Προς το περιεχόμενο

Ακουστικά για Drummer


sentientno6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαθέτω περιορισμένο budget (ως συνήθως...) και ψάχνω ακουστικά κλειστού τύπου που να απομονώνουν τους εξωτερικούς ήχους (τύμπανα).

Αυτά και αυτά σε λίγο υψηλότερη τιμή βλέπω στο thomann.

Θα ήθελα τη γνώμη σας καθώς και οποιαδήποτε πρόταση για κάτι άλλο σε παραπλήσια τιμή.

Θενξ ιν αντβάνς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάρε τα extreme. Τα πήρα από drumstore 90ευρώ και είναι απλά κορυφαία.Πολύ καλύτερα από τα vicfirth. :D

 

Φαντάζομαι μιλάς για τα ex-29 έτσι? Επίσης... δεν πιστεύω να προσφέρουν τόση μόνωση ώστε στην τελική να μην ακούς καθόλου τα τύμπανα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aκούς όσο πρέπει και επιπλέον κόβει συχνότητες ενοχλητικές οπότε στα αυτιά σου φτάνει ήχος χωρίς πολλά κουδουνίσματα και συντονισμούς από τα δέρματα και η μπότα ακούγεται πιο στακάτη(κάτι σαν equalizer ως ένα βαθμό βέβαια).Τα δε πιατίνια ακούγονται απλά υπεροχα. Ρυθμίζονται στο κεφάλι σου και ο ιδρώτας είναι λιγότερος από τα vicfirth τουλάχιστον για μένα που ιδρώνω σχετικά εύκολα. :P ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά με μπερδέψατε να μαθαίνουμε και εμείς οι νεότεροι στον χώρο...

 

Ακουστικά απλά για κόβει τον πολύ ήχο?? η ακουστικά όπως βλέπω που συνδέονται με κάποιο midi τέλος πάντων

να ακούτε και να παίζεται + του ότι περιορίζεται και ο ήχος από τα τύμπανα που βαράτε...

 

τι ακριβώς από όλα???

 

Δώστε γνώσεις στον λαό..! ;)

 

P.S.

 

Για την ιστορία ξέχασα να πω ότι εγώ χρησιμοποιώ τo MP3 μου την partition μου και βαράω άκοπα!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα και εγώ τα ΕΧ29 από το Drum Store. Τα είχε 68 ευρώ, νομίζω όσο και ο Thomann. Παίζουν σούπερ, καθαρά, δυνατά, κόβουν εξωτερικούς ήχους και φαντάζομαι ότι μπορούν να συνδεθούν σε MP3, drum module ή όπου αλλού γουστάρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα ακουστικά απλά κόβουν συχνότητες και αναπαράγουν ότι τα τροφοδοτήσεις. Τώρα εαν εσύ τριγκάρεις το σετ σου ή βάλεις μικρόφωνα και περάσεις τον ήχο σου από μια μικρή κονσόλα,συνδέοντας εκεί τα ακουστικά θα ακούς τι παίζεις. Εαν βάλεις σην κονσόλα σε είσοδο line in το mp3 σου θα ακούς και αυτό. Τα ακουστικά απομονώνουν τα αυτιά και αναπαραγάγουν ότι σήμα τους δώσεις είτε από το mp3 έιτε από το σετ ή κάποια άλλη πηγή.... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τα Vic Firth. Κόβουν πάρα πολύ καλά αλλά με πιέζουν πολύ με αποτέλεσμα μετά από ώρα όταν τα βγάζω να έχω πρόβλημα στην άρθρωση!!! Δεν τα πολυπροτείνω, μάλλον θα προσφύγω και εγώ σε κάτι άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου