Προς το περιεχόμενο

epiphone les paul VS gibson


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή τυχαίνει να γνωρίζω τον dkall φίλτατε spartan να μάθεις ότι μάλλον είναι πρεσβύτερός σου και έχει αξιόλογη εμπειρία με τα όργανα της Gibson.

 

Όσον αφορά τους "παλιούς" και τους "καινούριους" και τα CNC, μπορεί να άλλαξαν κάποια πράγματα αλλά η κατασκευή κιθάρας δεν είναι ταξίδι στο διάστημα κιόλας. Μην υπερβάλλουμε τελείως. Είπαμε, ο καθένας έχει αυτιά και ακούει. Δεν είμαστε σε θέση να κριτικάρουμε την προτίμηση των άλλων (δεν έχει νόημα εξάλλου).

 

Το να θάβουμε όμως μια εταιρία έτσι χαλαρά δεν είναι και πολύ σοβαρό...

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλά τα λέει ο φίλος spartan, οι παλιές γκίμπσον είναι οι καλές, που είχαν PTP, τώρα όλες βγαίνουν με (αναμνηστική) πλακέτα.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετυχε να περάσουν από τα χέρια μου,αρκετά καλές Gibson ιδιαίτερα Les Paul Custom 1970-1990.

Είχα custom 1990 με καλύτερο ήχο απο αρκετές...'70's

Τελικά υπάρχουν  καλές Gibson, στο χέρι μας είναι να τις ανακαλύψουμε. ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έβαλα καθρεφτάκι σε μια Epi του '53 κοντά στο headstock και ΘΟΛΩΣΕ!!!! Και μου το'λεγε ο Επαμεινώνδας ο Σταθόπουλος ότι ΑΝΑΠΝΕΟΥΝ αλλά δεν τον πίστευα... Ήταν τόσο masterpiecies που κάθε μέρα το πρωί οι Έλληνες ντίλερς Γκίμπσον, Φέντερ, Τόουνλαμπ, Μάτλαμπ, βότκας για κλαμπ, ελαστικών για τριαξονικά, κόκας, βαμβακιού και παραφινέλαιου ξυπνάνε ΣΦΑΔΑΖΟΝΤΑΣ από τον πόνο!!

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετυχε να περάσουν από τα χέρια μου,αρκετά καλές Gibson ιδιαίτερα Les Paul Custom 1970-1990.

Είχα custom 1990 με καλύτερο ήχο απο αρκετές...'70's

Τελικά υπάρχουν  καλές Gibson, στο χέρι μας είναι να τις ανακαλύψουμε. ;)

 

 

 

Αυτη που εχεις για Αβαταρ ειναι 59' reissue??? :D :D :D :D :D :D

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το βρήκες  ;)  1986 Gibson Les Paul Standard 59' Reissue

 

 

 

αυτη που εβαλες τωρα??κατσε κατσε...μας μπερδευεις...ενα ενα...  :D

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H τελευταια les paul που ειχα ακουσει και μου αρεσε ηταν μια studio του 90...Δεν βγαζεις ακρη με τις gibson...θελει κοπο και αγωνα (ψαξιμο) χωρις να σημαινει οτι ειναι για τα μπαζα η εταιρια...

 

Ας μην πεφτουμε θυματα της ''εκβιομηχανποιησης'',μαζικης παραγωγης,και ΟΜΟΙΟΓΕΝΕΙΑΣ...Κιθαρες ειναι οχι τσατσαρες...Δν γινεται να ειναι ολες ''ιδιες'' και ολες εξισου καλες...Παντα θα υπαρχει απο μια φουρνια το σκαρτο,το καλο και το καλυτερο...Ας μην κατηγορουμε μονοι τις εταιριες και ας ριχνουμε λιγο την ευθυνη στα ''ματια μας (Μπρος στα καλλη...) και στα αυτια μας...

 

Τωρα οσον αφορα την υπερτιμηση συμφωνω εν μερει...αλλα τι δεν δν ειναι υπερτιμημενο στις μερες μας??Μονο αυτο το οποιο δεν εχει αναδειχθει,ακομα...(Μιλωντας για το καλο παντα...)

 

Αυτα..

Leo I 'm Suhr Tom Anderson has a Gibson

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου