Προς το περιεχόμενο

Κάρτα ήχου από 100 μέχρι 200 ευρώ


Macubert

Προτεινόμενες αναρτήσεις

::)Ψάχνω για μια ικανοποιητική κάρτα ήχου από 100 μέχρι 200 ευρώ. Έχω ψάξει βέβαια στο thomann και έχω μείνει σε ένα πακέτο της BEHRINGER (http://www.thomann.de/gr/behringer_podcastudio_usb.htm). Όποιος μπορεί να βοηθήσει μπορεί να μου στείλει μήνυμα...

ευχαριστώ

Macubert ;D

pedals in everything

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν ξεκινάς τώρα με ηχογραφήσεις χρησιμοποιώντας εξωτερική κάρτα ήχου USB, δεν είναι άσχημο πακετάκι να ξεκινούσες. Επίσης, να έχεις υπ'όψιν σου ότι καλύτερα είναι να ξεκινήσεις με ένα χαμηλό budget χρημάτων, μαθαίνοντας να ηχογραφείς και να χειρίζεσαι τα διάφορα πράγματα σε μια ηχογράφηση, παρά να πας σε κάτι ακριβό και πιο πολύπλοκο αμέσως.

 

Οπότε αγόρασε αυτό το σετάκι και ξεκίνα δουλειά, επειδή είναι αρκετή η ενασχόληση που πρέπει να έχεις με κάτι καινούριο σαν και αυτό. Ελπίζω να έχεις την όρεξη παρόλα αυτά έτσι; ;)

 

Για περισσότερες πληροφορίες σε τυχόν ερωτήσεις σου, ρίξε μια ματιά στα παραπλήσια θέματα ΑΚΡΙΒΩΣ από κάτω, όπως και σε αυτό το αρθράκι: ;)

http://www.noiz.gr/index.php?action=articles;sa=view;article=54

 

Καλή δουλειά... :)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα προτεινα να μην ξεκινουσες με το συγκεκριμενο πακετακι...η behringer δεν φημιζεται για...tους drivers της...το συγκεκριμενο επειδη ετυχε να το στησω σε καποιον μαθητη μου πρεπει να σου πω οτι ηταν...πολυ ασταθες ...απο  οτι θυμαμαι (παει κ καιρος...) δεν διεθετε η εταιρεια για αυτο ουτε καν drivers....(ισως να εχει αλλαξει τωρα αυτο αλλα...δεν νομιζω..)....την συγκεκριμενη ψευτοκαρτουλα παντως την δινει δωρο με διαφορα mixers της...

      πες μας τι ακριβως θες να κανεις κ τι διαθετεις για να σε βοηθησουμε καλυτερα...αν θες πχ μονο καρτα η και μικροφωνο,ποσα οργανα θες να ηχογραφησεις ταυτοχρονα κ.τ.λ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου με κλειστά μάτια την TC electronic Konnect 6.

Πολύ καλή προενίσχυση, δικό της DSP, firewire. Έχω σηκώσει πολύ βαριά projects χωρίς πρόβλημα. Ο Νάκας την έχει 199 και δίνει μαζί και το Cubase 4 LE. Έχω πάθει πλάκα με τo value for money!

Check it out!

http://www.tcelectronic.com/DesktopKonnekt6

Take care all!!!

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτά τα χρήματα υπάρχουν οι E-MU που είναι αρκετά δοκιμασμένες και σταθερές

0202 usb. Tracker Pre, 0404 usb από κει και πέρα το forum είναι γεμάτο κάνε ένα search

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου