Προς το περιεχόμενο

cigar box guitars


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Σίγουρα το χρειάζεται, αλλά μου έχει κολλήσει να μπορώ να ανοιγοκλείνω το καπάκι...μου φαίνεται τρομερά αστείο. Το τρέμολο μου τα χαλάει όλα.

 

Βάλε το καπάκι από πίσω. :)

 

 

 

 

(και άνoιγέ το για να αλλάζεις μπαταρίες στους EMG 81/85)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 141
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Βάλε το καπάκι από πίσω :)

Πρώτα από όλα μίλα μου καλύτερα...δεν γνωριζόμαστε τόσο καλά ώστε να μου λές να βάλω το καπάκι από πίσω... ;D ;D ;D

Δεύτερον, το εικαστικό είναι μπροστά, πίσω είναι σκέτο ξύλο

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα τετιο κουτι... Τι να το κανω? :o  ;D

Μα καλά...έχουμε φτάσει στις 7 σελίδες και ρωτάς?

 

Άμα σου πεί και εσένα να το βάλεις από πίσω...μην παρεξηγηθείς...

 

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@Rocka-vik: Πέρασέ του χορδές σε όλες τις έδρες του και κάνε το 3D-harpodeon. Θα ανοίγει και το καπάκι και θα μπορείς να το κάνεις φωλιά για μουσικόφιλα hamster.

 

@marathon: 1. Γίνεται να ανοιγει το καπάκι έτσι που το λέω. Απλά μη βάλεις το neckplate, βάλε τις βίδες που στερεώνουν το μανίκι από μέσα, και στερέωσε το καπάκι στα πλαινά του μαικιού με κόλλα ή με γωνίες από μέσα. 2. Hint: Δεν χρειάζεσαι πιο μακριές βίδες. Αν έχεις ήδη αγοράσει μακρύτερες μπορείς να τις βάλεις από πίσω. (Εννοώ στο tailpiece)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ειναι λετε πολυ δυσκολο να φτιαξω μια τετια http://www.townshipguitars.com/guitars.htm ???

 

Αλλα πως περνας μεσα ολα τα ηλεκτρονικα? Το κοβουν? ??? ???

 

Δωστε κανα Χελπ... Ψηθηκα ;D

It dont mean a thing, if it ain't got that swing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλλιώς κάνε κάτι τέτοιο... Κι εγώ αυτό σκέφτομαι γιατί κι εγώ ψήνομαι να το ανοίγω!

 

1ον Αυτο (που παραθεσες) εχει πολυ ξυλο(γλυπτικη) και δεν τα παω και πολυ καλα...

 

2ον Τι σκεφτεσαι? ;D (Ενοω το chigar box ή το oil box ;D)

 

3ον Τελικα ξερει κανενας πως περναμε μεσα τα ηλεκτρονικα ή αν γινει με αντιχειο πως κανουμε τις τριπες (ενοω αυτες τις }{ του βιολιου τελος παντων)

(μιλαω για το oil box παντα)

 

 

It dont mean a thing, if it ain't got that swing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προηγούμενο πήγαινε στον marathon που θέλει για cigar. Kι εσύ όμως στην περίπωση του oil θεωρώ πως πρέπει να βάλεις κατι τέτοιο..Για να ναι πιο ανθεκτικό σε κάθε περίπτωση.. Ή όχι?

 

Eγώ σκέφτομαι για cigar box γενικα.. Τώρα οσον αφορά τα ηλεκτρονικά για το Oil.. hmmm.. Ίσως αν κάνεις μια πρόχειρη τρύπα στο κάτω μέρος του την οποία κλείσεις στο τέλος με το ίδιο κομμάτι? Με κάποιο τρόπο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Axelako, εκεί που έβαλες το εξόγκωμα για να στερεώσεις το καπάκι στο ξύλο στήριξης πρέπει να μπει ο neck μαγνήτης. (Γι'αυτό έλεγα να το στερεώσει από το πλάι με γωνίες. (Ετσι κι αλλιώς είναι στερεωμένο ήδη από τη μία άκρη δηλαδή στο tailpiece).  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου