Προς το περιεχόμενο

3 σκεψεις - Μαριος Λαζ ΙωαννΙδης live video.. sax bomb!!


marilazi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απο προσφατη συναυλια μου στο ωδειο φιλιππος νακας!

 

οποια σχολια καλοδεχουμενα!! μαριος

 

http://www.youtube.com/watch?v=lSHfREPeU4g&feature=channel_page

www.mariolaz.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αρχή ψιλοξενερουά (ελλείψη πιο δόκιμου όρου  :P ) και δε λείπουν οι πράσινες νότες του πιανίστα αλλά σύντομα αποκτάει αρκετό ενδιαφέρον και μπαίνετε όλοι στο κλίμα και το τραγούδι αποκτά παρουσία. Ωραίο. Ολόκληρο ωδείο όμως και εκδήλωση για μουσική, δεν μπορούσαν να σας κάνουν μια εγγραφή (υποθέτω ότι ακούμε από το μικρόφωνο της βιντεοκάμερας);

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τσουτσούνι που είναι κρεμασμένο φάτσα κάρτα μικρόφωνο δεν είναι?

 

1)Το σαξόφωνο είναι είναι όργανο που θέλει κούρδισμα κ ζέσταμα, δεν είναι plug & play, εξού και το ξεκουρδιστάν. (Βοηθάς κι εσύ εννοείται..)

Δεν γίνεται να παίζεις με 3-4 πράγματα διαφορετικά κουρδισμένα μεταξύ τους..

 

2)Η κιθάρα σου δεν ακούγεται, και γενικά ο ήχος δεν είναι.. αλλά δεν πειράζει.

 

3)Υποθέτω είναι ένα mood κομμάτι οπότε θέλει κ λίγο mood για να βγει. Π.χ. τα τζιτζίκια της strat δεν πάνε καθόλου..

 

4)Μεταξύ μας, αφού πας να τζιτζικώσεις πες το στο κοινό, όχι στον ντράμμερ.. (4:20)

 

5)Τι ακριβώς παίζεις στην κιθάρα στο κλείσιμο; Είναι άποψη;

 

Πάντως εγώ πιστεύω με ένα ρεφραινάκι και λίγο κούρδισμα είσαι μια χαρά..  ;D ;D ;

Αλλά ρε παιδί μου γράψε καμιά μελωδία ακόμα, δεν χάθηκε ο κόσμος...  ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τσουτσούνι που είναι κρεμασμένο φάτσα κάρτα μικρόφωνο δεν είναι?

 

1)Το σαξόφωνο είναι είναι όργανο που θέλει κούρδισμα κ ζέσταμα, δεν είναι plug & play, εξού και το ξεκουρδιστάν. (Βοηθάς κι εσύ εννοείται..)

Δεν γίνεται να παίζεις με 3-4 πράγματα διαφορετικά κουρδισμένα μεταξύ τους..

 

2)Η κιθάρα σου δεν ακούγεται, και γενικά ο ήχος δεν είναι.. αλλά δεν πειράζει.

 

3)Υποθέτω είναι ένα mood κομμάτι οπότε θέλει κ λίγο mood για να βγει. Π.χ. τα τζιτζίκια της strat δεν πάνε καθόλου..

 

4)Μεταξύ μας, αφού πας να τζιτζικώσεις πες το στο κοινό, όχι στον ντράμμερ.. (4:20)

 

5)Τι ακριβώς παίζεις στην κιθάρα στο κλείσιμο; Είναι άποψη;

 

Πάντως εγώ πιστεύω με ένα ρεφραινάκι και λίγο κούρδισμα είσαι μια χαρά..  ;D ;D ;

Αλλά ρε παιδί μου γράψε καμιά μελωδία ακόμα, δεν χάθηκε ο κόσμος...  ;)

 

 

το απαυτο που κρεμεται ειναι μικροφωνο οντως αλλα δεν χρησιμοποιειται στο βιντεο αυτο

 

1) ειναι πρωτο κομματι και ισως δεν εχει ζεσταθει το σαξ ακομα ,αλλα για μενα ειναι οκ

2)συμφωνω

3)το κομματι κανονικα δεν εχει σολο. τα τζιτζικια δεν ειναι της στρατ αλλα τηs boss gt 6 επειδη δεν επελεξα να φερω ενισχυτη .

4)σ αυτο το σημειο δεν λεω κατι στον ντραμμερ σοβαρα απλα παω πισω! :)

5)ναι ειναι μια δικη μου αποψη .

 

ε βασικα και καλα αυτο το τραγουδδδδ, εχει μια προετοιμασια και καλααααα κουπλε φαση που οδηγει στο κυριως πιατο που ειναι το ρεφραιν.(στο live προσθεσαμε σολο και αλλο ενα ρεφρεν ασ πουμε)αλλα αυτο το γραψα παλια ξερεις εκει γυρω στο '74  στα πρωτα μου δισκογραφικα βηματα τοοτε.με το λευτερη τον παπαδοπουλο και τον μιμη τον πλεσσα.

 

να σαι καλα ευχαριστω που εγραψες!

www.mariolaz.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου