Προς το περιεχόμενο

To τραγούδι του Cosmote


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eίναι η αυθεντική εκτέλεση

Όντως είναι η αυθεντική εκτέλεση. Φίλτατε Marathon είχες δίκιο. Επειδή τα φωνητικά μου φαίνονταν κάπως έπρεπε ν΄ανέβω στο πατρικό μου και να φέρω το A Space In Time που έχω ν΄ακούσω χρόνια για να πεισθώ.

Φίλε μου Nestoras, με τέτοια κομμάτια μεγαλώσαμε. Έχουν περάσει μέσα μας και εμείς οι παλιοκαραβάνες τα αναγνωρίζουμε αμέσως...επειδή έψαξες και μόνο, και ξαναάκουσες (όπως και εγώ) ένα ξεχασμένο δίσκο, χαλάλι το -1 μου.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν απέχουμε πολύ ηλικιακά. Μπορεί να είμαι Newbie αλλά τα έχω τα χρονάκια μου (46), γαμώτο δεν ξέρω πως να σμικρύνω το νούμερο της ηλικίας. Και εκτός του να εξακολουθώ να παίζω με γκρούπ, ν΄αγοράζω ή ν΄αλλάζω μουσικό εξοπλισμό έχω και το σαράκι της δισκοσυλλογής. Και ξέρεις όσο άνεβαίνει ο αριθμός των αποκτούμενων τόσο λιγότερο σίγουρος είσαι για κάτι. Όπως επίσης να σου αναφέρω ότι έχω αγοράσει δίσκο 2 φορές γιατι δεν θυμόμουν το εξώφυλλό του. (Βινυλίου γιατί τα Cd ίσως λόγω μεγέθους διαλανθάνουν τελείως της προσοχής μου).

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ε, αυτο που την δινει περισσοτερο ειναι που το εχουν κανει edit και μπαινουν οτι κουπλε και ρεφραιν θες οτι ωρα να ναι. Λεω τωρα επειδη το θυμηθηκα.

Marathon, κανε κανα καλο ακομη να φτασεις με μενα ρε... ;D

 

(αρχη παραληρηματος) Παντως αυτο με το καρμα, μεγαλη αποτυχια. Εχει παρατηρηθει ΣΤΑΝΤΑΡ οτι ΠΑΝΤΑ μειωνεται αλλα ΠΟΤΕ δεν αυξανεται, ακομη κι αν εχει λυθει παρεξηγηση, η ακομη και οταν καποιος "προσφερει" στους συνφορουμιτες του (αλλα ΟΧΙ σε mod). Δεν πα να χεις ανοιξει τα ματια και να εχεις συμβουλεψει κοσμο και κοσμακη, αμα δεν ειναι (Dona :))Mod δεν γινεται τιποτε (τελος παραληρηματος)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ε, αυτο που την δινει περισσοτερο ειναι που το εχουν κανει edit και μπαινουν οτι κουπλε και ρεφραιν θες οτι ωρα να ναι. Λεω τωρα επειδη το θυμηθηκα.

Εμένα μου τι δίνει, γιατί οι άσχετοι του ραδιοφώνου που ζουζουνίζουν, δεν γνωρίζουν  τον Alvin...γι αυτό άλωστε άνοιξα αυτό το θέμα.

 

Marathon, κανε κανα καλο ακομη να φτασεις με μενα ρε... ;D

Νάσαι σίγουρος...μόλις άρχισα

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, η ασχετιλα στο ραδιοφωνο θελει δικο της thread. Μου μαθαινουν και μουσικη τον κοσμακη τρομαρα τους

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, η ασχετιλα στο ραδιοφωνο θελει δικο της thread. Μου μαθαινουν και μουσικη τον κοσμακη τρομαρα τους

Άρα φταίει η διαφήμιση ή οι παραγωγοί ή οι προγραμματιστές που έφτιαξαν το πρόγραμμα που δημιουργεί τις λίστες?

Ή ο Alvin Lee που έκανε χιτ μετά από 30 χρόνια? Και θα το έκανε χωρίς τη διαφήμιση, τους παραγωγούς και τις λίστες?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με ενδιαφερουν αυτα περι διαφημισης ρε marathon. Το θεμα το βλεπω απο την μουσικη πλευρα του πραγματος (οχι οτι δεν διαβαζω με ενδιαφερον τα υπολοιπα ομως) ;)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ερώτηση ήταν όμως, εάν η συγκεκριμένη διαφήμιση έκανε σήμερα το κόσμο να προσέξει το κομμάτι. Έτσι λοιπόν εκτος του ότι "το συνάφι μου ως θλιβερό υπόλοιπο της προ-πασοκικής οικονομίας, παρωχημένη ομάδα επαγγελματιών που εξακολουθεί να υπάρχει στο περιθώριο της ελληνικής τεχνοφοβίας, μόνιμους υπερασπιστές οποιουδήποτε επικοινωνιακού αναχρονισμού και κατασκευασ...."

εσύ τι πιστεύεις? Βοήθησε?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΙΓΟΥΡΑ εκανε τον κοσμο να προσεξει το κομματι, οπως και ΟΛΕΣ τις αλλες φορες που παρουσιαζονται "χιτακια" (ο Θεος να μας φυλαει, Beatles, Muddy Waters, L. McKennit, κα κα κα). Το θεμα ειναι οτι στο bottom line, αυτο καπου με νευριαζει, γιατι, πες το οπως θες, παραξενια, ελιτιστικο, οτι ναναι, δε γουσταρω να ερχεται ο χλεχλες που μετα θα παει στα μπουζουκια και θα βαραει παλαμακια κοζαροντας την κυλοτα (αν φοαραει) της νουνιτσας να ακουει το "I'd love to...." (και οποιοδηποτε αλλο τετοιου μεγεθους). Φαντασου το Freeway jam σε διαφημιση για σερβιετες ας πουμε (μην παιρνεις ιδεες :)). I'd love to sfaliarize these people, you catch me?.

Οτι το εκανε ομως γνωστοτερο, δε νομιζω οτι το αρνειται κανεις αυτο

Ελπιζω να βοηθησα

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κομμάτι δεν το ειχα ακουσει.Απο την ποιοτητα του καταλαβα οτι ειναι καποιο παλιο κομματι και η αμεσως επομενη σκεψη μου ειναι οτι ειναι ενα απο τα κομματια που αν το γνωριζα οταν επρεπε (που δεν ζουσα τοτε),θα με πειραζε που εχει χρησιμοποιηθει για διαφημιση κινητης τηλεφωνιας.Με τον ιδιο ακριβως τροπο που με ενοχλει να ακουω αγαπημενα κομματια μου σε χαζοσειρες τυπου Παπακαλιάτη και βγάλε ή το Νίνο να τραγουδαει το smells like teen spirit στα mad awards.

 

Δεν θεωρω συμβολη μιας διαφημισης στη μουσικη παιδεια του τοπου (?) το να ακουστει ενα τετοιο κομματι στο ευρυ κοινο,γιατι δεν πιστευω οτι το ευρυ κοινο αξιζει να χειριστει ενα τετοιο κομματι.Εκει ηταν παντα και αρκουσε να το βρει με μια προσωπικη μεθοδο/διαδρομη και οχι να του το βαλουν να το φαει στο διαλειμμα απο τις συνθεσεις του Χατζηγιαννη.

 

Μακροσκοπικα δεν εγινε και τιποτα.Ενα σπουδαιο τραγουδι ξεθαφτηκε και με χαοτικη διαδικασια χρηματιστηριου,θα το κατεβασουν καποια εκατομμυρια Ελληνες, γιατι απλα εχουν ιντερνετ και τα κινητα παιζουν mp3.Η αξια του δεν αλλοιωθηκε,αλλα τη γνωριζουν μονο εκεινοι που ελιωσαν το δισκο και εκει θα επιστρεψει η ιστορια του, μετα απο 2 μηνες που ειτε θα εχει αλλαξει η διαφημιση ειτε θα ερθει η επιδοτηση για καινουριο κινητο που χωραει πιο πολλα mp3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου