Προς το περιεχόμενο

cigar box guitars


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το προηγούμενο πήγαινε στον marathon που θέλει για cigar. Kι εσύ όμως στην περίπωση του oil θεωρώ πως πρέπει να βάλεις κατι τέτοιο..Για να ναι πιο ανθεκτικό σε κάθε περίπτωση.. Ή όχι?

A ok. Σορι.

 

2 Ε δεν νομιζω... Γιατι 1ον εδω δεν ξερω πως θα βαλω μεσα τα ηλεκτρονικα και θα βαλω ολοκληρο ξυλο 2ον Αυτοι οι μπαρμπες οι Αφρικανοι δεν βλεπω να βαζουν τιποτα...

 

Eγώ σκέφτομαι για cigar box γενικα.. Τώρα οσον αφορά τα ηλεκτρονικά για το Oil.. hmmm.. Ίσως αν κάνεις μια πρόχειρη τρύπα στο κάτω μέρος του την οποία κλείσεις στο τέλος με το ίδιο κομμάτι? Με κάποιο τρόπο...

 

Κι εγω αυτο σκεφτομουν... Αλλα ποιος ειναι τελος παντων αυτος ο τροπος...

Ή μηπως να αγορασω μια απο αυτους ;D Μπα...

 

 

It dont mean a thing, if it ain't got that swing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 141
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Harilatron ντάξει ανάλογα με τους μαγνήτες που θα βάλεις(εγώ σκεφτόμουν να βάλω έναν bridge γιαυτό είχα αυτό στο μυαλό μου :) :P) μετακινείς το εξόγκωμα.

 

Απλώς θεωρώ πως το οτι είναι στερεωμένο στο tailpiece δεν είναι αρκετο... Η μήπως είναι? Πάντως εμένα μου φαίνεται πως καλό θα ήταν ένα τέτοιο εξόγκωμα. ;)

 

rocka-vic τι sorry? :P :)

 

Με τον ίδιο τρόπο που -όταν τον βρουμε:P-θα βάλεις τα ηλεκτρονικά θα βάλεις και το ξύλο. Αλλιώς που μπορείς να βιδώσεις το neck? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η tune-o-matic μονο στο λεπτο ξυλο του κουτιου θα στηριζεται? Δεν θα το λυγισει?

Μπορει να μπει και ενα στηριγματακι πισω απο το μπρατσο αν υπαρχει χωρος.

Εχω μια αποσυναρμολογημενη affinity tele με scalloped ταστιερα :o και κατι κουτια απο παπουτσια στην αποθηκη. Λετε?  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να μη λέμε?  :P

 

by the way αν κάποιος έχει κάποιο spare μπράτσο από αποτυχημένο Proj η από καμμια squier και θέλει να το δώσει σε χαμηλή τιμή ας μου στείλει ένα pm.. Thank u.. :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Με τον ίδιο τρόπο που -όταν τον βρουμε:P-θα βάλεις τα ηλεκτρονικά θα βάλεις και το ξύλο. Αλλιώς που μπορείς να βιδώσεις το neck?  ???

 

Ναι σωστα... Θα το ψαξω λιγο ακομα αν και νομιζω πως βρηκα τον τροπο που το ανοιγουν.

Η σκεψη μου ειναι οτι ΙΣΩΣ αυτα τα oil cans ανοιγουν στον πατο με καποιο τροπο. Ετσι μου φενεται απο τις φωτογραφιες. (δειτε τις κατω)

 

by the way αν κάποιος έχει κάποιο spare μπράτσο από αποτυχημένο Proj η από καμμια squier και θέλει να το δώσει σε χαμηλή τιμή ας μου στείλει ένα pm.. Thank u..

 

Επισης ;D

 

Και επισης τωρα παρατηρισα την τιμη τους (sto site)

Model “Township special” from R2900.00; $415.00 + Insured Parcel post (most destinations) - R600.00; $85.00

                                                                      Courier (most destinations) - R1200.00; $185.00

 

Συνολο $500 με Insured Parcel post και $600 με Courier :o

 

 

Επισης αν δεν τα καταφερω με τα ηλεκτρονικα υπαρχει και η εναλακτικη με αντηχειο...

It dont mean a thing, if it ain't got that swing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνολο $500 με Insured Parcel post και $600 με Courier :o

Καλά...ψάχνουν για κορόϊδα...Το όλο πακέτο κατασκευής Cibar-Metal Box δεν πρέπει να υπερβαίνει τα 100 ευρώ. Περιμένω την εκτίμηση κόστους του Bouzoukleri και Axelakos για να δω εάν συμφωνούμε.

Φίλε rocka-vic, αντί να δώσεις $600, δεν αγοράζεις ένα κουτί μπισκότα Παπαδοπούλου?

guitarset.jpeg

Και σε neck trou version

guitar2.jpeg

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά...ψάχνουν για κορόϊδα...Το όλο πακέτο κατασκευής Cibar-Metal Box δεν πρέπει να υπερβαίνει τα 100 ευρώ. Περιμένω την εκτίμηση κόστους του Bouzoukleri και Axelakos για να δω εάν συμφωνούμε.

Φίλε rocka-vic, αντί να δώσεις $600, δεν αγοράζεις ένα κουτί μπισκότα Παπαδοπούλου?

guitarset.jpeg

Και σε neck trou version

guitar2.jpeg

 

 

Το ξερω... Γι αυτο και εβαλα τον :o...

 

ΚΑΙ αυτη την εναλακτικη την εχω σκευτει...

Και θα γραφει Παπαδοπουλος με τα γραμματα της Gibson ή της Jackson.  ;D

It dont mean a thing, if it ain't got that swing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'αρχάς οποιαδήποτε έτοιμη κιθάρα bolt-on κατηγορίας νιούμπις έντερ δεν υπερβαίνει τα 100 εούρα.

Οπότενες, αφού αφαιρέσουμε ότι κατά βούλησιν επιθυμούμε και το αντικαταστήσουμε με οτιδήποτε μεταλικόν ή ξύλινον βιομηχανικής συσκευασίας, καταλήγουμε σε κόστος κάτω των 100 ευούρων.

 

Ε τώρα αν τύχει και το αγαπήσει κανείς το όργανο και το περάσει πέντε έξι, άντε το πολύ 11 χέρια νίτρο και καναδυό Zebra Bill Lawrence ίσως υπερβει το κόστος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έργα Τέχνης

http://www.daddy-mojo.com/archives.html

 

 

Οντως πολυ ομορφα. ;D

Να ρωτησω και κατι αλλο? Ποια η διαφορα μιας "κιθαρας" με F σχημα αντηχειο ή με το κλασικο αντηχειο? ???

It dont mean a thing, if it ain't got that swing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου