Προς το περιεχόμενο

Τι είναι polar pattern?


djObiwan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλοχάλαστο το νέο mic!!ο λόγος που ρωτάω είναι γιατί θέλω να μάθω κάποια πράγματα παραπάνω,όσο για μικρόφωνο έχω ήδη επιλέξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σωστός ο γιάμεθ.....

 

αλλά....

 

 

 

ο πρώτος διαχωρισμός.....

 

 

δεν γίνεται σε παντο και κατευθυντικά....

 

ούτε σε πηνίο ή πυκνωτή.....

 

 

 

αλλά σε....

 

 

pressure.....

 

και..

 

pressure gradient.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλοχάλαστο το νέο mic!!ο λόγος που ρωτάω είναι γιατί θέλω να μάθω κάποια πράγματα παραπάνω' date='όσο για μικρόφωνο έχω ήδη επιλέξει.[/quote']

έχεις σκοπό να γράψεις ολόκληρη ορχήστρα ζωντανά η φυσική drums??

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο λόγος που ρωτάω είναι γιατί θέλω να μάθω κάποια πράγματα παραπάνω' date='όσο για μικρόφωνο έχω ήδη επιλέξει.[/quote']

σωστη η σκεψη σου..

εχεις ηδη αποφασισει τι μικροφωνο θελεις χωρις να ξερεις τι κανει το καθενα. :D :D 8) 8O :wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω ότι το rode είναι καλή επιλογή για φωνητικά στο σπίτι και για κιθάρες.έχω κατεβάσει manual και τα σχετικά για κάθε προιόν που με ενδιαφέρει και γενικά μπορώ να πω ότι μαθαίνω όποτε με δεδομένο ότι δεν έχω τρελά λεφτά και τρελές απαιτήσεις λέω να το πάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με δεδομένο ότι δεν έχω τρελά λεφτά και τρελές απαιτήσεις λέω να το πάρω.

αν θέλεις την γνώμη μου και τρελές απαιτήσεις να έχεις πάλι να το πάρεις..

το ξέρω οτι σου φαίνετε απίστευτο να είναι τόσο καλό ένα φτηνό μικρόφωνο αλλά το συγκεκριμένο είναι ..trust me..

κάποια στιγμή όταν θα έχεις άνεση οικονομική πάρε έναν πολύ καλό προενισχυτή.

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι δεν αμφιβάλω για το πόσο καλό είναι το mic ή όχι ,αυτό που με απασχολεί αυτή την στιγμή είναι το κατα πόσο θα ειναι ικανοποιητικό το αποτέλεσμα με τον συνδυασμό του rode + ενός καλου προενισχυτή με μία καρτα όπως η απλή audiophile.καταλαβαίνεις τι θέλω να πώ?Μήπως χρειάζεται καλύτερη κάρτα έτσι ώστε να μην "ρίχνεις" τον προενισχυτή και το rode?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως χρειάζεται καλύτερη κάρτα έτσι ώστε να μην "ρίχνεις" τον προενισχυτή και το rode?

οχι μην μπαινεις σε αυτο το τριπακι που δεν τελειωνει ποτε please.. :lol:

γιατι υποτιμας την audophile?ποιος ειπε πως δεν ειναι καλη?

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αν η κάρτα σου έχει spdif είσοδο, αγοράζοντας ένα mic pre με αντίστοιχη έξοδο, παρακάμπτεις τους Α/D μετατροπείς της και καθάρισες όσο αφορά την συμετοχή της κατά την ηχογράφηση..Όσο για το monitoring όταν με το καλό αποκτήσεις ένα καλό ζευγος ηχείων και αναλόγως της ποιότητάς του, αλλάζεις και την κάρτα...ως τότε απόλαυσε το Rode άφοβα αξιοποιώντας τις πραγματικά μεγάλες δυνατότητές του (πάντα σε σχέση με την τιμή του..) :wink:

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου