Προς το περιεχόμενο

microkorg η roland sh-201 ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα εχω μπερδευτει,σκεφτομαι να αγορασω καποιο synth ειμαι μεταξυ microkorg & roland sh-201 η μουσικη που παιζω ειναι house,psy-trance,rap(και καμια φορα rockakia με την παρεα).ποιο απο τα δυο και γιατι?εγω τεινω στο mikrokorg αλλα πολυ μου λενε για το roland μηπως το εχει κανεις να μου πει μερικα πραγματακια γιατι στο you tube δεν εχει και πολλα παραγματα.

                                   

                                                                                                                    Ευχαριστω!!!!! ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν ξερεις οτι πρεπει να ακουσεις και τα 2 ετσι?

Με τι παιζεις μεχρι τωρα και τι διαφορετικό ψάχνεις?

 

Το sh-201 προσωπικά μου αρεσει περισσότερο στο control του, μια και εχει ολα τ κουμπια που θα χρειαστεις πανω, σε αντιθεση με το mikro που εχει 5 knob και μια data wheel. Επίσης εχει κανονικά πληκτρα σε αντίθεση με το korg που εχει μικρα.

 

Να σου πω, αλλες σημαντικές διαφορες δε βλέπω. Σιγουρα εχουν διαφορετικό χαρακτήρα τον ήχο αλλα δεν εχει να κανει με την ποιοτητα αλλα με το γουστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου