Προς το περιεχόμενο

Αγορα Strat η Tele?


Antonyvk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα ηθελα να μου προτεινετε τι πιστευετε οτι ειναι καλυτερο εχω ακουσει μεγαλη γκαμα και των 2 αλλα ακομα δεν μπορω να καταλειξω.Η μουσικη που παιζω ειναι blues jazz και classic rock αντε και καμια μεταλλια απο δικια σας εμπειρια τι θα ηταν καλυτερο? :P

ευχαριστω

Sounds Like a Strat..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δεν υπαρχει βεβαια σοβαρη απαντηση στην ερωτηση σου (αν και μπορεις να διαβασεις τα θεματα κατω οπο το thread αυτο,το θεμα εχει αναλυθει 1000 φορες ;))

 

παιξε και τις 2 και παρε οποια σε βολευει. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστευω οτι και οι 2 ειναι αξισου καλες κιθαρες αλλα με την στρατ εχεις περισσοτερες επιλογες στο ειδος μουσικης που παιζεις απτην μια θελω στρατ και απτην αλλη ο ηχος της τελε ειναι αρκετα καλος για blues οχι οτι η στρατο δεν εχει καλο clean..  :D

Sounds Like a Strat..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ο Superfunk έχει απόλυτο δίκιο. Δες ποια σου κάθεται καλύτερα και άσε τι λέει ο οποιοσδήποτε (που θα τονίσει την προσωπική του προτίμηση).

 

Η απορία μου είναι, πως καταλήγεις στο παρακάτω συμπέρασμα:

 

με την στρατ εχεις περισσοτερες επιλογες στο ειδος μουσικης που παιζεις

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κιθάρα είναι σαν τη γύναικα. Με όλες μπορείς να κάνεις τα πάντα. Αλλοι προτιμούν μελάχρινές, άλλοι ξανθές κτλ....

Είναι θέμα νοοτροπίας και ματαιοδοξίας...

Εγώ προτιμώ strat... ειναι πιο sexy ;) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι καθετε στο αυτι μου  :D πιστευω οτι οι τελε ειναι ιδιαιτερα οργανα απλως δεν κανουν για ακουσματα οπως μεταλ κτλ... εσυ τι προτιμας? δεν ξερω απλως στο θεμα του playability για μενα η τελε παταει την στρατ αλλα αμα σκεφτω με πια θα ημουν πιο happy ερχετε στο μυαλο μου η στρατ γιαυτο ρωταω να δω και αλλες γνωμες ατομων πιο εμπειρων απο εμενα  ::)

Sounds Like a Strat..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Superfunk έχει απόλυτο δίκιο. Δες ποια σου κάθεται καλύτερα και άσε τι λέει ο οποιοσδήποτε (που θα τονίσει την προσωπική του προτίμηση).

 

Η απορία μου είναι, πως καταλήγεις στο παρακάτω συμπέρασμα:

 

 

 

+1 για σφ

 

οσο για το συμπερασμα... 3 μαγνητες,5-switch,τρεμολο,πιο 'ευκολη' κιθαρα. + το οτι εχει χρησιμοποιηθει σε οοοολα τα ειδη μουσικης σε αντιθεση με την τελε.αυτα βεβαια δεν μειωνουν την τελε.προφανως ειναι γαμω.αλλα αν δεν ειμουν 100% σιγουρος πρωτα θα πηγαινα για μια strat και ειδωμεν για τελε...με αυτη την κιθαρα(στρατ)δεν 'πεφτεις εξω' ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου