Προς το περιεχόμενο

Σχολικη εργασια βοηθεια!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας  :D

 

Στην τεχνολογια κανουμε διαφορες εργασιες και εγω επελεξα να κανω εναν ενισχυτη.....ο καθηγητης μου θελει να κανουμε και μια γραπτη εργασια..δηλαδη να βρω πληροφοριες για τους ενισχητες π.χ.ιστορια,ποιος τους εβγαλε κ.τ.λ.

εχω ψαξει στο google αλλα ολα ειναι αγγλικα και οταν παταω μεταφραση δεν μου τα βγαζει σωστα ....αν ξερετε κανενα σιτε που να ειναι σχετικο μ'αυτα σας παρακαλω στειλτε το μου.... :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον αν θες να κανεις ενα απλο ενισχυτακι κανε ενα απο τα πολλα σχεδιακια που κυκλοφορουν σοτ ιντερνετ για cd case amps με 9volt μπαταρια.

Επειδη α) ειναι πολυ ευκολο και με λιγες βασικες γνωσεις κολληματων θα το φτιαξεις, β) δε θα σου κοστισει πολυ και  το κυριοτερο γ) δε κινδυνευεις να πεθανεις για μια εργασια στο μαθημα της τεχνολογιας.

 

Πληροφοριες για την γραπτη θα βρεις παμπολλες στο ιντερνετ, μη γραψεις μονο για ενισχυτες κιθαρας ετσι ωστε να εχεις πολυ υλικο στη διαθεση σου. Αν δε βρεις κατι στα ελληνικα ζητα απο καποιον που ξερει καλα αγγλικα να σου μεταφρασει τα κυρια σημεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά στα Ελληνικά συγκεκριμένα για ενισχυτές κιθάρας σχεδόν αδύνατο να βρεις κάτι(για ενισχυτές γενικώς όλο και κάποιο site θα υπάρχει), μια πρώτη ιδέα βέβαια είναι να ψάξεις στα site των σχετικών περιοδικών (οποιοδήποτε περιοδικό έχει σχέση με ήχο, ηλεκτρονική, μουσική τεχνολογία). Πάντως δεν μπορεί λίγα αγγλικά θα ξέρεις... πάρε κι ένα λεξικό (ή χρησιμοποίησε ένα λεξικό στο Ιντερνετ) και ρώτα κι εδώ όποτε έχεις απορίες και θα τη βγάλεις την άκρη.

 

 

Υ.Γ. οπωσδήποτε πρέπει να μάθεις αγγλικά τουλάχιστον σε βαθμό που να διαβάζεις άνετα οτιδήποτε στο ιντερνετ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγγλικα ξερω αλλα ειναι ολοκληρα κατεβατα και δεν νομιζω οτι θα κανω τετοια κουραστικη δουλεια ;D

εψαξα στην wikipedia  και πατησα μεταφραση αλλα μου εβγαζε ασχετο (π.χ. το κιθαρα ενισχυτη) και τετοια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nickkk οι εργασίες έχουν σα σκοπό να ΨΑΞΕΙΣ, να ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ και να ΜΑΘΕΙΣ. Κουραστικό δεν είναι, βαρετό μπορεί. Αρχικά.

 

Αν όμως εσύ βαριέσαι ΜΙΑ φορά  να διαβάσεις και να εμπεδώσεις αυτά που βρήκες, κάποιος άλλος που δεν έχει να κάνει την εργασία σου (δηλαδή εμείς εδώ) βαριόμαστε ΔΕΚΑ  ;)

 

Επίσης πλέον σχεδόν όλοι μπορούν να καταλάβουν με απλή ανάγνωση αν ενα κείμενο έχει παρθεί αυτούσιο απ'το net με απλή μετάφραση, στην τελική τσεκάρουν και τη wikipedia και τα πρώτα αποτελέσματα του google. Λες να είσαι ο πρώτος που κάνει την τσαχπινιά του;  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nickkk οι εργασίες έχουν σα σκοπό να ΨΑΞΕΙΣ, να ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ και να ΜΑΘΕΙΣ. Κουραστικό δεν είναι, βαρετό μπορεί. Αρχικά.

 

Αν όμως εσύ βαριέσαι ΜΙΑ φορά  να διαβάσεις και να εμπεδώσεις αυτά που βρήκες, κάποιος άλλος που δεν έχει να κάνει την εργασία σου (δηλαδή εμείς εδώ) βαριόμαστε ΔΕΚΑ  ;)

 

Επίσης πλέον σχεδόν όλοι μπορούν να καταλάβουν με απλή ανάγνωση αν ενα κείμενο έχει παρθεί αυτούσιο απ'το net με απλή μετάφραση, στην τελική τσεκάρουν και τη wikipedia και τα πρώτα αποτελέσματα του google. Λες να είσαι ο πρώτος που κάνει την τσαχπινιά του;  ;)

 

+1000

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok αλλα κοιταξτε πως γινετε ;D http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fen.wikipedia.org%2Fwiki%2FGuitar_amps&sl=en&tl=el&hl=el&ie=UTF-8  πουθενα αλλου δεν εχω δει εκτος απο λυχνιες και ηχεια :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου