Προς το περιεχόμενο

Line6 pod II ή Behringer v-amp 2


avalon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

το pod x3 δεν εχει παρει και πολυ καλες κριτικες απο αποψη ποιοτητας και λειτουργικοτητας. εγω θα σου προτεινα το podxt η το pod2 αν δεν χρειαζεσαι πολλα εφφε.. ειδικα το pod2 που ειναι σε τοσο καλη τιμη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλημέρα,

 

το pod x3 δεν εχει παρει και πολυ καλες κριτικες απο αποψη ποιοτητας και λειτουργικοτητας. εγω θα σου προτεινα το podxt η το pod2 αν δεν χρειαζεσαι πολλα εφφε.. ειδικα το pod2 που ειναι σε τοσο καλη τιμη..

Ήδη από ότι άκουσα από άλλα μέλη στην πιθανότητα να μην πάρω το pod xt θα πάρω το behringer v-amp 2 γιατί από οτι κατάλαβα η μόνη του διαφορά με το pod 2 είναι το χρώμα η τιμή και οτι περιλαμβάνει footswitch και βαλιτσάκι.

 

Διαλέγω το xt όχι γιατί είμαι κανείς μεγάλος καλλιτέχνης αλλά γιά να μην αναγκαστώ στο μέλλον ίσως (εάν έπερνα το v-amp 2 ) να πάρω κάποιο καλύτερο preamp ....

Θα ήθελα εάν είναι εύκολο να επιβεβαιώσετε αυτή τη σκέψη :P

 

Τροποποίηση:

Το Pod x3 το αποκλείω γιατί είναι κάπως ακριβό

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω αναμεσα στα 2 (pod 2 & pod xt) θα επαιρνα το Pod 2 (η v-amp 2) απλα και μονο επειδη μου ακουγεται πιο ''φυσικο''

απο την αλλη με το xt εχεις πολυ περισσοτερες πιθανοτητες να βρεις τον ηχο σου με τοσες επιλογες που εχει  ;)

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω αναμεσα στα 2 (pod 2 & pod xt) θα επαιρνα το Pod 2 (η v-amp 2) απλα και μονο επειδη μου ακουγεται πιο ''φυσικο''

απο την αλλη με το xt εχεις πολυ περισσοτερες πιθανοτητες να βρεις τον ηχο σου με τοσες επιλογες που εχει  ;)

 

βασικά δεν θέλω μόνο να βρώ τον ήχο μου

θέλω να μπορώ και να παίζω στύλ άλλων καλλιτεχνών (πχ, jimmy page,eric clapton,dave murray, kirk hammett, james hetfield , rhandy roads.....)και πάει λέγοντας :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλό σας βράδυ

2 διπλό post και ζητάω ταπεινά συγγνώμη....

 

αλλά θα ήθελα να ρωτήσω εάν μπορώ να βγάλω το preamp απο το pod xt/behringer v-amp 2

στο μέλλον και να κρατήσω μόνο τα fx ...

(σε πιθανότητα αγοράς καλου ενισχητή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αλλά θα ήθελα να ρωτήσω εάν μπορώ να βγάλω το preamp απο το pod xt/behringer v-amp 2

στο μέλλον και να κρατήσω μόνο τα fx ...

(σε πιθανότητα αγοράς καλου ενισχητή)

 

μπορείς αλλά τουλάχιστον του v-amp 2 δεν αξίζουν. Επίσης να έχεις υπόψη πως αν το χρησιμοποιείς καρφί στον ενισχυτή ίσως να μην έχεις καλό ήχο... εξαρτάται από τον ενισχυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ πως σκέφτεσαι να το χρησιμοποιήσεις, για live, για ηχογραφήσεις, απλά στο σπίτι? Ίσως θα ήταν καλύτερα να πάρεις ένα modelling ενισχυτή roland ή vox με λίγα παραπάνω χρήματα. Γενικά αυτά vamp klp τα παίρνεις για τις εξομοιώσεις ενισχυτών που έχουν και όχι για τα εφφέ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω και vamp2 και podxt και pod 2...

 

To καθενα εχει τα θετικα και τα αρνητικα του.

Υποψιν οτι το xt ειναι και καρτα ήχου ε...

www.myspace.com/alexiguitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαφωνω πως δεν υπαρχει διαφορα μεταξυ σε pod και vamp..

επισης το xt μπορεις να το κανεις update με τα MOdel Packs Ποθ ειναι ενα ματσο ενισχυτες κιθαρας και μπασου και effects.. δες στο site της line 6

 

ακομα, το Pod 2 το ειχα παρει απο thomann με δωρο τσαντα, και foot controler που εχει και wah pedal.

αν δεν θυμαμαι καλα και δεν ηταν δωρο, ηταν σε παρα πολυ καλη τιμη τοτε..

www.myspace.com/alexiguitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου