Προς το περιεχόμενο

EΛΤΑ και αντικαταβολη!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα αν κάποιοι όπως οι φίλοι zeppelin και menelaos νομίζουν ότι τέτοια θέματα είναι ανάξια αναφοράς ας ξανα-απαντήσουν σε γραφικά πλέον θέματα τύπου "korg versus roland versus yamaha", "ποιος είναι ο καλύτερος κιθαρίστας", "πως μπορώ να τραγουδήσω καλά χωρίς να κάνω καμία προσπάθεια"  κτλ.κτλ.κτλ.

 

Για πες μου λοιπόν ΕΝΑ σημείο που έγραψα κάτι τέτοιο, ότι το θέμα είναι ανάξιο αναφοράς!!! Ό,τι μας κατέβει στο κεφάλι λέμε έτσι;;;; >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ολοι εχουν λιγο-πολυ το χαλι τους...! 8)

 

Λαθη,απωλειες η καταστροφες θα υπαρχουν παντα...(και απο τους καλυτερους,ανθρωποι ημαστε)

 

Δεν βλεπω να υπαρχει αποζημιωση ομως,εστω στην οποια "μεμονομενη περιπτωση"...

 

Δηλαδη,αν πχ οντως χαθηκε ο σακος που περιειχε την επιταγη του mpozin,τι θα γινει?

Παει,τα'χασε τα λεφτα του??

 

Και πως θα ξερει ποτε θα ξερει οτι πλεον ξερουν πως ο σακος σιγουρα χαθηκε??!

..Και ποσα φιδια βαζει ο σακος?.. ;D

 

-Και αν πχ,το οργανο που εσταλη με κουριερ η με αντικαταβολη ΕΛΤΑ φτασει σπασμενο τι γινεται?

 

Ειναι ασφαλισμενα τα αντικειμενα μας τελικα,η δεν ειναι? ???

(ειτε με ΕΛΤΑ ειτε με κουριερ.)

 

Οποιος ξερει καλο θα ειναι να μας πει!

:)

 

Τα λεφτά του bozin δεν χάνονται. Εφόσον έχω απόδειξη ότι έχω πληρώσει για την αντικαταβολή είναι απλώς θέμα χρόνου.

 

Για φίδια δεν ξέρω. Εφόσον υπάρχουν αποδείξεις και οι αντικαταβολές είναι συστημένα, δεν πιστεύω ότι είναι εύκολο να μπαίνουν σε τσέπες αυτά τα λεφτά.

 

Και οι κούριερ και τα ΕΛΤΑ σου δίνουν την δυνατότητα να ασφαλίσεις την αποστολή σου, αναλόγως της αξίας του αντικειμένου που στέλνεις. Με το αζημίωτο φυσικά (και πολύ τσουχτερό μάλιστα).

Αν δεν κάνεις ασφάλεια αν σπασει/καταστραφεί/χαθεί το δέμα η κούριερ δίνουν αποζημίωση γύρω στα 10-17 ευρώ αν θυμάμαι καλά ό,τι και αν ήταν αυτό.

 

Πριν στείλετε κάτι είτε είναι ΕΛΤΑ είτε κούριερ, διαβάστε τους κανονισμούς της κάθε εταιρίας. Στις κούριερ υπάρχουν έντυπα στο κατάστημα και αναγράφονται και πίσω απο τις αποδείξεις. Στα ελτά θα τα βρείτε κρεμασμένα στους τοίχους.

Καλό είναι να ξέρουμε τους όρους τις κάθε εταιρίας για να γνωρίζουμε τα δικαιώματα αλλά και τις υποχρεώσεις μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου