Προς το περιεχόμενο

demotivational posters (εχει γελιο)


bihlas87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταλαβαίνω ότι μπορεί να έβαλες τις παραπάνω φωτογραφίες για πλάκα, δεν παύουν όμως να μεταφέρουν κάποια ρατσιστικά, φασιστικά και ανεγκέφαλα μηνύματα που είναι υπεύθυνα για πολλές από τις αποτυχίες της σημερινής μας κοινωνίας. Προσωπικά δεν γέλασα.

δεν το καταλαβαινω αυτο.. ???

που ειναι τα ρατσιστικά, φασιστικά (καλα για το ανεγκεφαλα δεν σχολιαζω) μηνυματα?

οι φωτογραφιες αυτες τραβηχτικαν και τα σχολια απο κατω μπηκαν καθαρα για

χιουμορ(μεχρι και ηλιθιο και "κρυο").δεν νομιζω επειδη "προσωπικα δεν γελασες"

πρεπει να ανατρεξουμε στους κανονες και να δουμε που εχει λαθος.εχω δει  σε ποστ

που ατομα οχι μονο παραβαινουν τους κανονες,δεν τους γινετε και καμια συσταση.

η τελευταια "παραβαση" που θυμαμε ειναι αυτη της προσωπικης επιθεσης.το 5

I dance,with angels,to celebrate the holocaust...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Προφανώς χρειάζεται και μια κοινωνική ευαισθητοποίηση για να τα καταλάβεις.

Γιατί σύμφωνα με το παραπάνω ποστ, οι χοντροί είναι άξιοι της μοίρας τους και δεν πρέπει να εμφανίζονται στο φως, οι άσχημοι κατά τα πρότυπα του κυρίου να αυτοκτονήσουν, οι γυναίκες να πιάσουν το σίδερο γιατί δεν τις παίρνει αλλιώς, οι καμπάνιες ευαισθητοποίησης για την βία κατα των ζώων έχουν να κάνουν με το σλιπάκι και το βυζί της κυρίας και οι καθ' όλα τυχαίοι αρτιμελείς ανεγκέφαλοι αξίζουν να κυριεύσουν την οικουμένη μεταξύ άλλων.

Αυτό το χιούμορ "τρέχει" μέχρι την πρώτη γυμνασίου μαζί με τ' ανέκδοτα για τις κλανιές...

Φυσικά και δεν γέλασα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί σύμφωνα με το παραπάνω ποστ, οι χοντροί είναι άξιοι της μοίρας τους και δεν πρέπει να εμφανίζονται στο φως, οι άσχημοι κατά τα πρότυπα του κυρίου να αυτοκτονήσουν, οι γυναίκες να πιάσουν το σίδερο γιατί δεν τις παίρνει αλλιώς, οι καμπάνιες ευαισθητοποίησης για την βία κατα των ζώων έχουν να κάνουν με το σλιπάκι και το βυζί της κυρίας και οι καθ' όλα τυχαίοι αρτιμελείς ανεγκέφαλοι αξίζουν να κυριεύσουν την οικουμένη μεταξύ άλλων.

Μα ο τροπος σχολιασμου ολων αυτων ειναι το αστειο-γελοιο της υποθεσης, το οτι προσπαθουν να κανουν black humor αλλα δεν το 'χουν. Το ειχα αναφερει και στην αρχη και για αυτο μου εκανε εντυπωση η αντιδραση σας.

Βεβαια τα περισσοτερα ουδεμια σχεση εχουν με το αρχικο concept,

Τουλαχιστον τα eBay, photoshop, perspective, dirty mind, true love και money ειναι πετυχημενα  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Yameth: Αν κάνουμε συζήτηση για την ΠΕΤΑ (PETA) θα βρίσω πολύ... Τουλάχιστον στο συγκεκριμένο ποστερ υπήρχε και μια μαμακισμένη λεζάντα... :-[

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάντως έχω ρίξει άπειρο γέλιο και με αυτήν...

flying-sharks-demotivational-poster.jpg

 

Τωρα, σε πολλές περιπτώσεις (ναι, μπήκα στο site και είδα πολλές εικονες) θα συμφωνήσω με τον Yameth. Δεν το βρίσκω αστείο να προβαλλεται και να σχολιάζεται καθ'οποιονδήποτε τρόπο η αναπηρία ή η όποια ιδιαιτερότητα κάποιου άλλου. Ακόμα χειρότερα, φανταστείτε τη θέση κάποιου που θα δει τον εαυτό του ως αντικέιμενο σχολιασμού-χαβαλε σε μια τετοια εικόνα. Με αυτά έχω πρόβλημα.

Υπάρχουν βεβαια μέσα και "καφρίλες" (με την καλή έννοια) όπως η παραπάνω, οι οποίες δεν θίγουν κανέναν και ίσως βγαζουν γελιο σε μερικούς. :)

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί σύμφωνα με το παραπάνω ποστ, οι χοντροί είναι άξιοι της μοίρας τους και δεν πρέπει να εμφανίζονται στο φως, οι άσχημοι κατά τα πρότυπα του κυρίου να αυτοκτονήσουν, οι γυναίκες να πιάσουν το σίδερο γιατί δεν τις παίρνει αλλιώς, οι καμπάνιες ευαισθητοποίησης για την βία κατα των ζώων έχουν να κάνουν με το σλιπάκι και το βυζί της κυρίας και οι καθ' όλα τυχαίοι αρτιμελείς ανεγκέφαλοι αξίζουν να κυριεύσουν την οικουμένη μεταξύ άλλων.

Αυτό το χιούμορ "τρέχει" μέχρι την πρώτη γυμνασίου μαζί με τ' ανέκδοτα για τις κλανιές...

Φυσικά και δεν γέλασα.

yameth διαφωνώ κατηγορηματικά. Εγώ λέω να χαλαρώσουμε λίγο, δεν νομίζω πως το παλληκάρι που έκανε το τόπικ πιστεύει τα παραπάνω... Είναι καθαρά χιούμορ(ίσως και λίγο μπλάκ) και όποιος βγάζει συμπεράσματα παραπάνω απ'όσα υπάρχουν τότε πρέπει να ξαναελέγξει το χιούμορ του. Σόρρυ κιόλας ούτε κ γω ξεκαρδίστηκα, αλλά το νόημα που ήθελαν να πιάσω το πιασα πιστεύω. Μόνο για την βία κατά των ζώων συμφώνω, μιας και δεν παίζουμε με τέτοια πράγματα, αλλά δεν νομίζω ότι αφού κάποιος δεί αυτό το πόστερ θα πάει να κλωτσήσει κάνα αδέσποτο  ???

 

Όσο για το ότι "δεν πρέπει να προβάλλεται και να σχολιάζεται καθ'οποιονδήποτε τρόπο η αναπηρία ή η όποια ιδιαιτερότητα κάποιου άλλου" συμφωνώ και επαυξάνω, αλλά στην προκειμένη περίπτωση δεν αναφέρεται κάπου προσώπικα η όλη ιδέα... Είναι γενικές αλήθειες, όπως κ να το κάνουμε πάντα θα υπάρχει η ασχήμια, η παχυσαρκία κοκ. και θα σατυρίζονται, και το χιούμορ θα είναι πετυχημένο, όταν δεν απευθύνεται σε κάποιο άτομο προσωπικά.

 

 

Υ.Γ. Το αγαπημένο μου είναι εκείνο με την διαίρεση με το 0  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου