Προς το περιεχόμενο

Καινούριος ενισχυτής


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 148
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παντως εγω στο σπιτι μου εχω αυτο

 

vox_wall.jpg

 

& ειμαι πολυ ευχαριστημενος! :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη μαλλον σε μπερδεψαμε παρε αυτο και εισαι καλυμμενος σε ΚΑΘΕ περιπτωση:

 

 

Θα τον έπαιρνα ευθύς αμέσως,αλλά με προβληματίζει το ότι δεν ταιριάζει με το χαλί μου!Σε άλλο χρωματάκι υπάρχει;

:D

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού δείχνετε όλοι τους ενισχυτές σας, θα σας δείξω, τον practice amp μου:

 

seattle22.jpg

 

και το βολικό και πρόχειρο σετάκι που χρησιμοποιώ σε μικρά clubs:

 

ampwall.jpg

 

:lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηλία' date=' τον Seymour Duncan που είναι στην πάνω φωτογραφία, ξέρεις, κάτω απ'όλη αυτή τη σαβούρα :lol: μήπως τον πουλάς;;; :P[/quote']Δεν πιστεύω να την εννοείς την ερώτηση???/...:lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πιστεύω να την εννοείς την ερώτηση???/...:lol:

 

:lol: :lol: :lol:

 

Τα πολυυυυυυύ παλιά χρόνια που έβγαινε ο SD πήγαινα στο Ζοζέφ στον Πειραιά και έπαιζα μερικές φορές, απίστευτος ενισχυτής, ο πρόδρομος των modelling... εχμ... πραγμάτων που έχουμε σήμερα. Το πιο κοντινό ανάλογο θα ήταν μάλλον ο Flexi.

 

Αν έβρισκα έναν και μερικά modules θα τον χτύπαγα ανηλεώς.

 

Και σιγά μην τον έδινα μετά! 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν...Προβληματισμών συνέχεια:

-Διαβάζω ότι ο pro junior είναι εξαιρετικός για καθαρά αλλά για distortion θέλει είτε πετάλι είτε να ανέβει αρκετά η έντασή του (άνω των επιπέδων διαμερίσματος) για να βρωμίσει.

-Ο blues junior έχει το καλό του master volume...

-Ο peavey classic 30 πάλι,είναι σαφώς πιο ευέλικτος απ' όλους και λένε ότι έχει σαφώς καλύτερο βρώμικο και διαφορετικής φιλοσοφίας καθαρό από τους 2 fender.Master volume απ' ότι κατάλαβα δεν έχει,αλλά παίζει καλύτερα σιγά απ' τους άλλους.

 

Έξοδο για ακουστικά δεν έχει κανένας απ' τους 3! 8O Μου έκανε εντύπωση,αλλά διάβασα ότι είναι πολύ συνηθισμένο στους λαμπάτους...Και πως παίζουμε στις 2 το βράδυ;

 

Ερωτήξεις:

-Το εξωτερικό-πατεντιάρικο volume box υποκαθιστά το μη υπάρχον master volume control; Την έχω γμτ,αυτή την ανησυχία για το αν παίζουν είναι υπερβολικά δυνατά (ειδικά ο pv classic) :(

-Έχετε ιδέα που μπορώ να τους ακούσω;Θεσ/νίκη αν γίνεται..Οι laney λογικά θα υπάρχουν στο Νάκα.Τους fender θα έπρεπε να τους έχει ο Στόλλας (θα πάρω τηλ να δω).Για τους peavey όμως δεν υπάρχει επίσημος ανιπρόσωπος σύμφωνα με το επίσημο site.Μήπως έχει πάρει το μάτι σας κανέναν πουθενά;

 

 

Σίγουρα δεν έχετε πέσει πάνω σε κανένα peavey classic 20/30 πούλημα;;Ε φανταστικοί noizάδες; :D

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δική μου εμπειρία πάντως λέει ότι "δεν μπορείς με ένα εργαλείο να κάνεις όλες τις δουλιές" και πρέπει κανείς να καταλαβαίνει την διαφορά.

Καμμία αντίρρηση ότι η λάμπα είναι ότι καλλίτερο, αλλα ...

 

Ποτε δεν κατάφερα με λαμπάτο ενισχυτή να παίξω χαμηλά και να το ευχαριστηθώ, ούτε να παίξω χαμηλά στις 2 την νύχτα (μένω σε πολυκατοικία).

 

Ετσι πήρα ένα Roland Cube 30 με 200 ευρώ και δεν το έχω μετανοιώσει καθόλου.

Μάλιστα αργότερα πήρα και τον Microcube με 100 ευρώ και είναι φορές που τον έχω βάλει κατευθείαν στην κονσόλα σε πρόβα και έπαιξε καλά.

 

Μια γνώμη λέω ...

 

(μετα απο 25 χρόνια αγοράζω-πουλάω-ξαναγοράζω-ξαναπουλάω ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι με οποιοδηποτε ενισχυτη αν παιξεις χαμηλα δεν θα το ευχαριστηθεις..

η ανταποκριση που εχουν οι λαμπατοι ενισχυτες στα dynamics(και οχι μονο) οταν παιζεις δεν μπορεις να την βρεις τοσο καλα στους τρανζιστορ.μελετωντας με λαμπατο βελτιωνεται πολυ παραπανω το παιξιμο σου και μαθαινεις να παιζεις σωστα

gangster peavy στην θεσσαλονικη δεν εχω πετυχει πουθενα..

της 2 το βραδυ παιξε unplugged...

παρε τον blues junior...παιζει και χαμηλα καλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου