Προς το περιεχόμενο

EΛΤΑ και αντικαταβολη!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ολοι καλα τα λετε,απο εμας εγινε το λαθος,

αυτο το διευκρινιζω προς το τελος του 1ου ποστ,

ομως για μεγαλο διαστημα (ακομη και μετα την παραλαβη της επιταγης) δεν ξεραμε τιποτα

και τα ΕΛΤΑ δεν 'ξεραν απο που να αρχισουν... :P

 

-SF,καλη η υποδειξη σου,προσωπικα ομως δεν θελω παρε-δωσε με τραπεζες (μονο τα απαραιτητα)

και ειδικα με "online" κολπα για "κομπιουτεραδες"...μια prepaid και πολυ τους ειναι!!  8)

 

-TGL,Bluezlick,Nikodemos, μιλαμε για τα ΕΛΤΑ της γειτονιας μας,καποιοι βλεπομαστε συχνα μαζι τους....

(γι'αυτο και το πηγαμε ευγενικα...) :)

 

Tον πρωτο καιρο που ζητουσε ο πωλητης την επιταγη του,τον διαβεβαιωναν οτι

οι αντικαταβολες ειναι ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΕΣ,και να μην ανησυχει!!!!

Αφορα μονο την αποστολη του αντικειμενου,και οχι την επιστροφη του αντιτιμου,να συμπερανω εγω...

 

εγω εκανα μια πριν2 μηνες με ενα παιδι απο το νοιζ και ακομα δεν εχω παρει τα λεφτα ,χαθηκε ο σακος μου ειπαν ??? ??? ???

 

-mpozin,για εξηγησε μας το λιγο...εισαι ο πωλητης? Και ο σακος περιειχε το αντικειμενο προς πωληση,

η την επιταγη σου??

 

-Ζeppelin,

δηλαδη πιστευεις πραγματι οτι κατι που πληρωνεται γινεται για να μας εξυπηρετει,(ασχετως δημοσιου η οχι)

και οχι για το οποιο κερδος της οποιας υπηρεσιας?? Νομιζω οτι η υπηρεσια "αντικαταβολες" πληρωνεται κανονικα,

και ειναι και κερδοφορα...πως λοιπον ΑΠΑΙΤΟΥΝ να κανω εγω μια δουλεια,και να τους πληρωσω κιολας?

Απλο,δεν αντιλεγω,οχι ομως για καποιον που αρχαριο...του λαβυρινθου...

και χωρις...μΥτο για να μυρισει την επιταγη του! ;D

 

στανταρ δικό σας το λάθος παιδιά-λογικά το παλικάρι συμπλήρωσε ανάποδα το έντυπο της αντικαταβολής...βέβαια είναι υποχρέωση του υπάλληλου να το ελέγξει! ::)

 

Ειναι υποχρεωση του υπαλληλου τελικα,η δεν ειναι? ???

Μηπως και εχουν "ψιλα γραμματα" στους κανονες λειτουργιας τους που αποδεχομαστε υπογραφοντας? ???

 

-lofring,

Εμενα μου εδωσαν και τα μεταφορικα,(30ε)...για τα ψιλοεξοδα της μερας μου μαλλον.. ;D

 

-Xristos_bass...σοφο σε βρισκω...

Οπως λεμε στη δουλεια μου: "Δεκα φορες μετρα,μια κοψε"!!

 

Και στο δικο μου ταχυδρομειο,ολοι (-ες) οι υπαλληλοι καλοι και εξυπηρετικοι ειναι,γι'αυτο και δεν τους πιεσα...

ακομη και σε ωρα και μερα αιχμης...αυτο που με εκανε "Τουρκο" ειναι το συστημα...

και αυτο ηθελα πρωτα να δω πως δουλευει στην περιπτωση μας,πριν καταλογησω ευθυνες! 8)

 

Τελικα καταλαβα οτι αν ημουν λιγο "λαμογιο",ακρη στον μιτο (της Αριαδνης αυτη τη φορα),

δεν θα βρισκοταν,αφου μπορουσα να αρνηθω οτι παρελαβα την επιταγη.....οοοοποτε τη ζητουσαν!

 

"Μονο δικαστικα λυνεται το θεμα" μου ειπαν...

Δηλαδη ασε τον πωλητη να παει να διεκδικησει 280ε δικαστικα,

ενω ο πιο μπουφος δικηγορος (που μπορει να χασει κιολας) θα του ζητησει 1000....

Και αυτο σε 4-5-10 χρονια με τη δικομανια των Ελληνων και τον φορτο εργασιας των Εδρων...!! ;D

 

Η υπογραφη? Ποια υπογραφη τωρα??? Λετε να πληρωνε και γραφολογο ο πωλητης?,χεχε...

Οκ,...Πληρωνω οσα-οσα για να μπορω να πουλησω "το παλιο μου" με αντικαταβολη!!!

 

Εδω και δυο χρονια προσπαθω να αποδειξω την πλαστογραφηση της υπογραφης μου...

Στην "αντιθετη" πλευρα εν αρχη....και φυσικα κανεις μας δεν πληρωνει τον πραγματογνωμονα,

Τωρα ομως θα ζητησω ληψη ασφαλιστικων μετρων και θα καταθεσω αγωγη εναντιον τους...

τοτε θα πληρωσω εγω ενα γραφολογο,και το δικαστηριο θα πρεπει να ορισει αλλον ενα,ως πραγματογνωμονα.

Τοτε θα λαμψει και η αληθεια...εστω μετα απο 10 χρονια!  :-*

 

Δεν μιλαμε ομως για αντικαταβολες ευτελους αξιας...

Τι να κανεις για 100,280,και 1000ε....

 

Καταλαβαινω τελικα οτι δεν υπαρχει ασφαλεια σε αποστολη με αντικαταβολη.  :(

 

 

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δηλαδη πιστευεις πραγματι οτι κατι που πληρωνεται γινεται για να μας εξυπηρετει,(ασχετως δημοσιου η οχι)

και οχι για το οποιο κερδος της οποιας υπηρεσιας??

 

Απλά, δεν νομίζω ότι αυτό που σας συνέβη ήταν τόσο πια τραγικό κ λάθος από μέρος των ΕΛΤΑ, ώστε να αναφερθεί σε αυτό το forum.

 

Καθημερινά, χιλιάδες κόσμου χρησιμοποιούν τα ΕΛΤΑ, οι υπηρεσίες που παρέχονται είναι κατά τεκμήριο ασφαλείς, κ το μεμονωμένο αυτό γεγονός (για το οποίο παραδέχτηκες ότι ευθύνεστε) δεν πρέπει να αποτελέσει για κάποιους εφαλτήριο ώστε να πάψουν να στέλνουν-λαμβάνουν με αντικαταβολή.

 

Κ για να το γενικεύσω, προτιμώ τα extra 2,30ε (τόσο κοστίζει η αντικαταβολή) να πηγαίνουν (θεωρείστε το χαζομάρα εκ μέρους μου) σε έναν οργανισμό, ο οποίος προσωπικά με εξυπηρετεί καθημερινά, κ παρατηρώ ότι εκσυγχρονίζεται (βλέπε Ταχυμεταφορές, υπηρεσίες track & trace κτλ) κ όχι στις αυθαίρεται καθοριζόμενες προμήθειες των τραπεζών κ τη δήθεν ασφάλεια τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε yann θα μας τρελάνεις; Αφού συμπλήρωσε το παιδί ανάποδα τη φόρμα, ΤΙ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΣΤΑ ΕΛΤΑ?? (btw ούτε δουλεύω εκεί, ούτε ξέρω κανέναν που να δουλεύει εκεί, ούτε κανένας συγγενής μου είναι δημόσιος υπάλληλος).

 

1. Γράφει κάποιος μια επιταγή ΑΠΟ αυτόν ΓΙΑ εσένα.

2. Έρχονται να σου πληρώσουν την επιταγή ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΧΕΣΑΙ. ΥΠΟΓΡΑΦΕΙΣ για αυτό και εισπράτεις τα λεφτά.

3. Πάτε και τους φωνάζετε ότι έπρεπε να καταλάβουν ότι έχετε συμπληρώσει τις φόρμες ανάποδα και να μυρίσουν τα νύχια τους ότι εσύ υπέγραψες για να πάρεις την πληρωμή για πλάκα, οπότε και να σου πουν "όχι κύριε, προφανώς θα πρέπει να παραδώσουμε την επιταγή στον αποστολέα της, εκ μέρους του παραλήπτη, οπότε εσείς που είχατε να πάρετε τα 100euro αντί γι αυτό θα μας ΔΩΣΕΤΕ 100euro για να τα δώσουμε σε αυτόν που ζητήσατε να σας τα στείλει μέσω της φόρμας που συμπληρώθηκε αρχικα."  ::) ::) ::)

 

Tον πρωτο καιρο που ζητουσε ο πωλητης την επιταγη του,τον διαβεβαιωναν οτι

οι αντικαταβολες ειναι ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΕΣ,και να μην ανησυχει!!!!

 

Καταλαβαινω τελικα οτι δεν υπαρχει ασφαλεια σε αποστολη με αντικαταβολη.  :(

 

Μα το ότι είναι ασφαλισμένες σημαίνει ότι θα φτάσουν στον προορισμό ΠΟΥ ΔΗΛΩΣΑΤΕ ο οποίος ήσουν ΕΣΥ!!! Όπως και ΕΦΤΑΣΕ. Ναι, προφανώς και δεν υπάρχει ασφάλεια αν τη στείλεις ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟ! Μα σοβαρολογείς καθόλου; Είναι σαν να θέλω να στείλω λεφτά στον Πέτρο, να γράψω επιταγή στο όνομα του Κώστα και μετά να φωνάζω ότι οι τραπεζικές συναλλαγές δεν είναι ασφαλείς...!

 

Ρε παιδιά, να κράζουμε όταν μας κάνουν μαλακία, μαζί σας, αλλά όταν την έχουμε κάνει εμείς.... ε μη ζητάμε και τα ρέστα από πάνω. Αν εσύ έχεις δικαίωμα να τους την πεις γιατί έφεραν την επιταγή σε λάθος άνθρωπο, τότε αυτοί έχουν δικαίωμα να σου την πουν γιατί δέχτηκες λεφτά που βάσει τον λεγομένων σου δεν προορίζονταν για σένα. Έλεος. Ας τους έλεγες από την πρώτη στιγμή "παιδιά έχει γίνει κάποιο λάθος". Δε φτάνει που υπέγραψες "για να τους κάνεις άνω-κάτω", λες και φταίνε να τρέχουν για να ξεμπλέξουν το ΔΙΚΟ ΣΑΣ λάθος, κάθεσαι και τους κράζεις κ από πάνω! ΕΛΕΟΣ. Το παιδί έκανε ένα λάθος στη φόρμα, αλλά η αντιμετώπισή σου να εισπράξεις τα λεφτά και μετά να το παίζεις "ρε παιδιά κάτι δεν πήγε καλά" και να τους τρέχεις είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ, συγνώμη κίολας. Δε φτάνει που απασχόλησες έναν εργαζόμενο του ταχυδρομείου με μια ΦΑΡΣΑ ουσιαστικά (γιατί αυτό είναι το να δεχτείς την επιταγή κ μετά να τους παίρνεις τηλέφωνο να ρωτάς τι έγινε), κάθεσαι και φωνάζεις κ από πάνω! Ε Λ Ε Ο Σ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εκανα κανενα λαθος ,γιατι απλα την φορμα της αντικαταβολης μου την συμπληρωσε  εργαζομενος

στα ελτα ο οποιος ειναι και φιλος μου .Μολις περασαν 2 βδομαδες πηγα να ρωτησω γιατι δεν ηρθε η επιταγη και μου ειπαν οτι ειχαν κλεισει τους δρομους οι αγροτες γιαυτο καθηστερησε,μετα απο 2 βδομαδες δεν ηξεραν και οι ιδιοι

γιατι καθηστερησε τοσο ,και εχει περιπου 3 βδομαδες που μου λενε οτι χαθηκε οσακος με την επιταγη μου .

Μαλιστα οφιλος μου πηρε τηλ. στο καταστημα τον αθηνων που εστειλα το δεμα για να δει αν εχουμε κανει λαθος

στην συμπληρωση της φορμας της αντικαταβολης αλλα δεν υπηρχε κανενα λαθος .

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σε ολους!

 

Ζeppelin,

αν νομιζεις οτι δεν ηταν αξια αναφορας η περιπτωση,

τοτε θεωρεις οτι ολοι εχουν την ιδια πειρα με σενα (και τυχη) οσον αφορα τα ελτα...

 

Ετσι,ασε και αλλους να κανουν λαθη λογω αγνοιας εις βαρος του εαυτου τους...

 

Να τους κοροιδεψουμε τους "νιουμπηδες" οπως κανουμε γενικοτερα οι Ελληνες...

"μειωνοντας" τους αλλους εξυψωνουμε τον εξυπνοτερο εαυτο μας...

 

Να σου ευχηθω λοιπον με τη σειρα μου καποια αναλογη περιπετεια,να δουμε πως θα τη χειριστεις εσυ?

 

Μενελαε,

Μαλλον δεν τα διαβασες ολα...

Εχω διευκρινισει οτι δεν ειχα ιδεα για το πως στελνει καποιος κατι με αντικαταβολη,

οποτε δεν ειχα ιδεα για το ποιος συμπληρωνει τα εντυπα,η ποιος εκανε το λαθος..αυτο φανηκε στο τελος...

 

ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΑΘΟΣ ΑΝ ΗΣΟΥΝ ΑΡΧΑΡΙΟΣ??

Μαλλον οχι,μου φαινεσαι πιο εξυπνος απο αλλους ηλιθιους που κανουν λαθη...

 

Αυτο που λες φαρσα η πλακα,ηταν απολυτα ΣΟΒΑΡΟ,απλως το αντιμετωπισα με χιουμορ...

 

Εισεπραξα την επιταγη,ωστε να σιγουρεψω οτι δεν θα "χαθουν" τα λεφτα,

και καλλιο αργα παρα ποτε να φτασουν στον πραγματικο παραληπτη τους...

 

Τι θα γινοταν αραγε αν εδινα πισω στον ταχυδρομο την επιταγη?

 

Το πιθανοτερο ειναι να "χανοταν" με κανενα σακο...η ακομη χειροτερα,

 

να φαινοταν οτι εχει "εισπραχθει" απο εμενα (που ημουν στα χαρτια ο παραληπτης)

 

με μια "ψευτοτζιφρα" ως υπογραφη μου...(απο καποιο "πονηρο" του δημοσιου που "τσεπωνει" σε καθε ευκαιρια,

γνωριζοντας πραγματα καλυτερα απο εμας τους ασχετους,και μη μου πεις τωρα οτι δεν υπαρχουν τετοια λαμογια )διαβασε το προηγουμενο ποστ μου,να δεις τι συμβαινει σε τετοια περιπτωση...

 

Και αν γινοταν ετσι?? Θα γινομουν εγω "ξεφτιλα" χωρις να φταιω...

Νομιζω οτι επραξα οσο σοφοτερα γινοταν,αφου το αποτελεσμα με δικαιωνει!

 

Διαβασε και την απαντηση του mpozin....

Η δικη του επιταγη ειναι αραγε ασφαλισμενη??

Και αφου χαθηκε ο σακος απο που θα πληρωθει ο ανθρωπος??

 

ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΟΝ ΔΙΚΑΙΩΣΕΙ??

Δυναμη,mpozin..."πατα ποδι"!!!

 

relayer,

αργησες να καταθεσεις και τη δικη σου αποψη,νομιζω οτι θα ειναι χρησιμη στο θεμα!

 

 

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Ώπα, ώπα, yann! Σαφέστατα οποιοσδήποτε θα μπορούσε να κάνει λάθος, πιθανότατα μάλιστα να είναι πολύ μπερδεμένα/κακοφτιαγμένα τα έγγραφα που πρέπει να συμπληρώσεις. Ξέρεις όμως ότι τα συμπληρώσατε ανάποδα κ παρ'όλα αυτά φωνάζεις ότι φταίνε τα ΕΛΤΑ. Ε συγνώμη, αλλά είσαι εντελώς λάθος.

 

2. Αυτό που λες δεν είναι λογικό ρε συ. Η σωστή αντιμετώπιση θα ήταν να τους εξηγήσεις το πρόβλημα, ή έστω να δεχτείς την επιταγή και μετά να τους πάρεις τηλέφωνο να τους πεις "ρε παλικάρια ήρθε η επιταγή σε εμένα, τη δέχτηκα καλού-κακού, τι κάνουμε τώρα;"

 

Συμφωνώ ότι μπορεί να ανησυχείς μη σου φάνε τα λεφτά, αλλά το να θεωρείς σχεδόν βέβαιο ότι ντε κ καλά θα συμβεί αυτό είναι λίγο υπερβολή. Η κατάσταση στο δημόσιο είναι τραγική, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι είναι κ οι περισσότεροι κλέφτες (τουλάχιστον τόσο στεγνά, γιατί κατά τη γνώμη μου το να πληρώνεσαι για 8ωρο και να δουλεύεις 4ωρο εξίσου κλεψιά είναι....). Τέλος πάντων δεν είναι το θέμα το πώς κάνατε λάθος, κ εγώ μια φορά παλιά μπερδεύτηκα και έγραψα ανάποδα τις sender/receiver διευθύνσεις σε ένα γράμμα για αμερική κ μετά από 2 μέρες μου ήρθε σπίτι μου  ;D ;D ;D ;D ;D ;D Αλλά θεωρώ εντελώς λάθος σου 1. το να φωνάζεις ότι δεν κάνουν σωστά τη δουλειά τους, γιατί ΔΕΝ έκαναν κανένα λάθος ρε συ, και ακόμα βασικότερα 2. να λες ότι οι συναλλαγές δεν είναι ασφαλείς. Κάνατε λάθος στα έγγραφα, και βάσει αυτών που δηλώσατε τη δουλειά τους την έκαναν άψογα.

 

Τώρα σου ξαναλέω, ίσως τα έγγραφα να είναι περίεργα διατυπωμένα που έλεγε κ ένα άλλο παιδί, αυτό άλλο θέμα. Πάντως δε βλέπω θέμα ασφάλειας, πέραν της ανησυχίας σου  μη σου φάνε τα λεφτά. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους και επειδή εγώ είμαι το "θύμα" της υπόθεσης πρέπει να ξεκαθαρίσω τα εξής : Η φόρμα συμπληρώθηκε κατόπιν οδηγιών του υπαλλήλου των ΕΛΤΑ και επομένως το λάθος ήταν των ΕΛΤΑ. Όλοι οι υπάλληλοι των ΕΛΤΑ από τον πιο μεγάλο προιστάμενο ως τον τελευταίο στην ουρά είναι απαράδεκτα αδιάφοροι και ΤΕΜΠΕΛΗΔΕΣ σε σημείο να χάνονται σάκοι, λεφτά κτλ.κτλ.κτλ. Τώρα για το αν θα έπρεπε να αναφερθεί στο noiz η όλη ιστορία, αν έψαχνε 280€ ο φίλος που με περισσή αφέλεια μας είπε πάνω-κάτω "σιγά το πράμα", θα είχε άλλη γνώμη.

Και μην είστε τόσο υπεράνω με τα πάντα, εσείς τους πληρώνετε όλους αυτούς και γιατί;;; Για να σας ταλαιπωρούνε και να σας ζημιώνουνε;;;

Επίσης μπορεί να είναι 50's η φάση της αντικαταβολής αλλά οι περισσότεροι Έλληνες έχουν φοβία με τις τραπεζικές συναλλαγές και τις πιστωτικές κάρτες (εγώ συνήθως μέσω paypal συναλάσσομαι).

 

ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΤΟ ΦΙΛΟ ΥΑΝΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΨΟΓΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ (ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΛΛΙΣΤΑ ΝΑ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΦΡΑΓΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΧΕ ΣΙΩΠΗΣΕΙ - Ακόμα θα τον ψάχναμε με τους "υπερκινητικούς" υπαλλήλους των ΕΛΤΑ!!!)

 

Αυτά τα ολίγα και μείνετε μακριά, πολύ μακριά από το Ελληνικό Δημόσιο!

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@yann

 

Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου φίλε Yann  :-\

 

Σίγουρα δεν είμαι αρχάριος στις αποστολές με αντικαταβολή, αλλά νομίζω ότι αυτό το επιχείρημα καταρρίπτεται από μόνο του!

Δλδ μας λες ότι για να στείλει κάποιος με αντικαταβολή, πρέπει να είναι έμπειρος  :o

 

Πάντως, σε περίπτωση που μου συμβεί κάτι κ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ, σίγουρα δεν θα βγω δημόσια να κατηγορήσω έναν οργανισμό, ο οποίος λειτούργησε άψογα (+1 menelaos).

 

@relayer

Για να σταματήσουμε τις γενικεύσεις, ΔΕΝ είναι ΟΛΟΙ οι δημόσιοι υπάλληλοι έτσι όπως περιγράφεις.

Πριν από δύο εβδομάδες έστειλα με αντικαταβολή, κ η υπάλληλος μου εξήγησε αναλυτικά τη διαδικασία σχετικά με το πώς να συμπληρώσω την επιταγή.

 

Τέλος, προς ενημέρωση, υπάρχει η δυνατότητα αποστολής πόρτα-πόρτα με αντικαταβολή, με κόστος 10 ευρώ περίπου...

Με αυτή, ακόμα κ ένας αρχάριος είναι εξασφαλισμένος από κάθε λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης μπορεί να είναι 50's η φάση της αντικαταβολής αλλά οι περισσότεροι Έλληνες έχουν φοβία με τις τραπεζικές συναλλαγές και τις πιστωτικές κάρτες

 

καλα και εγω εχω φοβια μη με χτυπησει το ρευμα ,δεν εχω ομως γκαζολαμπες στο σπιτι μου.... ;D ;D

 

λιγη λογικη (& ενημερωση) δεν εβλαψε ποτε κανεναν...ασφαλεστερος τροπος συναλλαγων απο την πιστωτικη καρτα και το τραπεζικο εμβασμα δεν υπαρχει.

 

αλλωστε αν δεν χρησιμοποιεις πιστωτικη καρτα δεν μπορεις καν να βγεις απο την Ελλαδα πλεον (εκτος βεβαια και αν δεν σε ενδιαφερει να βγεις απο την Ελλαδα...) 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'αρχην,καλη η πολυφωνια! :)

 

Και να εξηγησω οτι ανοιξα το θεμα οχι για να βαλω "γκαζι" στα ΕΛΤΑ,

 

αλλα γιατι βρηκα ενα ελαττωμα στο συστημα τους,και το δημοσιοποιησα για να το μαθουν

 

οσοι περισσοτεροι γινεται,αν δεν το ξερουν,και τι να κανουν αν τους τυχει!!

(οσοι το ξερουν δεν μας ενδιαφερουν!!)

 

-Menelae,

1.Μετα το ποστ του,τωρα ξερουμε οτι ο relayer επραξε καθ'υποδειξην!

Αυτο που φωναζω ειναι οτι ανακαλυψαμε μια "τρυπα" του συστηματος στα ΕΛΤΑ,οχι οτι φταινε...

Να βοηθησουμε ολοι να κλεισει φωναζω... :D

2.Αυτο θα εκανα στη Γερμανια! Και καθ'οτι ειμαι αρκετα "Γερμανος" στη νοοτροπια μου,

και στην Ελλαδα εχω την απαιτηση για σιγουρες υπηρεσιες και κυριως ενημερωση,απο τη στιγμη που ειμαι

διατεθημενος να τις πληρωσω.Και αφου πληρωνω,..απαιτω...Κανονας της κοινωνιας μας γενικα! ;)

 

Εδω τωρα,τι αλλη επιλογη ειχαμε απο την αντικαταβολη,(οσο ασφαλης η οχι αν ειναι)

2 αγνωστοι σε συναλλαγη απο μακρια...καποιος επρεπε να εμπιστευτει τον αλλον πρωτος...

Η μεση λυση ειναι η αντικαταβολη,με τη διαφορα οτι ο πωλητης περιμενει λιγο περισσοτερο...  ::)

 

-Thx,relayer,επισης!(και για το "μικρο"!)

 

-Χεχε,..δε θα σε "πιασουν",Zeppelin..!Ειχα "σταυρωμενα δαχτυλα" οταν στο'γραψα! :)

 

Αν καποιος δεν εχει ξανακανει κατι λεγεται "απειρος",

αν το'χει ξανακανει "εχει την εμπειρια",αλλα αν δεν το κανει πολλες φορες,εμπειρος δε λεγεται!!

 

Επ,βρε Ζepp!!πως λειτουργησαν αψογα,

αφου αν δεν τους λεγαμε το λαθος,ακομη θα λειτουργουσαν...ψαχνοντας?;D

 

 

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου