Προς το περιεχόμενο

Dean Explosion Razorback or a midlevel price schecter?


asdfq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Dean Explosion Razorback διαθέτει ποιοτικά χαρακτηριστικα αναλογα της τιμής της, η πληρώνεις μόνο τα graphics, - την κοντράρει χαλαρά μια μισής τιμής schecter or something similar? (sholia- gnwmes)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω αν μισης τιμής schecter την έχει στα ίσα αλλά εγώ κιθάρα με μάρκα το όνομα εκείνου που άνοιξε διαφορετική εταιρία δεν θα έπαιρνα. σα να παίρνεις μάρσαλ και ο κύριος μάρσαλ να έχει φύγει και να έχει ανοίξει άλλη εταιρία. αφού το πληρώνεις που το πληρώνεις το γ@&^$νο το όνομα, ποιος ο λόγος να το πληρώσεις άμα δεν υπάρχει εντός εταιρίας?

Εν πάσει περιπτώση και για να μη κουράζω με τα υπαρξιακά μου, οι Razorback εχει 24,6 scale length ενώ οι τυπικές schecter έχουν 25,5 οπότε μιλάμε για μέρα με τη νύχτα στο παίξιμο, πραγμα που σημαίνει οτι πρεπει να αποφασίσεις εσύ τι σε βολεύει. Σαν "πακέτο" με schecter στα ίδια λεφτά είσαι ένα βήμα μπροστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τη μέρα που έπιασα τη συγκεκριμένη (την ίδια ακριβώς) Razorback για να παίξω, ήμουν κατενθουσιασμένος... κοιτώντας πίσω αυτή τη στιγμή, έχω να πώ πως η κιθάρα ήταν μετριότατη για τα λεφτά της κατά τη γνώμη μου... Θα έπαιρνα τη Schecter που είναι φοβερές κιθάρες, και στα ίδια λεφτά είναι και πολύ καλύτερες...

Gibson Les Paul Goth: Dream guitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω σχετικά με το value for money της razorback. Είναι μεν καλή κιθάρα αλλά υπάρχουν και άλλες που σου προσφέρουν ηχητικα και παιχτικά τα ίδια με λιγότερα χρήματα. Βεβαια είναι και το εμφανισιακό θέμα, όπου εκεί η razorback είναι μοναδική, ανεξαρτητως αμα αρεσει στον καθένα ή όχι. Αμα γουσταρει κάποιος τη συγκεκριμενη ΚΑΙ για τη φατσα της, τότε οτιδήποτε άλλο θα είναι συμβιβασμός.

 

Τωρα όσον αφορά τα του ονόματος που έγραψε ο Sozos δεν θα έλεγα ότι συμφωνώ και απόλυτα. Από τις εμπορικές εταιρίες (οι οποίες στην πλειοψηφία τους φέρουν το όνομα του ιδρυτή τους) σχεδόν όλες έχουν αλλάξει χέρια, και ο ιδρυτής έχει ανοίξει άλλο μαγαζί... Τρανταχτότερο παράδειγμα όλων η Fender (o Leo μετά πέρασε από MusicMan και τελος G&L)... H Charvel/Jackson με τον Wayne Charvel να την έχει κάνει και να φτιάχνει τώρα τις εκπληκτικές Wayne... Και πάρα πολλές άλλες...

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω σχετικά με το value for money της razorback. Είναι μεν καλή κιθάρα αλλά υπάρχουν και άλλες που σου προσφέρουν ηχητικα και παιχτικά τα ίδια με λιγότερα χρήματα. Βεβαια είναι και το εμφανισιακό θέμα, όπου εκεί η razorback είναι μοναδική, ανεξαρτητως αμα αρεσει στον καθένα ή όχι. Αμα γουσταρει κάποιος τη συγκεκριμενη ΚΑΙ για τη φατσα της, τότε οτιδήποτε άλλο θα είναι συμβιβασμός.

 

Τωρα όσον αφορά τα του ονόματος που έγραψε ο Sozos δεν θα έλεγα ότι συμφωνώ και απόλυτα. Από τις εμπορικές εταιρίες (οι οποίες στην πλειοψηφία τους φέρουν το όνομα του ιδρυτή τους) σχεδόν όλες έχουν αλλάξει χέρια, και ο ιδρυτής έχει ανοίξει άλλο μαγαζί... Τρανταχτότερο παράδειγμα όλων η Fender (o Leo μετά πέρασε από MusicMan και τελος G&L)... H Charvel/Jackson με τον Wayne Charvel να την έχει κάνει και να φτιάχνει τώρα τις εκπληκτικές Wayne... Και πάρα πολλές άλλες...

 

 

Vrass Vrass Vrass o Paraskevrass, δεν είπα το θέμα του ονόματος ως επιχείρημα για να μην πάρει τη κιθάρα, απλά γενικά είναι κομπλεξ δικό μου. ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου