Προς το περιεχόμενο

Κάτι καλό έρχεται....(G.A.S. addict)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητοί συμφορουμίτες....

μετά από αρκετό ψάξιμο μπορώ να πω, επιτέλους κατάφερα να βρω το TC 2290 delay....και σε καλή τιμή ναούμ  ;)

(Φωτο θα ακολουθήσουν σε άλλο post με όλο το rig σε παράταξη)

Μέχρι την Παρασκευή θα το έχω στα άπληστά μου χέρια και ΣΚ θα γίνει το πάντρεμα με τα υπόλοιπα "παιδιά"....

Η ερώτηση που θέτω στην noiz-o-κοινότητα είναι:

Να το βάλω στο effects loop του Bogner (όπου αυτή τη στιγμή βρίσκεται το G-Force), ή σε μια λούπα του RJM RG-16 και να αφήσω το G-Force εκεί που είναι???

Μήπως να βάλω και το G-force και το 2290 στη λούπα του Bogner?

Τι να κάνω τέλοσπάντων???

Σ.Σ. η Bognerολούπα μπορεί να είναι και series και parallel

(Μεταξύ μας θα τα δοκιμάσω όλα αν δεν έρθει απάντηση, αλλά λέω μήπως κανένας από εδω έχει καμιά καλή και δοκιμασμένη ιδέα)

Thanks...anks...anks...anks

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν τα χωνεις ολα πανω στο switcher?

Βασικα ομως ειναι τι ΕΣΕΝΑ βολευει.

Σ αρεσει να μπλεκεις τα πραματα ομως ρε αδερφε μου

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να σε γνωρισω εσενα... απο που το πηρες και ποσο? ... αν ειχα το διλλημα σου εννοειται ολα στο switcher... για πες τι αλλο εχεις και βαλε καμια φωτο απο τα παιχνιδια σου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε brain η αγορά έγινε από γνωστό site δημοπρασιών

Φώτο θα βγουν το ΣΚ με όλη την οικογένεια

Για τα μέλη της ψάξε λίγο τα post μου και θα τα βρεις

Cheers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερώτηση (εντελώς καλοπροαιρετη), σε ποιο σημείο δεν σε κάλυψε το Force και χρειαστηκε να παρεις το 2290?

εκτός και αν το πηρες ετσι για τη κ@υλα, οποτε εισαι τσιφτης και καραμπουζουκλής

 

Μεγειά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να παρω το θαρρος και να πω τη γνωμη μου? ε θα την πω λοιπον!!! το g force ειναι καταπληκτικο στα delay του, αλλα τις δυνατοτητες και τον ΗΧΟ του 2290 ειναι πολυ λιγα τα μηχανηματα που θα μπορουσαν να πλησιασουν (οχι να φτασουν). πραγματικα ειναι μια απο τις καλυτερες (αν οχι η καλυτερη) αγορα που μπορει να κανει καποιος σε delay. αλλωστε το delay ειναι ο βασιλιας των εφφε και το 2290 ειναι ο βασιλιας των delay...

 

καλοριζικο man και καλοπαιχτο... αντε και φωτο και κλιπακια απο την καινουργια οικογενεια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα αγόραζα το Eventide Eclipse.. άλλη κατηγορία  :)

http://www.thomann.de/gr/eventide_eclipse.htm?sid=d5cd18620302c909239082654f4dcfeb

 

 

Καλόπαιχτο, περιμένουμε με αγωνία  κλιπάκια με τον XTC  ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xaxaxa

Αφού ξέρεις ρε Τακ εγώ δεν είμαι της σχολής tonelab...

οποτε μην ρωτας... δοκιμαζεις και μας λες εντυπωσεις... ;D

κεραυνοπουλο εν δραση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xaxaxa

Αφού ξέρεις ρε Τακ εγώ δεν είμαι της σχολής tonelab...plug n play

Μ αρέσει η ταλαιπώρια....

 

Ναι, αλλα απ οτι εχεις δει και στην πραξη ο ΗΧΟΣ δεν βρισκεται ουτε στο 2290, ουτε στο 3575, ουτε στο 864593790, ουτε στο φτου ξελεφτερια αλλα σε κατι ΑΛΛΟ.

Να δεις πως το γραφει ο Μεθ στην υπογραφη του

 

Brain το θεμα δεν ειναι αν ΕΙΝΑΙ το καλυτερο delay (που δεν το αμφισβητω) αλλα το ΤΙ περιμενει να ΚΑΝΕΙ καποιος με το delay του. Αμα θελεις να κανεις απλα ενα delay ay ay ay ay τοτε τα Boss ειναι τα καλλιτερα κι ακομη καλλιτερο αυτο που ΗΔΗ εχει (Gforce).

Το συγκεκριμενο, αμα δεν το θες για χρηση απο τυπου Lukather, Edge, Huff και πανω τοτε ειναι (περιπου) αχρηστο και χρησιμευει μονο στο ονομα και στο prestige.

Βεβαια θα πρεπει να μαθεις και να το προγραμματιζεις (μου χα χα χα χα χα χα).

Προσωπικα μιλωντας παντα, ειδικα τωρα που ελευθερωσα το control της TL και το εχω αποκλειστικα για TAP δεν υπαρχει κατι που να ΘΕΛΩ να κανω και να μην γινεται

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου