Προς το περιεχόμενο

To τραγούδι του Cosmote


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν το έχω ακούσει προσεκτικά, αλλά δεν πρέπει να είναι η αυθεντική εκτέλεση.

Eίναι η αυθεντική εκτέλεση

 

Μωρέ ας μην ήταν το τεμάχιο στο soundtrack γνωστής αμερικάνικης χαζοκομωδίας και θα σούλεγα αν το τσίμπαγε ο διαφημιστάκος της cosmote.Φυσικά το κέρδος.

Ο διαφημιστάκος μπορεί να έχει τα χρονάκια του...άσε που έκανε μία διεθνούς επιπέδου διαφημιστική ταινία (και φυσικά το τραγούδι χαρίζει πόντους σε όλο το σύνολο). Τώρα για το κέρδος δε κατάλαβα τι εννοείς, ποιός κέρδισε?

 

Τα πιτσιρίκια που θα γουστάρουν τους Ten Years After, θα τους μάθουν και χωρίς τις διαφημίσεις....(ευτυχώς)

Χωρίς τη βοήθεια της διαφήμισης (καμμιά φορά) τα πιτσιρίκια ούτε που θα ξέρανε ποιός είναι ο Alvin (δυστυχώς)...

 

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

βεβαίως και θα ήθελα να δεί τον Gilmour...απλά προηγείται ο Beck!

 

Δεν συμφωνώ, αλλά για αυτό είναι ωραία η συζήτηση εδώ μέσα στο ΝΟΙΖ. ;)

Επίσης δεν είπα ότι ο Gilmour είναι καλύτερος..Είπα ποιος προηγείται. :)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίναι καλό για λίγο έρευνα στο παρελθόν και τις ρίζες (και όχι μόνο για να μάθουν τους ten years after). Ο μικρός μου γιός επέμενε ότι ο Slash είναι καλός κιθαρίστας...μέχρι που είδε live τον Knopfler...και του ετοιμάζω το καλοκαίρι τον Jeff Beck...

 

Εμένα με ξαναπρίζωσε ο Marathon και αγόρασα καμμιά 10αρια DVD....

Σε ζηλεύω ρε φίλε... ένεκα που δεν μπορώ να πάω κι εγώ στα Londra...

ΟΜΩΣ έχω δεί LIVE (KAI MΑΛΙΣΤΑ 2 ΦΟΡΕΣ) ALVIN LEE  κάτι πρέπει να πιάνει κι αυτό....

Α, αν εκτός από Floyd (ναι τους έχω δεί κι αυτούς - φοβερό show) έχω δεί και Uriah Heep και Nazareth

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συμφωνώ, αλλά για αυτό είναι ωραία η συζήτηση εδώ μέσα στο ΝΟΙΖ. ;)

Επίσης δεν είπα ότι ο Gilmour είναι καλύτερος..Είπα ποιος προηγείται. :)

Προηγείται πάντα ο μεγαλύτερος σε ηλικία (όσο και εάν σου φαίνεται περίεργο)...όλοι αυτοί οι μεγάλοι μουσικοί πατάνε τα 65 (εύκολα). Η απορία μου είναι για πόσο καιρό θα βγαίνουν σε live...

Και εάν ο καλός Θεούλης τους καλέσει για καμμία συναυλία άρπας??!!!

 

Είχα ξαναπεί να πάτε να δείτε τον Stanley Clarke γιατί πατάει τα 70, όπως ο Hancock...πότε θα μας ξαναέρθουν?

Επίσης όταν παίζει ο Beck, περνάνε από μπροστά σου τα 70s, 80s, 90s γιατί ο τύπος δεν σταμάτησε να ψάχνεται και να εξελίσσεται και αυτό περνάει στο live του, η δε τεχνική του στο όργανο είναι μοναδική...υπάρχει καλύτερο μάθημα?

 

 

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ζηλεύω ρε φίλε... ένεκα που δεν μπορώ να πάω κι εγώ στα Londra...

Μπορείς...μην αγοράσεις την επόμενη κιθάρα...και στη Λόντρα πιο φτηνά θα σου έρθει

Εκτός εάν δεν κρατηθείς και την αγοράσεις από εκεί...

 

Ποιά εποχή είχες δεί τα live και που? Και 2 φορές ρε θηρίο...πες μου ότι ήσουν στο Woodstock!!!! ;D ;D ;D ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι βρε, ο Alvin Lee και οι 10 years after έχουν παίξει Ελλαντα πάνω από 5 φορές.....

1983 1984 Αθήνα και Θεσσαλονίκη (εκεί τον είδα) άλλη μια φορά κοντά στο 1989 και το 1994 και το 1995.....

την πρώτη φορά είχα δεί και Gallagher (2 φορές) και αργότερα Scorpions, Στο Παρίσι J Gails Band & Rolling Stones.... κλπ κλπ κλπ

ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ.

 

Το χρήμα για Jeff Beck το έχω..... (για τα λ7 του δικηγόρου που θα βγάλει το διαζύγιο - το παλεύω) τις τηγανιές και την παντόφλα δεν αντέχω εκτός να πάρω κανένα κράνος......

:'( :'( :'( :'( :'( :'(

 

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 83-84 ήμουν Παρίσι...τώρα τις άλλες...ήταν οι εποχές που είχα κόψει σχέσεις με ηλεκτρικά όργανα και κιθαρίστες...

Για τα άλλα τώρα....ΕΙΣΑΙ ΣΟΒΑΡΟΣ???? Οι γυναίκες θέλουν εκπαίδευση...."αγάπη μου πετάγομαι για τσιγάρα...στο Λονδίνο! Θα είμαι πίσω σε 3 ημέρες!!!!" Ούτε που θα σε καταλάβει ότι λείπεις

 

Να φανταστείς ότι έχει μία συναυλία το Μάρτιο στο Παρίσι (George Duke) και προετοιμάζω τη γυναίκα μου εδώ και ένα μήνα...και δεν καπνίζω!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε σου λέω με βρήκε μικρό και με εκμεταλλεύεται.... Μέχρι προσκλητήριο βαράει κάθε βράδυ..... :'( :'( :'( :'( :'(

Γι αυτό κι εγώ θα αγοράσω έναν Rivera Clubster40 ή μια κεφαλή HIWATT να πνίξω τον πόνο μου... :-[ :-[ :-[ :-[

'Ασε που δεν με αφήνει να βάλω χέρι την προίκα της..... να πουλήσω καναδυό ακίνητα να τα μετατρέψω σε MESA BOOGIE, Soldano ΚΛΠ. ::) ::) ::) ::) ::)

 

Χάλια σου λέωωωωω

;D :D ;D :D

 

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή μπορείς να γεμίσεις το σπίτι κιθάρες...να μην έχει που να κάτσει...θέλει δε θέλει θα φύγει μετά...προβλήματα εμείς οι παντρεμένοι...νέοι ακούτε????

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου