Προς το περιεχόμενο

Free πρόγραμμα για μείωση tempo τραγουδιού


TAMA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας....

 

Μετά από αρκετό καιρό(5 μήνες) με δάσκαλο και πολύ πολύ πολύ πολύ δουλειά στο solfege, και πολύ πολύ πολύ μετρονόμο κτλ...

πέρασα επιτέλους σε κάτι πιο ενδιαφέρον όπως οι partitions, ήδη με γρήγορους ρυθμούς μαθαίνω τραγούδια παίζοντας τα με τις

partitions που ξέρω πλέον να διαβάζω.. :P

 

Λοιπόν στο θέμα μας, ο δάσκαλος μου μου έχει προτείνει ένα πολύ καλο τρόπο για να μαθαίνω τo τραγούδι:

έχει ένα πρόγραμμα (όχι free αρκετά ακριβό δυστυχώς 100€) που κατεβάζει την ταχύτητα του τραγουδιού κατά 20% πάνε

όλα πιο αργά τα χτυπήματα στην drums είναι πιο κατανοητά και μετά από λίγο εξάσκηση περνάω φυσικά στην normal ταχύτητα,

πιστεύω βάση με την εμπειρία μου ότι μαθαίνω πιο γρήγορα και πιο ουσιαστικά!

 

Όσοι θέλετε πιο πολλές πληροφορίες ευχαρίστως να σας πω παραπάνω αν και ήμουν αρκετά σαφής!

 

Η ερώτηση τώρα: υπάρχει free πρόγραμμα στο net να μειώνω την ταχύτητα των τραγουδιών??

 

Αν έχετε κάτι υπόψιν σας κάντε μου μια πασα σας παρακαλώ!

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας....

 

Μετά από αρκετό καιρό(5 μήνες) με δάσκαλο και πολύ πολύ πολύ πολύ δουλειά στο solfege, και πολύ πολύ πολύ μετρονόμο κτλ...

πέρασα επιτέλους σε κάτι πιο ενδιαφέρον όπως οι partitions, ήδη με γρήγορους ρυθμούς μαθαίνω τραγούδια παίζοντας τα με τις

partitions που ξέρω πλέον να διαβάζω.. :P

 

Λοιπόν στο θέμα μας, ο δάσκαλος μου μου έχει προτείνει ένα πολύ καλο τρόπο για να μαθαίνω τo τραγούδι:

έχει ένα πρόγραμμα (όχι free αρκετά ακριβό δυστυχώς 100€) που κατεβάζει την ταχύτητα του τραγουδιού κατά 20% πάνε

όλα πιο αργά τα χτυπήματα στην drums είναι πιο κατανοητά και μετά από λίγο εξάσκηση περνάω φυσικά στην normal ταχύτητα,

πιστεύω βάση με την εμπειρία μου ότι μαθαίνω πιο γρήγορα και πιο ουσιαστικά!

 

Όσοι θέλετε πιο πολλές πληροφορίες ευχαρίστως να σας πω παραπάνω αν και ήμουν αρκετά σαφής!

 

Η ερώτηση τώρα: υπάρχει free πρόγραμμα στο net να μειώνω την ταχύτητα των τραγουδιών??

 

Αν έχετε κάτι υπόψιν σας κάντε μου μια πασα σας παρακαλώ!

 

Ευχαριστώ!

 

audacity

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου