Προς το περιεχόμενο

Marshall Handwired - Engl Tube Toner Jam


z43k0

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακόμα ένα jam, αυτήν την φορά με ένα test drive χαρακτήρα;)

 

Ο Τaq έφερε την Κυριακή το αριστούργημα του, ένα Marshall 1974x Handwired 18watt και πετάξαμε πάνω το Engl Tube Toner. Τζαμάραμε για αρκετή ώρα και κάπου μέσα σε όλη αυτήν την φάση προέκυψε το εν λόγω clipάκι.  Χρησιμοποιώ την Fender Japan Strat μου [72 reissue, texas special neck και middle, JB Jr στο bridge] και το Soft Lead κανάλι του Tube Toner [στο 8 περίπου].  Θα έπρεπε βέβαια να είναι ένα κλικ πιο πάνω ο ενισχυτής [βάλαμε την κάμερα δίπλα στα ηχεία του PC].

Ελπίζω να σας αρέσει!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε, το μονο που καταλαβα ειναι οτι το μπακιτρακι ειναι το Hush. Ουτε καταλαβαινω τι παιζεις, ουτε το ηχακι, κριμα

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιο ακουγεται και αρκετα καθαρα  ,για ηχογραφηση με καμερα και για  αυτοσχεδιασμο....

 

το κομματι αυτο ,παροτι υπερ κλασσικο , ειναι απο αυτα που δεν μπορω να ακουσω ... οπως και πολλα αλλα της ιδιας κατηγοριας

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@playloud - Thanks για την ακρόαση! Τελικά ναι, έπρεπε να ήταν τοποθετημένη αλλού η κάμερα, μάλλον θα πρέπει να κάνουμε ένα retake με τον Taq την επόμενη εβδομάδα καθαρά σε φάση test equipment [no backing tracks και λιτά πράγματα] γιατί πραγματικά ο συνδυασμός αυτός ήταν πολύ καλός [τουλάχιστον στα δικά μου αυτιά και για blues rock/ classic καταστάσεις]. 

 

@alpatman - Thanks! Το κομμάτι είναι όντως χιλιοπαιγμένο, αλλά το groove του κάτι μου κάνει ακόμα και μετά από τόσα χρόνια;) Γούστα είναι αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@playloud - Thanks για την ακρόαση! Τελικά ναι, έπρεπε να ήταν τοποθετημένη αλλού η κάμερα, μάλλον θα πρέπει να κάνουμε ένα retake με τον Taq την επόμενη εβδομάδα καθαρά σε φάση test equipment [no backing tracks και λιτά πράγματα] γιατί πραγματικά ο συνδυασμός αυτός ήταν πολύ καλός [τουλάχιστον στα δικά μου αυτιά και για blues rock/ classic καταστάσεις]. 

 

@alpatman - Thanks! Το κομμάτι είναι όντως χιλιοπαιγμένο, αλλά το groove του κάτι μου κάνει ακόμα και μετά από τόσα χρόνια;) Γούστα είναι αυτά.

συγχαρητηρια για το παιξιμο!Αρχηγος!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@playloud - Έτσι ακριβώς! Εξάλλου για τον "άνθρωπο με τα μαύρα" μπήκα [και εκατομμύρια άλλοι] στο τριπάκι της κιθάρας ;) Κι όχι μόνο δηλαδή, αξεπέραστη όλη η Mark II- αν και το Hush είναι και από την πρώτη εποχή, Joe South right?  [κι η MK IV εξίσου αγαπημένη ελέω Tommy Bolin - δεκαετίες μπροστά από την εποχή του]

 

@akis3 - Thanks για τα καλά σου λόγια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου