Προς το περιεχόμενο

Ειδήσεις, Παρουσιάσεις προιόντων, τάξη και εργονομία της σελίδας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Αλλαγές! Αλλαγές για να βελτιωνόμαστε!

 

1. Στην πρώτη σελίδα θα παρατηρήσατε ότι ανέβηκε το διαφημηστικό banner πιο ψηλά.

 

2. Οι προσωπικές σας πληροφορίες έφυγαν από εκεί και κατέβηκαν.. 2,5 εκατοστά πιό κάτω, ενώ μέσα στο φόρουμ θα τις βρίσκετε στην αριστερή στήλη.

 

3. Τα τελευταία ποστ μπηκαν σε νέο μπλοκ με επιλογή tab, για να μπορείτε να δείτε τις πληροφορίες που βλέπατε από το Music Tech και το Noiz Cafe αλλά και τα τελευταία Αρθρα, Νεα, και τη Gallery. Σκοπός, να μη χρειάζεται να κανετε scrolling για να διαβάσετε, αλλά να υπάρχει όσο περισσότερο περιεχόμενο above the fold, σε πρώτη ματιά!

 

4. Τα News! Ειδήσεις και Παρουσιάσεις προιόντων γύρω από τα ενδιαφέροντα μας για να είμαστε ενήμεροι! Ελπίζω να τα τιμήσετε.  Wink

 

Θα διορθωθούν άμεσα κάποια ελαττωματάκια που προκύπτουν αναπόφευκτα στις αλλαγές, αλλά ελπίζω όλα αυτά να σας βολέψουν.

 

Happy surfing!

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Οπως σωστά είπες: Όλα τριγύρω αλλάζουνε...  ;) δεν μιλάμε για το γνωστό ρομπότ. Editors are human.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι αφεντικό, ρε, δεν κάθεται ποτέ ήσυχος! Όλο κάτι θα βρει για να μας κρατάει σε εγγρήγορση... ;D

 

Πέρα από την πλάκα να ρίξω μια ιδέα... Μήπως θα ήταν καλύτερο οι τέσσερις επιλογές που εμφανίζονται στην αρχική, κάτω από το "Γειά σου Λάκη" να υπάρχουν πάντα εκεί πάνω δεξιά, δηλαδή και όταν διαβάζεις κάποιο θέμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'αρχήν ευχαριστούμε πολύ... και οι ειδήσεις είναι πολύ ενδιαφέρουσα προσθήκη!

 

Εμένα μου άρεσαν και με βόλευαν απίστευτα προηγουμένως τα προσωπικά λινκς που εμφανίζονταν στο γνωστό σημείο, όποια σελίδα του φόρουμ και να κοιτούσες... έκανες και κλικ στο "Μη Αναγνωσμένα" και σου έβγαιναν όλα στο πιάτο... επίσης σου έλεγε αν έχεις ένα ή περισσότερα μηνύματα νέα, κι έκανες κλικ κι έβγαινε αμέσως... τώρα σιωπή, που λέει κι η Αρλέτα... (διόρθωση: οκ, είναι αριστερά αλλά μου άρεσε περισσότερο πάνω και με το κειμενάκι του...  :(  )

 

Επίσης στην πρώτη σελίδα αν δεν κάνω λάθος υπήρχαν δυο πίνακες, ένας του Μusic Tech κι ένας του Νοiz Cafe ενώ τώρα υπάρχει μόνο του Music Tech, με αποτέλεσμα να φαίνεται το φόρουμ πολύ στείρο και εξειδικευμένο, και χωρίς "εξωσχολικά" ενδιαφέροντα όπως βίντεο, δισκοκριτικές κλπ...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

1. Τα προσωπικά σας στοιχεία μέσα στο φόρουμ είναι στην αριστερή στήλη. Στην αρχική είναι δεξιά. Απαραίτητη συνθήκη για να ανέβει ψηλότερα η σελίδα με ωφέλιμο χώρο στην πρώτη ματιά.

 

2. Υπαρχουν περισσότεροι πινακες τώρα. Πάτησε τα Tabs πάνω από τον πίνακα και θα δεις

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου βγαίνει κάτι... το λινκ που αντιστοιχεί στα tabs αυτά είναι το "http://www.noiz.gr/#" και δεν μου βγάζει τίποτα, ούτε αυτά είναι clickable! Έχω τον τελευταίο Firefox και XP Pro SP2. Έτσι όπως την βλέπω αυτή τη στιγμή την πρώτη σελίδα έχει επικεφαλίδες γεμάτες από το Guitars & Bass και άντε καναδυο άλλες αλλά πάλι tech... ακόμη κι εγώ που είμαι βαμμένη gearbitch τα ψιλοβαριέμαι έτσι όπως φαίνονται... Τεσπα, δε μπος νόους μπέτερ!

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Τα προσωπικά σας στοιχεία μέσα στο φόρουμ είναι στην αριστερή στήλη. Στην αρχική είναι δεξιά. Απαραίτητη συνθήκη για να ανέβει ψηλότερα η σελίδα με ωφέλιμο χώρο στην πρώτη ματιά.

 

Ουπς, όντως, δεν το είχα προσέξει...

Για ύπνο, κατευθείαν... Με τέτοια παρατηρητικότητα στην κατέθυνση αύριο δεν κάνουμε τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tώρα έφτιαξε!  :) Αλλά το Noiz Cafe που κατά τη γνώμη μου είναι ένα από τα σημαντικότερα και πιο σπαρταριστά & ζωντανά σημεία του φόρουμ (λάιβ-δίσκοι-κλιπ-η αγορά-κριτικές κλπ) είναι λίγο καταχωνιασμένο...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου