Προς το περιεχόμενο

boss pedals!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε spimav_z θα απαντήσω κάπως καθυστερημένα απ'ότι βλέπω στην αρχική σου ερώτηση.

 

Το metal zone για αυτά που το θες δεν είναι, όπως είπε και ο superfunk. Πολύ δυνατό-βαρύ πετάλι και με πολλές δυνατότητες για άλλα πράγματα.

 

Το dd5 ή 6 όπως μου φαίνεται ότι το λένε τώρα θα σου έδινε τη δυνατότητα με ένα momentary footswitch (25 euro) να δίνεις tempo και να συγχρονίζεται το delay time. Το dd3 δεν το κάνει αυτό και αφού έχεις την πεταλιέρα... ευτυχώς μου το είπε ο ¶κης (akisd28) πρόσφατα και το κοίταξα γιατί και εγώ το είχα στα αζήτητα από την εποχή του Rambo και δεν ήξερα ότι το κάνει αυτό.

 

Το chorus, όπως έιπε και ο superfunk.

 

Συγκεκριμένα για πετάλι παραμόρφωσης ιστέυω ότι πρέπει να ακούσεις όσα περισσότερα μπορείς γιατί ο πιό σημαντικός παράγοντας στην επιλογή του κατάλληλου πεταλιού είναι ο τρόπος που παίζεις.

Είναι πολύ συνηθισμένο το πετάλι απ'το οποίο κάποιος βγάζει καλό ήχο σε κάποιον άλλο να φαίνεται αστείο όταν παίζει με αυτό και το αντίθετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκεκριμένα για πετάλι παραμόρφωσης ιστέυω ότι πρέπει να ακούσεις όσα περισσότερα μπορείς γιατί ο πιό σημαντικός παράγοντας στην επιλογή του κατάλληλου πεταλιού είναι ο τρόπος που παίζεις.

Είναι πολύ συνηθισμένο το πετάλι απ'το οποίο κάποιος βγάζει καλό ήχο σε κάποιον άλλο να φαίνεται αστείο όταν παίζει με αυτό και το αντίθετο.

 

+1.000

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

SUPERFUNK ΕΓΡΑΨΕ

α,οσον αφορα τον Mesa Boogie οταν θα παρεις (που ειμαι σίγουρος οτι καποτε θα τα καταφερεις icon_wink.gif ) μεινε ΜΑΚΡΙΑ απο τον MARK 4 & παρε εναν ΜΑRK 1,2, ή καλυτερα απο ολα ΜΑRK 3 icon_wink.gif

&

σουπερφανκ να ρωτισω κατι?

γιατι μακρια απιο μαρκ4(θα ακουστω πολυ&γραφικος τωρα)αλλα οι metallica παιζουν με μαρκ4(ξερω ξερω... ειναι πειραγμενοι, αλλα και παλι...)

σορρυ που ειμαι λιγο εκτος θεματος:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Mark 4 εχει το προβλημα που εχουν & οι περισσότεροι πολύπλοκοι ενισχυτες,ειναι σχεδιασμένος για να κάνει πολλά πράγματα μαζι ,αλλα τελικά καταφερνει να κανει πολλα πραγματα μετρια...

Ετσι αν και υπόσχεται τελεια καθαρα,τελειο crunch & τελειο High Gain το μονο που καταφερνει ειναι να εχει μετρια καθαρα,μετριο Crunch & οντως καλο high gain (για αυτο αλλωστε χψρησιμοποιείται & απο πολλους μεταλλους..)

 

οι ενισχυτες των Metallica ειναι κατα πασα πιθανοτητα στοκ (γενικα αυτο με τα "πειραγμενα" οργανα των συγκροτηματων ελαχιστες φορες ισχυει....)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου