Προς το περιεχόμενο

Dream Theater lovin'


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μη τρελένεσαι ρε φίλε... Εντάξει έχεις τη γνώμη σου, έχει κ ο άλλος τη δικιά του κ γίνεται τώρα θέμα εκ του μήδενος για το ποια μπαντα είναι "οριτζιναλ" κ ποια μας κοροιδεύει κ διάφορα άλλα χαζά.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 106
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Α, βλέπω ότι υπάρχει και γνώση και διάθεση για εποικοδομητική κουβέντα φίλε μου govan... Δε θα μπορούσα να βρω καλύτερο παράδειγμα για να επιχειρηματολογήσω εναντίον των διαφόρων "BE" από την ΑΡΙΣTΟΥΡΓΗΜΑΤΑΡΑ "Amused To Death" του -εννοείται εκτός συναγωνισμού- υπέρτατου μουσικού που ακούει στο όνομα Roger Waters... Όταν λοιπόν βρε αγόρι μου Daniel βλέπεις ότι άλλοι το κάνουν πιο καλά (και το έχουν κάνει και 20 χρόνια πριν από εσένα) γιατί κυκλοφορείς το be-eeeeeeeeeep! και δε μας δίνεις άλλο ένα "element" ή "lane" να το βουλώσουμε το στοματάκι μας???

Εγώ φίλε μου θεωρώ εντελώς στημένη την απάτη του Be και αυτό αποδεικνύεται περίτρανα από την προώθηση του συγκεκριμένου προιόντος που αν θυμάσαι είχε παρουσιαστεί ως "δύσκολος δίσκος για λίγους και εκλεκτούς", βλέπεις λοιπόν περί τίνος πρόκειται μου θυμίζει το παραμύθι του H.K.Andersen "Τα καινούρια ρούχα του Αυτοκράτορα"...

 

Κατά τα άλλα συμφωνώ ο Khan έχει προοδεύσει πολύ ως τραγουδιστής ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ και είναι προς τιμήν του διότι σέβεται εκτός από τον εαυτό του και τους fans του, εξακολουθώ όμως να πιστεύω ότι οι και οι 3 δίσκοι των Conception παραμένουν αξεπέραστοι...

 

Επίσης ξέχασα να συμφωνήσω σε πρηγούμενο σχόλιο όσον αφορά την ηγεμονική-αλαζονική πλέον συμπεριφορά των "know it alls" Portnoy & Petrucci μέσα στους Dream Theater (όντως του τα 'σπασαν του LaBrie, ούτε οι πιο φιρμάτοι σκύλοι δεν κάνουν έτσι) η οποία εν μέρει ευθύνεται για την κατάντια της μπάντας... (για να μην ξεφύγουμε εντελώς και από το θέμα του topic).-

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανώς δεν τρελαίνομαι για το ποιά μπάντα είναι original και ποια όχι, ή ποια καλύτερη από την άλλη...Στην πραγματικότητα δεκάρα δεν δίνω... Απλή κουβέντα κάνουμε και προφανώς δεν μπορούμε να συμφωνούμε σε όλα... τώρα , γιατί πάντα η διαφωνία λαμβάνεται ώς αντιπαλότητα ποτέ δεν το κατάλαβα.... Υπάρχουν τόσα topics με διαφωνίες δηλαδή, αυτό γιατί σε ενόχλησε? Κουβέντα κάνουμε ρε παιδιά , έλεος... αν είναι ανούσια ή βαρετή ή οτιδήποτε οκ μην το διαβάζετε!!! δηλαδή στα τόσες χιλιάδες topics όλα έχουν ενδιαφέρον για όλους?

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε relayer όντως έχεις και εσύ γνώσεις και σε πολλά που λες και εγώ συμφωνώ..

 

Δεν ξέρω , τι να σου πω!! Ότι παρουσιάστηκε το Be ως 'δύσκολη δουλειά' για λίγους είναι γεγονός...Όμως φταίει ο Gildenlow για αυτό? Η μήπως ο μουσικός τύπος? Πάντως αν δεις το DVD, θα το αντιμετωπίσεις από αλλη οπτική γωνία... Ως σκέτο μουσικό cd συμφωνώ δεν ακούγεται..

 

 

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά φταίει ο μουσικός τύπος που έχει καταντήσει προπύργιο της ανοησίας μιας άμουσης δημοσιο-ΓΡΑΦΙΚΗΣ ολιγαρχίας, αλλά φταίει και ο Gildenlow που είμαι σίγουρος ότι είχε συμμετοχή σε όλα και καμάρωνε σαν παγώνι όταν του έλεγαν "πόσο μορφωμένος είσαι Daniel, πόσα πτυχία έχεις πάρει, τι ταλαντούχος που είσαι, ω πόσο μεγάλη την έχεις κτλ. κτλ. κτλ."

Anyway η ουσία του πράγματος για μένα είναι ότι πλέον η "σκληρή" μουσική (από Classic Rock, AOR, Hard Rock, Heavy Metal & Progressive, έως μερικά Thrash & Death) που λατρεύω από τα early 80's έχει πάρει τον κατήφορο γιατί πλέον θεωρείται από την πλειοψηφία πως μόνο ότι είναι σκληρό αυτομάτως είναι και καλό, λες και μιλάμε για ανδρικά γεννητικά όργανα και όχι για μουσική...

 

Και ασφαλώς Enoxe Boody εμείς θα συνεχίσουμε να μιλάμε και να διαφωνούμε ακατάπαυστα για Original & Fakes, Good & Bad καθώς και για Pink & Floyd, Jethro & Tull, King & Crimson, Emerson & Lake & Palmer, Porcupine & Tree όπως βέβαια και για Sex & Drugs & Rock & Roll, Denim & Leather, Wild & Young, Honour & Blood, Seek & Destroy, Violence & Bloodshed και πολλά άλλα. Αν δε σ' αρέσει να μη μπαίνεις στο ΝΟΙΖ και να διαβάζεις τα Metal Hammer και τα Rock Hard και να δέχεσαι αμαχητί τις απόψεις των παντογνώστers "συντακτών" τους και να μη ξεχνάς να φοράς τις παρωπίδες σου γιατί θα σε μαλώσουν.-

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και ασφαλώς Enoxe Boody εμείς θα συνεχίσουμε να μιλάμε και να διαφωνούμε ακατάπαυστα για Original & Fakes, Good & Bad καθώς και για Pink & Floyd, Jethro & Tull, King & Crimson, Emerson & Lake & Palmer, Porcupine & Tree όπως βέβαια και για Sex & Drugs & Rock & Roll, Denim & Leather, Wild & Young, Honour & Blood, Seek & Destroy, Violence & Bloodshed και πολλά άλλα. Αν δε σ' αρέσει να μη μπαίνεις στο ΝΟΙΖ και να διαβάζεις τα Metal Hammer και τα Rock Hard και να δέχεσαι αμαχητί τις απόψεις των παντογνώστers "συντακτών" τους και να μη ξεχνάς να φοράς τις παρωπίδες σου γιατί θα σε μαλώσουν.-

 

Ότι να ναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jase... έγραψες ... πολύ γέλιο....

 

... η πάλη των τάξεων .... και μετά έπεσε στον γκρεμό ... πολύ καλός ήτανε ....

 

.... μαντραχέϊντες... μαριγούλα μ σούπερ τραγί...

 

α ρε Χάρρυ είσαι άπιαστος... ;D ;D ;D ;D

 

 

 

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως το Be το λατρεψα απο την πρωτη στιγμη που το ακουσα..

αντιθετως το scarsick δεν καταφερα να το ακουσω πανω απο 2 φορες...

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακα τα ψέματα, το ΒΕ είναι μισό χωρις να δεις το live. Πολυ ομορφη δουλεια, και αν μη τι αλλο κατι διαφορετικο.

 

Το Σκαρσικ είναι στην ουσια η συνεχεια του Perfect Element, αλλα δυστυχως δεν το εφτασε ποτε σε επίπεδο ιδεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου