Προς το περιεχόμενο

Πόσο να αντέξει κανείς....; (Ukulele!!!)


menelaos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Concert_010.jpg

Concert_004.jpg

Concert_006.jpg

 

Ρε παιδιά.... βοήθεια... Θέλω σιγά σιγά να πάρω καινούρια κάρτα ήχου, θέλω και κάαααααποτε μια Gipsy Jazz ακουστική που λέγαμε..... κ πρέπει να πάρω άμεσα amp!! Και δεν έχω μία!!!!!! Δέστε με!!! Χτυπήστε με!!!! Δώστε μου άλλους λόγους εκτός από τους οικονομικούς να μην παραγγείλω ένα τέτοιο πανέμορφο όργανο!!!!!!!!! :o :o :o :o :o :o :o :o :o

 

Πέραν της πλάκας, ήθελα να σας δώσω το link αν κάποιος ενδιαφέρεται γιατί όσο έψαξα άκουσα πολλά καλά λόγια, οπότε με ΚΑΘΕ επιφύλαξη μεταφέρω το recommendation, ΠΑΝΤΑ ΩΣ ΓΝΩΜΗ ΑΛΛΩΝ από forumάκια για ukes!! Link: http://www.koaloha.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κιθαρόνι αυτό (Γιουκαλίλι) έχει έναν απίστευτα γλυκό ήχο.

Να το πάρεις το κορίτσι  ;D γιατί θα σε βάλει σε άλλους "δρόμους" ...

 

http://4 String Tenor - $2000 and up

6 String Imaikalnai Tenor or D-VI 6 String - $2500 and up

 

:o :o :o

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε αγορασα πριν λιγους μηνες ενα  ukalele(αρκετα οικονομικο νομιζω 60 €) και πραγματικα ειναι φοβερα οργανα!!!Πολυ ομορφος ηχος.ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ & FOLLOW YOUR HEART!!! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως εχω αγορασει απο εδω: http://www.theukuleleshop.co.uk/index.html ... καλεσ τιμες, καλη ποικιλια....

π.χ. και το ohana των 90Ε με το οποιο ξεκινησα ειναι πολυ τιμιο....

οποτε μην τρελενεσαι, δωσε κανα 100αρικο και παρε ενα τιμιο οργανο να σου φυγει και η κ@@λα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με υποχρεώσατε χαχαχαχα ;D ;D ;D ;D Είπαμε να μην το πάρω ρε παλικάρια, όχι να μου βγάλετε την πιστωτική από την τσέπη και να μου πείτε "πληκτρολόγησε τον αριθμό"!!!!  ;D ;D ;D ;D

 

Έχω ήδη ένα υπερφτηνό thomanοukulele, αλλά δεν το μετράω καν για μουσικό όργανο ;D ;D Θέλω να πάρω at some point κάποιο καλό. Αλλά πολλά φράγκα ρε παίδες, αυτό που ζαχαρώνω κάνει 700$, και το $ έχει ανέβει και τρελά since last summer :( Πάντως πρέπει όντως να είναι εξαιρετικά όργανα................ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ήδη ένα υπερφτηνό thomanοukulele, αλλά δεν το μετράω καν για μουσικό όργανο ;D ;D Θέλω να πάρω at some point κάποιο καλό. Αλλά πολλά φράγκα ρε παίδες, αυτό που ζαχαρώνω κάνει 700$, και το $ έχει ανέβει και τρελά since last summer :( Πάντως πρέπει όντως να είναι εξαιρετικά όργανα................ ;)

 

Δεν μπορώ να βρω τώρα το link, θυμάμαι πάντως κάποιο site όπου έκανε ένας "συγκριτικό τεστ" ανάμεσα σε ένα ακριβό χειροποίητο ukelele και σε ένα φτηνό της σειράς. Ακούγοντας τα κλιπάκια πραγματικά δεν μπορούσες να ξεχωρίσεις εύκολα ποιο ήταν ποιο, μιας και το καθένα είχε τον χαρακτήρα του (συμπέρασμα στο οποίο κατέληξε και ο ίδιος).

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παρακολουθεί καμια κοπέλα,ο μενέλαος είναι παιδί για σπίτι να ξέρετε...

 

"Αγάπη μου τι θα φάμε σήμερα,ash ή alder?"  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, ας αφήσουμε τον Birdy Num Num από πάνω............

 

Πόσο φτηνό εννοείς όμως TGL; Το φτηνό που έχω πάντως δεν έχει ήχο ούτε κατά διάνοια, και πρωτίστως.. ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΑΚΟΥΡΔΙΣΤΟ!!!! >:( >:( >:( Απλά είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να το κουρδίσεις! Έκανε όμως και 40€ χαχααχαχ ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο φτηνό εννοείς όμως TGL; Το φτηνό που έχω πάντως δεν έχει ήχο ούτε κατά διάνοια, και πρωτίστως.. ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΑΚΟΥΡΔΙΣΤΟ!!!! >:( >:( >:( Απλά είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να το κουρδίσεις! Έκανε όμως και 40€ χαχααχαχ ;D ;D

 

Δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά σίγουρα πάνω από $100 είχε αυτό που δοκίμαζε.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με υποχρεώσατε χαχαχαχα ;D ;D ;D ;D Είπαμε να μην το πάρω ρε παλικάρια, όχι να μου βγάλετε την πιστωτική από την τσέπη και να μου πείτε "πληκτρολόγησε τον αριθμό"!!!!  ;D ;D ;D ;D

 

Έχω ήδη ένα υπερφτηνό thomanοukulele, αλλά δεν το μετράω καν για μουσικό όργανο ;D ;D Θέλω να πάρω at some point κάποιο καλό. Αλλά πολλά φράγκα ρε παίδες, αυτό που ζαχαρώνω κάνει 700$, και το $ έχει ανέβει και τρελά since last summer :( Πάντως πρέπει όντως να είναι εξαιρετικά όργανα................ ;)

 

Σου έβγαλα την κάρτα!!Πληκτρολόγησε τον αριθμό! ;D ;D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου