ειναι απ τις στιγμες που η ιδιοσυγκρασια και το ταλεντο αγγιξαν το Θεο...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω τελευταια βγαζω solos του ΚΑΤΗ και ετσι το ρεγουλαρω το θεμα και παιρνω τα πανω μου.... ;D

φίλος...μη τα πετάς έτσι αυτα...παραλίγο να πέσω από τη καρέκλα... ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εγω τελευταια βγαζω solos του ΚΑΤΗ και ετσι το ρεγουλαρω το θεμα και παιρνω τα πανω μου.... ;D

 

Tωρα το προσεξα...

Τι ειπες ρε ατομο?

αχαχαχαχαχαχαχα...

Το ρεγουλαρεις το θεμα?

αχαχαχαχχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πει κανεις...ειναι απ τις στιγμες που η ιδιοσυγκρασια και το ταλεντο αγγιξαν το Θεο...

Αν και μιλάμε για ΤΟ αγαπημένο μου συγκρότημα, οι παραπάνω ρήσεις νομίζω ότι είναι υπερβολικές.  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και μιλάμε για ΤΟ αγαπημένο μου συγκρότημα, οι παραπάνω ρήσεις νομίζω ότι είναι υπερβολικές.  ;)

 

Ασε με να υπερβαλλω λιγο...για ροκ μιλαμε και μουσικη οχι για την θρησκευτικη μεταρρυθμιση... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε με να υπερβαλλω λιγο...για ροκ μιλαμε και μουσικη οχι για την θρησκευτικη μεταρρυθμιση... ;)

Καλώς και συνεχίστε.

Απλώς να μην επικαλείστε το όνομά Μου επί ματαίω.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου