Προς το περιεχόμενο

Πως μπορω να φορτωσω το guitar rig στο sonar?


drummer81

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα,προσπαθω να γραψω κιθαρα με ηχους απο το guitar rig και να τους ηχογραφισω με το sonar ομως δεν γραφεται με το distortion απο το guitar rig αλλα η κιθαρα γραφεται καθαρη ενω κατα τη διαρκεια της εγγραφης (και ενω εχω ανοιχτο το guitar rig)ακουγεται με παραμορφοση.

 

ξερει καποιος τι γινεται?

πως μπορω να φορτωσω το guitar rig στο sonar?

 

 

ευχαριστω προκαταβολικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,προσπαθω να γραψω κιθαρα με ηχους απο το guitar rig και να τους ηχογραφισω με το sonar ομως δεν γραφεται με το distortion απο το guitar rig αλλα η κιθαρα γραφεται καθαρη ενω κατα τη διαρκεια της εγγραφης (και ενω εχω ανοιχτο το guitar rig)ακουγεται με παραμορφοση.

 

ξερει καποιος τι γινεται?

πως μπορω να φορτωσω το guitar rig στο sonar?

 

 

ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Από το manual του Sonar ή του Guitar Rig δεν έβγαλες άκρη?

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Aδερφε κ γω το ιδιο προβλημα εχω και εδω ενα παλικαρι μ πε οτι απλα πηρε το dll απτο φακελο τησ εγκαταστασισ του standalone kai το εβαλε στο vst tou cubase,και παιζει αλλα για sonar dεν ξερει..οθτε και εγς εχς καταφερει,εχς δοκιμασει ολοθσ τουσ τροπους..Οποιος ξερει ας μας πει ρε φιλε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

καλησπερα,προσπαθω να γραψω κιθαρα με ηχους απο το guitar rig και να τους ηχογραφισω με το sonar ομως δεν γραφεται με το distortion απο το guitar rig αλλα η κιθαρα γραφεται καθαρη ενω κατα τη διαρκεια της εγγραφης (και ενω εχω ανοιχτο το guitar rig)ακουγεται με παραμορφοση.

 

ξερει καποιος τι γινεται?

πως μπορω να φορτωσω το guitar rig στο sonar?

 

 

ευχαριστω προκαταβολικα!

Δεν υπάρχει και τόσο μεγάλο πρόβλημα, αν καταλαβαίνω καλά:

 

Αφου ΑΚΟΥΣ την παραμόρφωση, μπορείς να παίξεις όπως θα έπαιζες. Ακόμη και αν γραφτεί η κιθάρα καθαρή. Μετά το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να βάλεις το guitar rig στα εφε και να ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ με παραμόρφωση.

 

Με αυτόν τον τρόπο όχι μόνο θα έχεις τελικά την παραμόρφωση, αλλά θα μπορείς και να αλλάξεις κάποια στοιχεία στον ήχο αργότερα αν χρειαστεί.

 

Εκτός εαν δεν καταλαβαίνω κάτι (και δεν το ξέρω το Sonar, δουλεύω με Cubase).

 

Νικόλας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν τελειώσεις το γράψιμο να ξαναπατήσεις ώστε να απενεργοποιηθεί το κουμπί monitor. Το πιο πιθανόν είναι αυτό.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

εεεε;;;

 

Εδώ, Γέρακα... Όταν πάω στα εξωτερικά και δεν έχω Η/Υ (το δικό μου) αποφεύγω να κάνω ποστς, γιατί είναι στα Greeklish, και που να ψάχνω τώρα...

 

Αλλά εδω είμαι.

 

Γιατί; Χάθηκα;;;;...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου