Προς το περιεχόμενο

ο καλυτερος σκυλο-τραγουδιστης!


maze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσπάθησα να βρω το video με τον "Έλληνα σκύλο που τραγουδάει δημοτικά", όπως τιτλοφορείτο στην τηλεόραση, αλλά τον βρήκα μόνο σε οικογενειακές στιγμές...  :(

http://www.youtube.com/watch?v=zoMhCMLoM4o

Κι εγώ έτσι θα έκανα αν μου έβαζαν τέτοια μουσική. Θα δάγκωνα και κανά δυό όμως...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τα σκυλιά ΤΡΕΛΑΙΝΟΝΤΑΙ όταν ακούνε πνευστά! Γι αυτό φωνάζουν στα βίντεο με το κλαρίνο το σαξόφωνο. Τα πνευστά παράγουν και συχνότητες που οι άνθρωποι δεν ακούν, αλλα τα σκυλιά τους ακούν και τρελαίνονται. Στην πραγματικότητα υποφέρουν δεν τραγουδάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σκυλιά ΤΡΕΛΑΙΝΟΝΤΑΙ όταν ακούνε πνευστά! Γι αυτό φωνάζουν στα βίντεο με το κλαρίνο το σαξόφωνο. Τα πνευστά παράγουν και συχνότητες που οι άνθρωποι δεν ακούν, αλλα τα σκυλιά τους ακούν και τρελαίνονται. Στην πραγματικότητα υποφέρουν δεν τραγουδάνε.

 

καποια πηγη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή ηχογραφούνται και συχνότητες που δεν ακούμε. Πώς αυτό; Εδώ καλά καλά δεν ηχογραφούνται αυτές που ακούμε...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποια πηγη?

 

http://www.youtube.com/watch?v=pEgTCsLLPRU

 

Διάβασε τα comments.

 

+ Περνάνε καθε 2-3 μέρες κατω απο το σπίτι τροβαδούροι κλαρίνο-κιθάρα-ακορντεόν. Όλοι οι σκύλοι της γειτονιάς γαβγίζουν.

 

Το γαβγισμα αυτό είναι το κλάμα των σκύλων και το κάνουν όταν ενοχλούνται απο κάτι.

 

Τώρα για super επιστημονική εξήγηση με herz και φώτο απο τύμπανα σκύλων ψάξε μόνος σου, η απλώς μπορεις να έρθεις με έναν σκύλο να του παίξω λίγο σαξόφωνο να πειστείς!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα comments στο youtube και το οτι γαβγιζουν οι σκυλοι της γειτονιας σου δεν ειναι πηγη.

Δε χρειαζεται να ερθω να δω ,ο Μπαμπης ειναι δικος μου και αλλοτε τραγουδαει και αλλοτε οχι.Αν υπεφερε δεν θα κουναγε την ουρα του νομιζω,ουτε θα παρακολουθουσε με προσηλωση τον κλαρινετιστα που μου κανει μαθημα (χωρις να γαβγιζει ή να κλαιει).

 

btw στο δικο μου βιντεο,αν παρατηρησεις στο 0:28 , νομιζω οτι προσπαθει να μιμηθει τη φραση που του παιζω (δεν ειναι καλα συγχρονισμενος ο ηχος,αλλα ακου το)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, τα σκυλιά όπως και όλα τα ζώα δεν είναι ηλίθια. Αν δεν τους άρεσε, ή θα έφευγαν ή θα αγρίευαν.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα σκυλια επηρεαζονται απο τα πνευστα ακομα κ τα ηχογραφημενα, αυτο ειναι βεβαιο. οταν στο στρατοπεδο επαιζε η μουσικη για την επαρση της σημαιας χορωδια εκαναν ολα μαζι. τωρα αν τους αρεσει η οχι δεν ξερω. αυτο που αντιληφθηκα ειναι οτι προσπαθουσαν να πιασουν τον τονο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου