Προς το περιεχόμενο

To τραγούδι του Cosmote


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποια η αποψη σας για αυτην την χρηση του τραγουδιου.? ειναι καλο γιατι μαθαινουν κυριως πιτσιρικια τους ten years after??

 

Εννοείται.....πολυ καλύτερο από το απόλυτο 0, δηλ το να μην ξέριυν απο που προέρχεται όλη αυτή η μουσική που ακούνε σήμερα.....γιατί πολλά από αυτά νομίζουν ότι το metal και το rock γεννήθηκαν από μόνο τους ένα ωραίο πρωί.....τουλάχιστον να ξεστραβωθούν λίγο.....

 

....και μιας και απ'όσο ξέρω δεν υπάρχουν σήμερα και πολλά μαγαζια που να παίζουν κλασικό ροκ, από που θα τα μάθουν όλα αυτά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ποια η αποψη σας για αυτην την χρηση του τραγουδιου.? ειναι καλο γιατι μαθαινουν κυριως πιτσιρικια τους ten years after??

Eίναι καλό και για μας τους μεγάλους...που είχαμε πολύ καιρό να βάλουμε να ακούσουμε τον Alvin...και να θυμηθούμε τα νειάτα μας

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οτι του γουσταρω τρελα εναι το μονο σιγουρο!

ελπιζω μονο ο "κοσμος" να μαθει κ κανα αλλο τραγουδι κ οχι μονο το σουξε τους!

 

εγω θα προτινω να ακουσετε το

 

Ten Years After - Undead

Ten Years After - Sssssh

 

ΑΙΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται.....πολυ καλύτερο από το απόλυτο 0, δηλ το να μην ξέριυν απο που προέρχεται όλη αυτή η μουσική που ακούνε σήμερα.....γιατί πολλά από αυτά νομίζουν ότι το metal και το rock γεννήθηκαν από μόνο τους ένα ωραίο πρωί.....τουλάχιστον να ξεστραβωθούν λίγο.....

 

....και μιας και απ'όσο ξέρω δεν υπάρχουν σήμερα και πολλά μαγαζια που να παίζουν κλασικό ροκ, από που θα τα μάθουν όλα αυτά;

 

σιγουρα ειναι καλο που ακουγεται και αυτη μουσικη...

και απο οτι φαινεται φτανει και σε πολυ κοσμο....

 

(ασχετο αρα καλα εκαναν οι Raining Pleasure που επαιξαν στο Fame Story και σε διαφημισεις ?!?!)

 

τεσπα...εμενα παντως μου την σπαει που ΟΛΟΙ λενε τι ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ ειναι αυτη...

οχι γιατι δεν ειναι...ουτε γιατι ειμαι φωνιο...

απλα γιατι ειναι οι ιδιοι που μου λενε τι βλακειες ακους, βαλε λαμψη να ακουσουμε...

και τωρα ρωτανε αν εχω το κομματι....

(δεν ξερω αν με καταλαβαινετε....μου κανει κατι σε προβατακι ολο αυτο...)

www.LowerCut.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

All they've ever known ⁄ Their TV taught them

Mercy for the wise ⁄ All they've ever known ⁄

Call me dirt floor cracker ⁄

But them words just feel me with pride

 

Μια κομματάρα των Mofro (Dirtfloorcracka) που ακούω τώρα. (οκ δεν είναι και T.S. Eliot στίχοι)

 

Αρα δεν σε πειράζει ο σκοπός αλλά τα μέσα.

Η μήπως απώλεια της (ομαδοποιημένης) αποκλειστικότητας της γνώσης;

Τι σε πειράζει από που θα το μάθουνε;

Ούτως ή άλλως η συντριπτική πλειοψηφία πάλι Λάμψη θα ακούσει.

Αν όμως ένας ή δύο σηκώσουν το φρύδι και την ψάξουν λίγο παραπέρα, κέρδος δεν είναι;

 

Relax..... Enjoy....  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

All they've ever known ⁄ Their TV taught them

Mercy for the wise ⁄ All they've ever known ⁄

Call me dirt floor cracker ⁄

But them words just feel me with pride

 

Μια κομματάρα των Mofro (Dirtfloorcracka) που ακούω τώρα. (οκ δεν είναι και T.S. Eliot στίχοι)

 

Αρα δεν σε πειράζει ο σκοπός αλλά τα μέσα.

Η μήπως απώλεια της (ομαδοποιημένης) αποκλειστικότητας της γνώσης;

Τι σε πειράζει από που θα το μάθουνε;

Ούτως ή άλλως η συντριπτική πλειοψηφία πάλι Λάμψη θα ακούσει.

Αν όμως ένας ή δύο σηκώσουν το φρύδι και την ψάξουν λίγο παραπέρα, κέρδος δεν είναι;

 

Relax..... Enjoy....  ;D

 

δεν με πειραζει τιποτα απο ολα αυτα...

 

απλα με ενοχλει οτι επειδη το ακουν απο το σποτακι τοσo συχνα τελικα τους αρεσει...ή νομιζουν οτι τους αρεσει...αλλα αν το ακουγαν στο ραδιο ΠΡΙΝ βγει το σποτακι θα αλλαζαν σταθμο...

 

τεσπα...δικο μου κολλημα...δεν εχει να κανει ουτε με τα μεσα ουτε με κομματια...

εχει να κανει με την νοοτροπια οτι αν ειναι στην ΤιΒι και γινεται mainstream ειναι καλο...

αυτο...

 

i am going home,now ;D

www.LowerCut.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίναι καλό για λίγο έρευνα στο παρελθόν και τις ρίζες (και όχι μόνο για να μάθουν τους ten years after). Ο μικρός μου γιός επέμενε ότι ο Slash είναι καλός κιθαρίστας...μέχρι που είδε live τον Knopfler...και του ετοιμάζω το καλοκαίρι τον Jeff Beck...

 

Πολύ σωστός αδερφέ, αλλά βάλε στο παιδί να δει τον Gilmour και μετά μετά μετάααα τους υπόλοιπους...

:)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαφνικά τα ραδιόφωνα "ανακάλυψαν" τους Ten Years After.

Μωρέ ας μην ήταν το τεμάχιο στο soundtrack γνωστής αμερικάνικης χαζοκομωδίας και θα σούλεγα αν το τσίμπαγε ο διαφημιστάκος της cosmote.

ποια η αποψη σας για αυτην την χρηση του τραγουδιου.? ειναι καλο γιατι μαθαινουν κυριως πιτσιρικια τους ten years after??

Φυσικά το κέρδος.

Τα πιτσιρίκια που θα γουστάρουν τους Ten Years After, θα τους μάθουν και χωρίς τις διαφημίσεις....(ευτυχώς)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σωστός αδερφέ, αλλά βάλε στο παιδί να δει τον Gilmour και μετά μετά μετάααα τους υπόλοιπους...

:)

Sorry φίλε μου, αλλά δεν θεωρώ τον Gilmour καλύτερο του Knopfler, Μοore (που ήδη είδε), αλλά ισάξιό τους. Για μένα δεν είναι απλά ο Gilmour, αλλά οι Pink Floyd και εκεί είναι η διαφορά. Εάν δείς σήμερα τον Gilmour να παίζει το Island live (γιατί αυτό παίζει...) δεν νομίζω ότι θα έχεις και τις καλύτερες εντυπώσεις. Άσε που δεν βρίσκεις εύκολα εισητήρια για συναυλίες του.

Όσον αφορά τη σύγκριση με τον Beck...σε παραπέμπω στου Ronnie Scot's live...

 

Άσε που και για τον Beck, αγόρασα εισητήρια 7 μήνες πρίν...

Μην αρχίσουμε τώρα θέμα για τους καλύτερους κιθαρίστες...βεβαίως και θα ήθελα να δεί τον Gilmour...απλά προηγείται ο Beck!

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου