Προς το περιεχόμενο

WHITE STRIPES!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.whitestripes.com/

 

Τι εγινε παλι χθες το βράδυ ρε παιδιά?ΠΑΛΙ ΡΟΜΠΕΣ γίναμε? :lol:

 

δεν πειράζει ο ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ να'ναι καλά που πάλι τιγκα θα ειναι το χειμώνα!! :lol:

 

(περισσότερο κόσμο έχει το Possidonio Δευτέρα βράδυ παρά οι WHITE STRIPES στην μοναδικη ελληνική συναυλία τους :lol: μονο 5000 ατομα πηγαν!)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

:lol: :lol:

Eγώ δεν πήγα αλλά μου είπαν ότι σταματήσαν τη συναυλία στη μέση λόγω αέρα... 8O ? τι έγινε τελικά? Μου είπαν επίσης ότι έπεσε πολύ γιουχάρισμα ...

 

...πάντως 45 ευρώ ούτε για πλάκα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εγινε παλι χθες το βράδυ ρε παιδιά?ΠΑΛΙ ΡΟΜΠΕΣ γίναμε? :lol:

 

δεν πειράζει ο ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ να'ναι καλά που πάλι τιγκα θα ειναι το χειμώνα!! :lol:

 

Aυτό ξαναπές το!

Πήγα να δω τους fantomas και είχε ακυρωθεί...και σαν fan είχα μιλήσει και είχα στείλει διαπιστεύσεις ότι είμαστε πολλοί εδώ που τον ακούμε......

Και ο Aphex Τwin είχε αναβληθεί.

 

...και σαν να μην έφταναν όλα αυτά οι σκορπ¶ιονς έχουν προπωλήσει 20000 εισιτήρια και ο λαός απαιτεί και άλλα...

θα φύγω για πάντα απ'την Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Και να φύγεις Κωστή, όπου και να πας μια απ'τα ίδια στο συγκεκριμένο θέμα (και σε αναλογία πάντα), θα συναντήσεις..Φύγε -και βγάλε μου και μένα εισητήριο-,αλλά για τους χιλιάδες άλλους λόγους που προσφέρονται σαν άλλοθι από την μητέρα πατρίδα και όχι από την ανταπόκριση της μουσικής που διεγείρει το προσωπικό σου αισθητήριο..

Πρέπει να αισθάνομαι τύψεις και "λίγος μουσικά" που πήρα εισιτήριο φόρο τιμής για τους κωλόγερους που συντρόφεψαν την εφηβία μου??? :wink:

 

ΥΓ.Χωρίς καμμιά διάθεση "κατήχησης" το post.. :)

Απλά θεώρησα ατυχή την σύγκριση..

ΥΓ2. Σεβασμός στα περήφανα γειρατιά..η όποια αξιοπρέπεια τους έχει απομείνει δεν ζητά τιμητές..μόνο λύτρωση..ακόμα και στα φράγκα αν τα θεωρείς το μόνο λόγο που εξακολουθούν να ταλαιπωρούν την κρίση μας.. :lol:

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ Superfunk,εχεις ιδέα μήπως τι ήταν αυτοι οι 2 ενισχυτές που παίζανε οι White Stripes?(ή καποιος άλλος βέβαια αν γνωρίζει...).Γιατι βασικά έπαθα λίγο πλάκα με τον ήχο...κάποιος στιγμές ήταν απλά ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ..σε σημείο να λέω "πολύ καλός για να είναι αληθινός...".Εγώ απ'οτι ήξερα παίζει με εναν Twin,αυτές τις παλιές Αirline(ή πώς αλλιως τις λένε)..ενα Big Muff και ένα Whammy..και τέλος η γνώμη σου για τον Jack White σαν κιθαριστας?Θα με ενδιέφερε..εγώ πιστεύω οτι γίνεται ώρες ώρες λίγο καραγκιοζάκος με τις υπερβολές του αλλά οτι "το έχει" και κάπου δικαιολόγησα χθες τον όλο χαμό που έχει γίνει με το όνομα τους..αυτα..thks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε npap Θα φύγω για χίλιους και έναν (τον παραπάνω) λόγους αλλά όλοι συνδέονται μεταξύ τους...και το έχω αποφασίσει....για εμένα καλύτερα είναι έξω.

Για τους Scorpions η άποψή μου δεν αλλάζει και δεν είναι αυτή που είναι γιατί γέρασαν. Ακούει ο κάθε ένας ότι θέλει και εκφράζονται όλες οι απόψεις με άνεση. Τίποτε προσωπικό...και ο superfunk για παράδειγμα έχει κάνει αρνητικά σχόλια παλιότερα για τον patton όταν τον είχα αναφέρει σε κάποιο post και τον χάρηκα γιατί του φαίνεται αχώνευτος και το λέει.

Με εκτίμηση πάντα,

Κώστας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι διοργανωτές με τα 45 ευρώ εισιτήριο δε γίνονται ρόμπα;

 

Ζούμε σε μία χώρα όπου η ανεργία και η υποαπασχόληση πλήτουν μεγάλο μέρος του πληθυσμού 25-35 ετών. Τα 45 ευρώ που ζητούν για εισητήριο και τα 15-20 που ζητούν άλλοι για cd και τα 1000+ που ζητούν άλλοι για ενισχυτή ή για κιθάρα είναι πάρα πολλά για την ελληνική πραγματικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o καλυτερος τροπος να δειξετε οτι δεν το δεχεστε ειναι να μην πατε στη συναυλια. 45 ευρω δεν ειναι τοσα πολλα για το εξωτερικο και ειναι η αμοιβη της μπαντας....αν δεν εχετε μην πληρωνετε...οι μπαντες δεν ερχονται για την ψυχη της μανας τους. η δουλεια τους ειναι.οπως και οι διοργανωτες δουλεια τους ειναι να βγαζουν λεφτα. αν δεν εχετε μην τα δινετε.παρεπιπτοντος για white stripes φετος ηταν η δευτερη φορα που τους ειδα στο glastonbury και δεν τραβαει το πραγμα...πολυ υπερεκτιμημενη μπαντα και λαιβ δεν μπορουν να κρατησουν ουτε μεγαλο κοινο ουτε και το ενδιαφερον του κοσμου..γνωμη μου παντα ε..

www.fabliquid.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κόστος ζωής στην Αγγλία είναι περίπου 1 λίρα για 1 ευρώ. Αυτό δεν δικαιολογεί οτιδήποτε να πουλιέται όσο και στην Αγγλία. εκτός αν γίνουν και οι μισθοί αντίστιχοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο δεν σημαινει οτι επειδη οι ελληνες δεν εχουν λεφτα το κοστοσ μιασ συναυλιας ειναι μικροτερο ουτε και οτι οι μπαντες θα παιρνουν μικροτερο μισθο για να ερθοουν. οπως ειπα αυτο ειναι ρισκο του promoter. αν δεν τα εχεις μην πας. δωσε 200 ευρω το χρονο και πηγαινε σε καποιο μεγαλο φεστιβαλ αν δεν κρατιεσαι...και απο την αλλη γιατι να μην το βαλουν τοσο το εισιτιριο...το 80 τοις εκατο απο τον μπαμπα τα παιρνει τα λεφτα ετσι κι αλλιως.

www.fabliquid.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου