Προς το περιεχόμενο

κουφο προβλημα με το τρεμολο της στρατ μου!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλήθεια τι εξήγηση σου έδωσε ο μάστορης πέραν του ότι έσφιξε τις βίδες;;Αν το καλοσκεφτείς σφίγγοντας μάλλον πιο σκληρές θα γινόταν

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ααα!!

και κατι που ξεχασα να αναφερω!!!

με το που αρχισα να περναω τις χορδες, το τρεμολο εχω την υποψια πως ανεβηκε καπως! σαν να σηκωθηκε δηλαδη απο εκει που ηταν τελειως ευθη και σταθερο πανω στο σωμα της κιθαρας!

αυτο βεβαια μια και ηταν ηδη βιδωμενο ενισχυει λιγο την ιδεα του κουρδισματος σε λαθος οκταβα, αλλα και παλι δεν το εχω μεσα στις πιθανες εξηγησεις!

 

εννοειται πως οταν πηγα την κιθαρα στο μαγαζι, ειχα ξεκουρδισει λιγο τις χορδες λα και μι, γιατι που προκαλουσε αγχος το γεγονος πως ηταν τοσο τσιτα! αλλα και παλι, τις ειχα ξεκουρδισει ελαχιστα, σε φαση, μιση περιστροφη στο κλειδι!

 

 

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ααα!!

και κατι που ξεχασα να αναφερω!!!

με το που αρχισα να περναω τις χορδες, το τρεμολο εχω την υποψια πως ανεβηκε καπως! σαν να σηκωθηκε δηλαδη απο εκει που ηταν τελειως ευθη και σταθερο πανω στο σωμα της κιθαρας!

αυτο βεβαια μια και ηταν ηδη βιδωμενο ενισχυει λιγο την ιδεα του κουρδισματος σε λαθος οκταβα, αλλα και παλι δεν το εχω μεσα στις πιθανες εξηγησεις!

 

εννοειται πως οταν πηγα την κιθαρα στο μαγαζι, ειχα ξεκουρδισει λιγο τις χορδες λα και μι, γιατι που προκαλουσε αγχος το γεγονος πως ηταν τοσο τσιτα! αλλα και παλι, τις ειχα ξεκουρδισει ελαχιστα, σε φαση, μιση περιστροφη στο κλειδί!

 

Τι χορδές φορούσες πριν την αλλαγή;;

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεκαρες ειχα και πριν δεκαρες εβαλα και μετα!

 

τωρα πριν δεν θυμαμαι τι μαρκα ειχα βαλει!

ισως καμια ντανταριο, αλλα δεν το λεω και με σιγουρια!

και οπως ειπα το νεο σετ ειναι μαρκας ντζον πιρς!

 

οι οποιες πραγματι ειναι και τρομερα μαλακες! δηλαδη εγω νομιζω πως θα κολυσω με αυτες απο εδω και περα! ;D

 

ευχαριστω ολους για την βοηθεια! σε κανενα δεκαημερο θα ξανα αλλαξω χορδες και θα δω την συμπεριφορα του οργανου!!

προς το παρον παω για υπνο, γιατι το πρωινο ξυπνημα ειναι βαρβαρο! ;D ;D ;D

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου