Προς το περιεχόμενο

Ηχογραφηση groove agent σε Cubase


domineg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξερει κανεις γιατι όταν προσπαθώ να ηχογραφήσω ρυθμούς από το Groove Agent sto Cubase o Groove Agent "τρελαίνεται" και παίζει οτι να ναι; Για την ακρίβεια παίζει πολύπλοκα ακατάληπτα σχήματα. Αν δε προσπαθήσω να ηχογραφήσω παίζει μια χαρα.

 

ΥΓ 1: Έχω το Cubase 2.0 SX και to Groove Agent 1

ΥΓ 3: Η καρτα ηχου μου ειναι για τα μπάζα και έχει τεράστιο Latency αλλα δε νομιζω να εχει σχέση

ΥΓ 2: Emule rules

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς όταν λες να "ηχογραφήσεις"; Όταν χρησιμοποιείς το Groove Agent με το Cubase, το σωστό είναι να έχεις βάλει το GA να στέλνει midi στον host, οπότε να "γράφεις" midi events, διατηρώντας τη δυνατότητα πολύ περίπλοκων χειρισμών μετά. ¶λλωστε όποτε θέλεις να κάνεις audio πατάς το "freeze".

 

Όσον αφορά το αν το latency δημιουργεί πρόβλημα, σου προτείνω να μην είσαι εντελώς βέβαιος. Επίσης, καλό θα ήταν να μας πεις τι υπολογιστή έχεις (επεξεργαστή, μνήμες).

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις γιατι όταν προσπαθώ να ηχογραφήσω ρυθμούς από το Groove Agent sto Cubase o Groove Agent "τρελαίνεται" και παίζει οτι να ναι; Για την ακρίβεια παίζει πολύπλοκα ακατάληπτα σχήματα. Αν δε προσπαθήσω να ηχογραφήσω παίζει μια χαρα.

 

ΥΓ 1: Έχω το Cubase 2.0 SX και to Groove Agent 1

ΥΓ 3: Η καρτα ηχου μου ειναι για τα μπάζα και έχει τεράστιο Latency αλλα δε νομιζω να εχει σχέση

ΥΓ 2: Emule rules

 

το groove agent εχει ενα πολυ καλο manual και πιστευω πως εκει θα βρεις οποια απαντηση ζητας.

 

ΥΓ 2. εμενα το Emule γιατι μου σερνεται?εχει καμια ρυθμιση που δεν ξερω? :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λεω θέλω να ηχογραφήσω εννοώ να σωσω τα ρυθμικά μέρη που παίζει το GrooveAgent στο Cubase. To Pc που χρησιμοποιώ ειναι AMD 64 me 1Ghz Ram. To προβλημα είναι πως όταν προσπαθώ να γραψω σε ενα midi track, το GA τρελένεται και παίζει οτι να ναι...

Πάντως το οτι να ναι γραφεται κανονικά...

 

ΥΓ. Το μουλαρι μπορει να σέρνεται για πάρα μα παρα πολλους λόγους. Για περισσότερες πληρ. μπορείς να τσεκαρεις το adslgr.com όπου έχει ειδικό thread...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου