Προς το περιεχόμενο

Roland AX Synth


edessaios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πψς σας φάνηκε το συγκεκριμένο synth?Εμένα μου φάνηκε ιδιαίτερα ενδιαφέρον και μάλιστα η τιμή του είναι γύρω στα 900-1000 ευρώ.Δείτε παρακάτω:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το ξέρω πώς είναι αρκετά παλιό το θέμα αλλά μιας και με ενδιαφέρει και 'μένα είπα να πω την γνώμη μου.. Κατά την γνώμη μου το AX-Synth είναι αρκετά ενδιαφέρον όργανο και πολύ παρεξηγημένο, μιας και πολλοί πιστεύουν ότι είναι ποζεράδικο και δεν έχει κανένα συγκεκριμένο νόημα να παίζεις πλήκτρα όρθιος, πάντως κατά την γνώμη μου σαν όργανο προσφέρει μεγάλη ελευθερία στον πληκτρίστα που παίζει (ή κυρίως σολάρει) εκείνη τη στιγμή και επίσης δίνει και στον ακροατή/θεατή ένα καλύτερο θέαμα, γιατί ας μην ξεχνάμε ότι στα live μεγάλο ρόλο παίζει και το showmanship  ;D Αυτά από 'μένα!!

Από τον Bach στον Jon Lord.. Αυτό θα πει εξέλιξη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω πώς είναι αρκετά παλιό το θέμα αλλά μιας και με ενδιαφέρει και 'μένα είπα να πω την γνώμη μου.. Κατά την γνώμη μου το AX-Synth είναι αρκετά ενδιαφέρον όργανο και πολύ παρεξηγημένο, μιας και πολλοί πιστεύουν ότι είναι ποζεράδικο και δεν έχει κανένα συγκεκριμένο νόημα να παίζεις πλήκτρα όρθιος, πάντως κατά την γνώμη μου σαν όργανο προσφέρει μεγάλη ελευθερία στον πληκτρίστα που παίζει (ή κυρίως σολάρει) εκείνη τη στιγμή και επίσης δίνει και στον ακροατή/θεατή ένα καλύτερο θέαμα, γιατί ας μην ξεχνάμε ότι στα live μεγάλο ρόλο παίζει και το showmanship  ;D Αυτά από 'μένα!!

+1 κι απο μενα.αρκει να προσεχεις το bender. Σε παραπλησιο θεμα πριν λιγο σημερα αναφερθηκα οτι μου εμεινε σε 2 κομματια σε λαιβ.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

+1 κι απο μενα.αρκει να προσεχεις το bender. Σε παραπλησιο θεμα πριν λιγο σημερα αναφερθηκα οτι μου εμεινε σε 2 κομματια σε λαιβ.

Όντως. Αν σπάσει σε λάιβ, έχεις μείνει με το ..... στο χέρι  :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως. Αν σπάσει σε λάιβ, έχεις μείνει με το ..... στο χέρι   :'(

το benderαυλί εννοειται κυριε Χναρακη.  8)

ενα λαιβ (μπαντα& κοινο) πεθανε στα γελια μετα απο την εκπληξη μου ...ωραια χρονια τα ατιμα !

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα λαιβ (μπαντα& κοινο) πεθανε στα γελια μετα απο την εκπληξη μου ...ωραια χρονια τα ατιμα !

To 1000ρικο ποιός το έκλαιγε?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Γι'αυτό, λέω εγώ τώρα, καλό είναι να φτιάχνει κανείς custom (DIY) τέτοιου είδους πράγματα αποφεύγοντας τα πλαστικά. Για παράδειγμα κατασκευή εξ'ολοκλήρου από ξύλο χωρίς απαραίτητα να έχει εσωτερικούς ήχους, με midi έξοδο και με λίγους διακόπτες ελέγχου στο πάνελ. Απλά, γρήγορα, λειτουργικά και στα σίγουρα.

Ποιός όμως θα κάτσει να το κάνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι'αυτό, λέω εγώ τώρα, καλό είναι να φτιάχνει κανείς custom (DIY) τέτοιου είδους πράγματα αποφεύγοντας τα πλαστικά. Για παράδειγμα κατασκευή εξ'ολοκλήρου από ξύλο χωρίς απαραίτητα να έχει εσωτερικούς ήχους, με midi έξοδο και με λίγους διακόπτες ελέγχου στο πάνελ. Απλά, γρήγορα, λειτουργικά και στα σίγουρα.

Ποιός όμως θα κάτσει να το κάνει;

να τρυπησω αριστερα και δεξια ενα midi keyboard και με εναν ιμαντα Κυριε Χναρακη να βγω καλυτερα. 8)

Ειναι μουρη το ατιμο οπως και δηποτε! Και πλαστικο...θα το προτιμουσα με τα χαρακτηριστικα που αναφερατε και με αλουμινιου πλαισιο.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

να τρυπησω αριστερα και δεξια ενα midi keyboard και με εναν ιμαντα Κυριε Χναρακη να βγω καλυτερα. 8)

Γιατί όχι. Καλή ιδέα, γρήγορη και φθηνή.

Σωστός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου